Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vegánok/vegetáriánusok!...

Vegánok/vegetáriánusok! Járnátok olyannal, aki a legnagyobb húsevő?

Figyelt kérdés

Hogy pl külön főznétek mindketten magatoknak.


Csak beszélgettünk itten, és felmerült.


Előre is köszönöm a válaszokat.

Olyan is írhat, aki akár ismer vegánt, és tudja róla, hogy ő nem randizna húst is fogyasztó emberrel.



2021. febr. 18. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Fiatal korban, amíg tengünk lengünk, addig simán. Felnőtt korban, amikor már összeköltözés és gyerek a téma, akkor nem biztos. Még ha a külön főzés működne is (én egy életen át biztos nem csinálnám, nagyon strapás lenne), egy ilyen pár hogy nevelné a gyerekeiket, növényi vagy vegyes étrenden?
2021. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Járok, ráadásul én főzök neki is. Maszkban, gumikesztyűben, mert soha nem ettem húst és a szagától is rosszul vagyok :D Ennek ellenére nem szokott panasz lenni a főztömre.
2021. febr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Majdnem vegan vagyok. Dietazok szigoruan. Nem fozok,mert mindent nyersen eszem.

A baratom meg fozzon maganak. Nem vagyok rabszolga. Van vallalkozasom,ahol agyondolgozom magam. Kosz ingyencseled nem leszek.

Az elettarsam husevo,pizza csoki suti uccsi hambi egesz nap. Megveszi keszen.

2021. febr. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Én vega vagyok, a férjem nem. 15 éve tudok úgy főzni, hogy magamnak is főzök külön és neki is. Sosem volt ez probléma. Sőt! Van olyan vega kaja, amit ő is szeret és szívesen megeszi. Ha ezt a kis problémát nem tudják leküzdeni az emberek, akkor mi lesz akkor, ha beüt egy igazi probléma, amit meg kell oldani?


Az elsőt sem értem, ha valaki nem fanatikus, vallásos szinten vega, akkor nyilván fel tudja fogni ép ésszel, hogy ha a gyerek szereti a húst akkor szereti és egyen nyugodtan.

2021. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Tanítanám spiritualizmusra, és egészséges étkezésre.
2021. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

"Az elsőt sem értem, ha valaki nem fanatikus, vallásos szinten vega, akkor nyilván fel tudja fogni ép ésszel, hogy ha a gyerek szereti a húst akkor szereti és egyen nyugodtan."


A legtöbb ember nem azért vegetáriánus vagy vegán, mert nem szereti a húst. A dolog kicsit komplikáltabb ennél. Mindenkinek, aki nem vegyes étrendű, megvannak a maga egészségügyi, etikai vagy környezetvédelmi motivációi, illetve ezek szabad kombinációi. Na most, te nevelnéd a gyerekedet a saját elveid, egészségügyi meggyőződéseid ellen?


Tegyük fel, hogy valaki abszolút egészségtelennek tartja a húst. Miért adná a gyerekének? Ha a cigit és a piát is szereti fiatalon, akkor azt is engednéd neki? Itt most nem azt állítom, hogy a hús egészségtelenebb, mint a dohány és az alkohol, remélem érthető a mondanivalóm lényege. Gyerekként azt kapja, amit a szülő helyesnek gondol, aztán ha már nagy lesz, akkor jogában áll magára főzni és azt enni, amit akar. Mint ahogy azt sem tilthatja meg neki senki, hogy igyon vagy bagózzon.

2021. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Legnagyobb húsevő"-vel nem. Nem gond, ha húst eszik, de szeretném, ha nyitott lenne a témára:) Egyáltalán nem átkonvertálás a cél, csak értelmes beszélgetés a témával kapcsolatban. Mondjuk ez egy párkapcsolatban bármilyen témában fontos.


Annyi, hogy "csak" vegetáriánus ételt tudnék készíteni a páromnak, hússal nem tudok/vagyok hajlandó/amit akarsz bánni. De nem hinném, hogy ez egy egészséges kapcsolatban probléma lenne:)

2021. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jók a válaszok, köszönöm. Aki még tudna hozzáfűzni, kérem, fűzze. :)
2021. febr. 19. 13:20
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Én nem tudnék, hiszen nem járnék alapból olyannal, akivel köszönőviszonyban sincs az értékrendünk. Számomra a húsvevés az értelmetlen gyilkolászás támogatása, és én ezzel nem tudok azonosulni. Nem ítélem el a húsevő embereket, de magát a húsevést igen, és rettentően zavarna.
2021. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Párommal 6 év együttélés után döntöttünk úgy, hogy vegánok leszünk. Azelőtt nagy húsevők voltunk, napi 3x ettünk valami húsféleséget. 3 éve viszont hús nélkül élünk, de mostmár eszünk néha tojást. Közel azonosan gondolkodunk a témáról (ő inkább környezetvédelmi okokból, én inkább állatvédelmi okokból döntöttem így), számomra ez is bizonyítja hogy összeillünk. Ezek után nem tudnám elképzelni hogy olyannal éljek, akivel nem vagyok ennyire összhangban. Nem szoktam téríteni senkit hogy legyen vega, nem ítélem el az embereket (bár volt egy olyan hullámom is kezdetben), de egyszerűen nem akarnék húst látni a hűtőmben/asztalomon, megváltozott az ehhez való hozzáállasom, nekem a hús már döglött és megcsonkított tetem lett, arról nem beszélve, hogy életében sem élt méltó körülmények között szerencsétlen. Nem osztanám meg az életemet olyannal, aki ezt a horrort támogatja.
2021. febr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!