Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan természe...

Miért gondolják sokan természetesnek azt, hogyha valaki gyermekmentes életet él?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy mindenkit kötelezni kell arra, hogy szüljön de azért az durva, hogy manapság már trendi az a felfogás, amely szerint nem vállalnak gyereket. Magyarországon és Európában hatalmas probléma a népességfogyás. A társadalom nagy részét csak a saját kényelme érdekli és az élvezetek hajszolása. Nem alapítanak családot és nem kötelezik el magukat, hanem buliznak, minél több élményt akarnak szerezni, csak a saját vágyaik érdeklik őket.

Ez igenis nagy probléma! Nyilván mindig voltak akik nem vállaltak gyereket de azért ne legyen már ez követendő példa.

Kérdésemmel nem szeretnék provokálni senkit.



2021. febr. 21. 17:33
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Egyébként ha már így szóba került, én férfi vagyok és ha kíváncsiak nekem még nincs gyerekem, mert még fiatal vagyok, 20 éves, de szeretnék családot alapítani és gyerekeket is. A férfiak is kellenek a gyermekvállaláshoz, nekik is kell ebben kötelezettséget vállalniuk. A hagyományos értékek szerint a férfinak sem szabad hedonista, erkölcstelen életet élnie, nem szabad, hogy kilengései legyenek, hanem a családalapítás kell, hogy legyen az elsődleges számára. Szerintem ez lenne a normális. Ha valaki csak az élvezetek elérését tartja fontosnak abba nincsen semmi felelősségvállalás
2021. febr. 21. 18:17
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen mások már családanyák! Ne oszd az észt, míg nincs gyereked!
2021. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom valami valláskárosult vagy.
2021. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
96%

Férfi létedre végképp nevetséges hogy itt osztod az észt hogy a nők szüljenek. Nem rendelkezhetsz mások teste felett, érted? Ez mindenkinek a saját döntése, a magánügye, és neked abszolút semmi jogod nincs hogy bárki felett ítélkezz, vagy hogy beleszólj más életébe, döntéseibe.

Gondolom az az őstulok típus vagy aki szerint a nőnek kuss van, és a konyhában meg a bölcső mellett a helye, mert másra nem való, nem méltó, és egyszerűen csak legyen házicseléd mert másodrangú állampolgár.

Lesz még itt sírás-rívás a gyk-n amikor 10 év múlva írkálod a megkeseredett kérdéseket hogy miért nem kellesz senkinek és miért vagy még 30 évesen is szűz...

2021. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%
Köszönjük a felvilágosítást,Herr Himmler.Sok szerencsét a nemzetmentő programjához,de 2021 van.Az emberek már nem akarnak tenyészállatként funkcionálni a Reich nagyobb dicsőségére,azonfelül nem ártott volna egy élhető országot is felépíteni.
2021. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező

-hímnemű

-még gyerek

-gyermektelen

-szentfazék

-korlátolt,

innentől kezdve nevetséges és hiteltelen az egész téma.

2021. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem feltétlen gondolom provokatívnak a kérdést, egész egyszerűen a Kérdezőt most ez foglalkoztatja. Szerinte az élet nem teljes gyerek nélkül, ezért nem tudja elképzelni, hogyan létezik az, hogy valaki nem akar családot. Érdekli a téma és sajnálja, hogy az a helyzet, ami.


VISZONT, Kérdező!


1.

Azért vagyok ember, hogy ne az ösztöneimet kövessem és ne azt kövessem, mi az, ami "természetes", hanem úgy élejk, ahogy jónak látom. És most őszinte leszek: nyilván az a legfontosabb, hogy nekem jó legyen.

Más lenne a szituáció, ha őszintén, szívből vágynék a gyermeknevelésre - de ez nem így van.


2.

A terhesség konkrétan egy betegség. 28 vagyok, már a baráti körömben is elő-előfordul a terhesség. Az esetek döntő többségében rosszullétek, fájdalmak (ez mindenképp, hiszen valami nagy van az ember hasában) kísérik, gyengeség jellemző, 9 hónapig nem sportolhat az ember, vagy mert veszélyeztetett, vagy mert eleve nincs ereje, valami lájtos mamatorna még lehet, de az... Átalakul az ember teste úgy, hogy esetleg már sohase lesz a régi és itt nem csupán a kilókról beszélek!!


3.

Van túlnépesedés. Európában is túl sokan vagyunk az életmódunkhoz képest. Lehet, hogy adott területre vetítve nem vagyunk annyian, mint Afrikában, de sorban vesszük a kütyüket és ruhákat, pazaroljuk a vizet, télen egészségtelen melegben csücsülünk, nyáron esetenként egészségtelen hidegben. Ezen az életmódon már úgyse tudunk változtatni (illetve amúgy munkanélküliséget szülne, ha változtatnánk), nem gond, ha egyre kevesebben vagyunk (Európában). Egyébként a pazarló élet miatt sokkal szennyezőbb életet él egy európai, mint egy afrikai.


4.

Amúgy nem mindenki való szülőnek.


5.

A macskát is illik ivartalanítani, hogy ne szaporodjon, ezen kívül a nőstény számára is sokkal egészségesebb, ha nem ellik évente legalább egyszer. A macska pedig ösztönállat, ösztönében van a szaporodás.

Akkor már hadd adasson meg nekem is, hogy egy fokkal kevésbé rohanós életet éljek egy fokkal kevésbé vészesen kevés énidővel, úgy, hogy amúgy baromira nem vagyok való anyának.

2021. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Én nem nézem le a nőket, mint az itt írjátok. Én mindig is tisztelettudó voltam velük és hűséges vagyok hozzájuk. Egy férfinak is tisztelnie kell a nőket és hűségesnek kell lenni hozzájuk, ahogyan ez fordítva is igaz. Ne forgassátok ki a szavaimat!
2021. febr. 21. 18:35
 19/30 anonim ***** válasza:
92%

Mostantól minden egyes nap meg fogod ezt kérdezni más-más formában?

Ez is te vagy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

2021. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, nem teljesen mindegy számodra, hogy kinek lesz gyereke és kinek nem? Semmi közöd hozzá.
2021. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!