Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan természe...

Miért gondolják sokan természetesnek azt, hogyha valaki gyermekmentes életet él?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy mindenkit kötelezni kell arra, hogy szüljön de azért az durva, hogy manapság már trendi az a felfogás, amely szerint nem vállalnak gyereket. Magyarországon és Európában hatalmas probléma a népességfogyás. A társadalom nagy részét csak a saját kényelme érdekli és az élvezetek hajszolása. Nem alapítanak családot és nem kötelezik el magukat, hanem buliznak, minél több élményt akarnak szerezni, csak a saját vágyaik érdeklik őket.

Ez igenis nagy probléma! Nyilván mindig voltak akik nem vállaltak gyereket de azért ne legyen már ez követendő példa.

Kérdésemmel nem szeretnék provokálni senkit.



2021. febr. 21. 17:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha belegondolunk egy kicsit a "nagyobb képbe" akkor sztem valamennyire pont, természetes, hogy a Föld legkárosabb élőlénye egy idő után abbahagyja a tömeges szaporodást.

Az élet talán egy kicsit később pusztulna ki ezen a bolygón, ha a világon mindenhol tömegesen esnének a születésszámok.

2021. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem olvastam végig a válaszokat.


Sokkal rosszabb lenne, ha tömegesen vállalnának gyereket olyanok, akik nem akarnak/nem alkalmasak rá. Így is sok az ilyen szülő.

Egyébként ne aggódj, nem halunk ki, Ázsia és Afrika szül helyettünk is.


(Egyébként megjegyzem, hogy én majd szeretnék gyereket. Viszont mindenkinek joga van ezt magának eldönteni)

2021. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse, hogy nem egy ilyen nyomorék dönti el, hogy mi a természetes és mi nem. :)

Sokat tudhatsz az életről.. Gondolom egy napot se dolgoztál még életedben, de osztod az észt. Menj inkább írd meg a házid, holnap hétfő van!

2021. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Hiteltelen vagy kérdező, akit ismerek és hozzád hasonlóan gondolkodik, már házas és jön az első gyerekük 20 évesen.
2021. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon "szeretem" az ilyen kérdéseket. Kérdező van, aki ezért nem akar gyereket.

Lehetne magyar pl. is, de inkább külföldit hozok:

[link]

[link]

2021. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek felelősségteljes tettek, csak felelősségteljes viselkedés. Itt buknak el sokan a szülesztők. Maga a gyerekvállalás senkit nem tesz felelősségteljessé.
2021. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
10 éves koromban én is kigondoltam ilyen hülye kérdéseket, de nem éreztem szükségét, hogy másokkal is megosszam, mekkora idióta vagyok.
2021. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
88%
40 feletti nő vagyok. Kit érdekel más ember mit gondol? Soha nem akartam gyereket, minden nap hálát adok érte hogy nincs, ez volt életem legjobb döntése.
2021. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Vuk-91 ***** válasza:
100%
Nem kötelező gyereket csinálni, ennyi! Senkinek semmi köze ahhoz, hogy más szaporodik-e vagy sem, mégis szidják azokat, akik nem, franc tudja, miért...
2021. jún. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Európában inkább az a hatalmas probléma, hogy az emberek nem áltak át elég hamar a kisebb gyermekszámra.


Régen simán szült egy nő 7 gyereket, mert magas volt a csecsemő- és gyermekhalandóság. Elég cifra módokon lehetett meghalni a felnőttkor elérése előtt, így a biztonság kedvéért szültek.

Viszont idővel lecsökkent a halálozási okok bő listája. Vannak otások, fejlett kezelések, az orvosok kezet mosnak, nincs pestisjárvány pár évente, stb.

Nincs szükség "tartalék gyerekekre" mert ahányat szülsz, annyi fogja megérni a felnőttkort.


Csak a gyerekszám nem csökkent ezzel arányosan.


Az olyanokról meg nem is beszélek, mint pl az abortusztilalom hosszútávú hatásai. Magyarországon még jó a helyzet, de Romaniában nagyon sz@r lesz 10+ év múlva, mikor az 1966-1989 közöttiek nyugdíjjasok lesznek.

[link]

A születések száma egyik évről a másikra a duplájára nőtt. S jelenleg az az előtti állapot van kb. Enyhe fogyási mutatóval.



Neked amúgy Közép-Afrika országai a követendő példa? Ott még ma is szül átlagban egy nő 5 gyereket. Még Európaban is rizikós lekölykezni annyit, nemhogy a semmire...

2022. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!