Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ha nem akar...

Mit tegyünk ha nem akar hallani a jogosítvány letételről?

Figyelt kérdés

Elsőre leszögezném, hogy a "főszereplő" igaz személy nem kitalált és a kérdés célja nem hergelés hogy az idősek ne vezessenek...


Szóval adott egy családi barát, aki 85 éves. Szinte papámként volt jelen az életemben de egyre inkább aggaszt a vezetési stílusa. Többek között eléggé belassult, 90-es helyeken is 50-60-nal megy, belterületen kb csak 40-nel. Paranoid, folyamatosan úgy érzi hogy nem tartják be a mögötte levők a követési távolságot ezért direkt befékezget előttük. Parkolni is úgy parkol hogy kb keresztbe áll 2-3 helyen, beáll a mozgás sérült parkolóhelyre is hogy ő öreg és fáj a lába. Talán a legeslegdurvább az az volt amikor majdnem elütött valakit a zebrán mert "nem vette észre" hogy tolja át a biciklit valki az úton. Őszintén megmondva azt sem tudom hogy egyáltalán jár e meghosszabítatni a jogsiját. Jelen helyzetben kb 80%-ra tippelem hogy közúti balesetet fog okozni. Lehet gonosz vagyok de reméltem hogy a büntetőfékezések miatt megállítja a rendőr.

Próbáltunk vele beszélni család szinten hogy lehet le kellene tennie az autót, de süket fülek. Elmagyaráztam neki hogy a bűntetőfékezés közúti veszélyeztetés de arra meg csak azt mondogatja hogy csak azért csinálja hogy hátrébb menjen a mögötte lévő kocsi. Egyszerűen nem hallgat semmire se. Próbáltam felajánlani hogy elviszem oda ahova kell, vezetek helyette én de az se tetszett neki.


Volt valakinek hasonló tapasztalata rokonnal, ismerőssel? Hogyan lehetne az ilyen helyzetet megoldani?

Félek mellé beülni, és félek hogy tragédia lesz a vége az egésznek.


A válaszokat előre is köszönöm!!!



2021. febr. 22. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Olyat nem lehet elintézni, hogy az orvos vezetésre képtelennek titulálja?
2021. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A háziorvost keresd meg, elmeséled ezt,és kérdezz rá,hogy egyáltalán volt e alkalmasságin..
2021. febr. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!