Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túl önérzetes vagyok? Másoknak...

Túl önérzetes vagyok? Másoknak ez miért fér bele?

Figyelt kérdés

Nem tudom elviselni ezeket a 'kiscsaj', 'cica', 'csajszi', stb. megnevezéseket, rém kellemetlenül érzem magam tőlük. Főleg, ha munkahelyen vagy iskolában olyan férfiaktól jön, akikkel teljesen azonos szinten vagyunk, lekezelőnek érzem.

Ha szóvá teszem, akkor meg "túl komolyan veszek mindent", "nem kell ilyen merevnek lenni", vagy a legrosszabb "olyan aranyos, mikor mérges vagy". Feláll a hátamon a szőr.


Más is van ezzel így? Hogy lehet ezt úgy kezelni,hogy elviselni se kelljen és ilyen megjegyzéseket se tegyenek?


28 éves vagyok egyébként és egyáltalán nem az a túl nőies, cicababa fajta


2021. febr. 24. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezek nagyon alpári dolgok. Persze attól függ kitől. Munkatársaktól, főnöktől, a Pali bácsitól a sarki kocsmából rém proli megnyilvánulás.

Ha apukád vagy a pasid hív így, akkor nem annyira vész.


Hát szerintem nyugodtan ugass be, hogy na ezt ne. És legyél nyugodtan komolyabb. Ha így beszélnének a nőmmel odamennék...és ott lennék. Az fix. Igen, valóban lekezelő. Soha eszembe sem jutna hasonló nem baráti munkatárssal satöbbi.

Plusz ha hagyod nekik, a fejedre nőnek. Meg ne ők döntsék már el mi a túl komoly, mi neke a tűréshatár.


24/F

2021. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

Lehet hogy csak te érzed úgy, hogy nem vagy "cicababa"...

Én ilyen megnevezést azoknak szoktam "adni" akit megszeretnék dugni:D nem azért mert lenézem.

2021. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

2-es, 1es vagyok:


De valójában azért adod, mert lenézed, hiszen csak az olyat fogod lecicababázni, akinél valszeg esélyed is van a saját szemeddel, van pofád lecicababázni, ha meg nem jön be, nem jött be, hiszen nem komoly, egy komolyabb kapcsolatra valót, nem cicababáznál, mert nem szeretnél paraszt lenni és szeretnéd megtartani.

Míg egy olyan nőt, akit megdnál, sőt aki olyan jó, hogy azt a pélóddal már csak elrontanád, ha megdnád, azt már nem lesz arcod lecicababázni, hiszen te is érzed, hogy esélyed nincs és csak felsülnél mint a bili füle.


Szóval igazából tudat alatt én úgy vélem mégis lenézed az olyat, de most az egyszer ne legyen igazam :D Érvelj azzal, hogy te olyan tökös csávó vagy, aki akkor meg aztán végképp lecicababáz egy nőt, ha olyan jó hogy már esélytelen, csak hogy azt elnyomd és megtanulja hol a helye. Csak hát akkor úgy vélem érteni, hogy akkor megint csak lekezelés lesz, hogy lejjebb taszítsd a magasabb lóról.

2021. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Uramisten. Ilyen taho beszolasokat csak utcan vadidegen proliktol kaptam. Szerintem meg olyan munkahelyen sincs rendben, mint egy hentesbolt vagy gyar, kiveve, ha kozos megegyezesbol hulyeskednek egymassal.
2021. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Én is utálom. Nagyon fel tudnak vele idegesíteni.


Az egyik régebbi munkahelyemen beszélt velem ilyen stílusban egy műszakvezető.. Drágám, aranyom, édesem, csajszi... Minden mondatban. Egyszer úgy felhúzott hogy én is elkezdtem becézgetni. Cuncimókus, virágszálam, cukorborsó, stb.

Nem vette észre magát.

2021. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ha túl sokszor szólítanak 'kiscsaj', 'cica', 'csajszinak' akkor lehet hogy benned is van valami tulajdonság amin változtatnod kellene. Ha pedig csak nagyon ritkán mondják ezt, akkor legyen ez életed legnagyobb problémája...
2021. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha csak nekem mondanák, talán még el is gondolkoznék, de pl előfordult, hogy az egyik korombeli srác egy 50 feletti többgyermekes férjezett nőnek is lazán beszólt valami ilyesmit én meg majd elsüllyedtem már csak attól is, hogy a munkatársa vagyok. (a nő nem közeli kolléga, csak intézkedni volt valamit, látszott rajta, hogy ledöbben, de nem kommentálta, hamar tovább állt)

De mondom, ez nem csak annyi, hogy van egy-két bunkó munkában, más életszituációkban is simán előfordul és nem csak velem. Nem értem, hogy egyes férfiak miért gondolják, hogy majdnem ismeretlenként ehhez joguk van.

+nyilván nem ez a legnagyobb problémám, de borzasztó zavaró tud lenni, szóval igenis probléma

2021. febr. 24. 21:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Többi válaszolónak egyébként köszönöm a megerősítést, jó tudni, hogy nem csak én vagyok egyedül ezzel a véleménnyel
2021. febr. 24. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura, hogy nem mindegy az emberek ezt milyen szövegkörnyezetben használják. A drágám szót utálom legjobban, a fenti szavakon nem szoktak hívni szemtől szembe. Egyszer fordult talán elő, de úgy felhúztam a szemöldököm, hogy az illető is rögtön visszaszívta, meg sem kellett szólalnom. :D

A drágám/drágaságom szót viszont bele lehet fűzni degradáló és kedves mondatokba is. A kedveseknél nem zavar, bár fura, de megszoktam. A degradálóknál viszont mindig érkezik válasz is kihangsúlyozottan visszapattintva a drágám kifejezést édesemre cserélve. Na most ez általában annyira groteszk beszélgetés így, hogy a "feladó" érzékelni szokta, hogy ez nem volt oké.

Összességében nem csak szituáció, személy függő is, hogy kiaz akitől ezt elfogadom és ki az, akitől nem. Szerintem ez a határszabásunkba tartozik bele. Egyszerűen senki nem köteles eltűrni olyan beszédet, ami számára nem fér bele. Neked ez nem fér bele, jelzed, innentől kezdve, hogy karót nyeltnek titulálnak az már nem a te bajod. Te meghúztad a határt és ez a lényeg.

2021. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!