Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok segíteni vezetéssel...

Tudnátok segíteni vezetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az oktatóm kicsit bolond, még pár órám van hátra, viszont az alapokat rosszul tanítottam meg és már nem merem megkérdezni, mert biztosan kiakadna. Amikor váltok, akkor muszáj a gázt nyomni? Úgy értem, hogy felfele akarok váltani, akkor elveszem a gázt, benyomom a kuplungot, kiválasztom a következő fokozatot, és miközben engedem fel, akkor kell nyomni a gázt? Mint egyesnél/elindulásnál?

Amikor lassítok, akkor kell? Megyek pl négyesben egy körforgalomhoz, lassítok és miközben fékezek, akkor kell gázd adni leváltásnal? Azaz, pl 50-nel megyek, látom, hogy 100 méterre van egy körforgalom. Elkezdek lassítani, leváltok kettesbe úgy harmincnál. Ilyenkor lehet folyamatosan a féken a lábam, vagy kell a gáz a váltásnál?

Múltkor úgy csináltam, csak nagyon megijedtem, mert kb 25-30-cal ronygoltam be egy körforgalomba. Ő megdícsért, hogy most jó volt, jó volt a ritmus tartás, viszont ha jöttek volna, az tuti gáz lett volna.

Mi a jó “taktika” a körforgalom, kereszteződéseknél? Leváltok hármadból kettesbe, megyek szép lassan, 10 méterrel kb a kereszteződés előtt bekuplungolok, leváltok egyesbe, és ha nem muszáj, nem állok meg? Azaz egy pár centit gurulok? Én szabályosan félek a kereszteződésektől, mert sosem tudom mit kell csinálni.

Kézifékes elindulásnál nekem úgy tanította, hogy pl piros lámpánál, lassít, fék, kuplung megáll. Kézifék behúz, gombot benyomva tartom, megkeresem a pontot, ahol fog a kuplung, tartom, majd amikor kezd váltani a lámpa, akkor engedem le a kéziféket, és indul az autó? Eddig kb 10/3 szor lett jó, máskor mindig beleszólt, elrontottam valamit stb.

Összességében jól megy a vezetés ezeken kívül, kedves is az oktatóm, csak néha nagyon fura tud lenni, szeret a semmiből kiakadni.

Eddig ezeket ilyen köztesen csináltam, hol így, hol úgy, csak, hogy mi a “legjobb megoldás”.


Nem nagyon használom a gyk-t, így nem tudom, hogy jó-e a kategória.



2021. febr. 25. 18:02
 1/3 anonim válasza:
0%

"Tudnátok segíteni vezetéssel kapcsolatban?"


Persze, ha ennyire bizonytalan vagy inkább ne legyen jogsit! Annyi baleset van naponta, nem kell még több olyan ember az utakra aki nem alkalmas a vezetésre.


Bocs, ha megbántottalak..de én se vagyok alkalmas mert szerintem még nálad is bizonytalanabb lennék. :D

2021. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
64%

Váltásnál nem kell gázt nyomnod, tehát kuplung, váltás, kuplung felemelése lassan, majd jöhet a gáz. Bár ha nagyon jól szeretnéd csinálni, akkor a kuplung felengedésénél az utolsó negyedben már nyomhatsz gázt, de úgy is működik, ahogy előzőleg leírtam.


Ha jön egy kereszteződés, akkor felesleges visszaváltanod kettesbe, bár a kocsinak jót tesz a motorfék használata. A legegyszerűbb, ha neutrálba rakod, majd gurulsz/fékezel. Ez akkor működik, ha biztos vagy abban, hogy meg fogsz állni. Körforgalomnál úgy, ahogy leírtad, de a féket felesleges nyomnod, mert a motorfék úgyis lassítani fogja a kocsit kettesben (harmincnál).


A kézifékes elindulásban nem tudok segíteni. Nekem próbálták megtanítani lejtőn felfelé, de nem volt idegem ahhoz, meg alapból sosem fogok manuál kézifékes autót vezetni. Én ezt úgy csinálom, hogy nyomom a féket, majd egy gyors mozdulattal felengedem, ugyanúgy a kuplungot is ahhoz a bizonyos pontig, majd gázt adok. Ezt mondjuk vizsgához el kell sajátítani, de tőlem szerencsére nem kérték.


Lehet, hogy valamit rosszul írtam, de eléggé régen vizsgáztam, azóta meg reflexszerű az egész, szóval a hiba lehetőségét fenntartom. :D

2021. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Én csak annyit mondanék erre, hogy nagyon kevés ez a kötelező 30 óra.


Megtanulni a jármű kezelését, figyelni a szabályokra, a forgalomra, hozzászokni a sebességhez. Minden tanuló/kezdő "túl" lassan megy, hiába mondja az oktató, hogy gázt. Kivisznek 2-3 alkalommal fényes nappal településen kívül, hogy megízleld a 70-80-as tempót, azt szevasz.


Ha bizonytalan vagy, vegyél nyugodtan még órákat.

Én 43 órával és egy bukással vizsgáztam úgy, hogy előtte évekig bringáztam nagyvárosokban.

2021. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!