Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon több vezetéssel...

Magyarországon több vezetéssel kapcsolatos szabály miért olyan merev, logikátlan, ósdi?

Figyelt kérdés

Az egyik, ami szemet szúr,hogy például Szlovákiában, Csehországban, illetve a legtöbb EU-s országban, a B jogosítvány jogosultságot ad nem csak az autóra, hanem az 50 CCM-nél nagyobb motorokra is.


Egy 50-es és egy 400-as robogónál is fokozatmentes automata van, nem agysebészet vezetni.



A másik, az alkohol.



Én másfél évet voltam kiküldetésen Németországban és bizony ki is használtam azt, hogy 1-2 sör után is vezethetek.Nagyon kényelmes és kellemes volt.

Nálunk meg van ez a zéro tolerancia nevű hülyeség.


A magyarok többnyire ezek miatt a szabályok miatt ilyen savanyúak, ezért olyan rossz a morál.


2019. jún. 8. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Az alkohollal kapcsolatban kifejezetten jó dolog a zéró tolerancia elve, mivel az ember nem tudja megítélni, hogy az ittas állapotában mennyire romlott a helyzetfelismerő-képessége, mennyivel nőtt meg a reakcióideje, sokkal biztonságosabb azt mondani, hogy inkább ne vezessen.


A motoros témában nem vagyok otthon, de én az 50 köbcentis motorok vezetését se engedélyezném pusztán B-s jogsival, mert egy motor vezetése azért másmilyen jellegű képességeket, tapasztalatot igényel, mint egy személyautóé.

2019. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg az nem jutott eszedbe, hogy ami szerinted hülyeség az nem minden más embernek az. Esetleg még jónak is tartják?

A példáktól eltekintve, úgy általában is úgy állsz mindenhez, hogy ami szerinted hülyeség azt tényként kezeled, hogy hülyeség és aki máshogy gondolja az hülye/savanyú?

2019. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

1. A vezetés nem csak abból áll, hogy nyomod a pedált, vagy húzod a gázkart. Akik így gondolják, egyaránt veszélyesek önmagukra, és a többi közlekedőre. Kissé más közlekedési szabályok vonatkoznak a motorosokra, mint az autósokra, a műszaki jellemzői is eltérnek a két járműnek. Egy 400-as motor adott esetben nagyon tud menni, ezért nem árt, ha felügyelet alatt megy az ember néhány órát, mielőtt önállóan közlekedik.

2. Valószínűleg azért van zéró tolerancia, mert a legtöbb ember nem tudja eldönteni, mennyi az annyi. Ha minden járműben kötelező tartozék lenne az alkoholszonda, amely adott szint felett meggátolná a kocsi elindítását, talán engedélyezett lenne valamekkora alkoholszint, ami még nem befolyásolja a vezetői képességeket.

2019. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy ítélem meg, hogy ami neked nem jó, az hülyeség!

Motor, és szgk, két ellentétes fogalom, de nem megyek bele. Én még a kerékpárosokat is legalább hajtási engedélyhez kötném.

2019. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

A zéró tolerancia közlekedés biztonsági okokból nem hülyeség - Németországban és más nyugati országokban óriási többletköltséggel jár a véralkoholszázalékok betartatása és a vele járó adminisztráció meg tesztköltségek. Arról nem is beszélve, hogy egyébként a kelet-európai lakosság alkoholfogyasztási szokásaihoz mérten nagyon is működőképesnek tűnik - a 2000-es évek eleje óta jelentősen csökkent az alkoholos állapotban okozott balesetek száma (Szlovákiában valamiért nőtt az utóbbi időben). A nyugati közlekedésbiztonsági szakemberek baromi irigyek a kelet-európai kollégáikra, hogy ők zéró-tolerancia alapján büntethetnek és nem kell mindenféle %-okra figyelni, mikor el kell dönteni, hogy vétkes-e a spicces sofőr aki az imént gázolt halálra egy fél családot.

Amiért a nyugati országokban járják ezt a pávatáncot, az alapvetően az alkohol-lobbi miatt van. Németország és már Franciaország is óriási sörfogyasztó nemzet, s természetesen a szeszfőzdék bevételeinek nem tenne túl jót a teljes körű tiltás. Ha valaki emlékszik még, hogy pár éve Magyarországon is mekkora reklámkampány folyt az alkoholmentes sörök mellett (itthon ezt próbálták meg közlekedésbiztonságosnak eladni) az tudja, hogy nem kis pénz van ebben az iparágban. Mondjuk mára teljesen el is tűntek a boltokból - a kocsmákból meg végképp - ezek az italok, de pont azért állnak ki a törvényalkotók zéró-tolerancia mellett, mert ha egyszer bevezetnének mondjuk 0.5g/l-es értékhatárt és nem válna be (jelentősen nőne miatta a baleseti halálozások száma), akkor onnan soha a büdös életbe nem viszik vissza 0g/l értékre az alkohol gyártók nyomása miatt.

2019. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A zéró tolerancia egy hülyeség.


Miért?


Magyarország nem muzulmán ország.Az araboknál mondjuk kulturális, vallási okokból érthető,hogy van ilyen.

Viszont, Magyarországon, a többi európai országhoz hasonlóan, az alkohol fogyasztás (és nem az alkoholizmus) hozzátartozik a kultúrához.


1-2 sör után tud az ember vezetni rendesen.

2019. jún. 8. 13:11
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"az alkohol fogyasztás (és nem az alkoholizmus) hozzátartozik a kultúrához"


Az alkoholfogyasztás nem tartozik hozzá a kultúrához, senki nem lesz attól sem magyarabb, sem európaibb, sem kulturáltabb, ha alkoholt (is) fogyaszt.


"1-2 sör után tud az ember vezetni rendesen."


Bőven nem. Ez pont az a mennyiség, ami után esetleg elhiszed, hogy tudsz még rendesen vezetni, közben már tompul az érzékelésed, és megnő a reakcióidőd. Viszont ezt nem veszed észre, nem vagy tudatában, ezért úgy vezetsz, mintha józan lennél, és így még veszélyesebb vagy, mintha többet ittál volna, de óvatosabban vezetnél.

2019. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
S miért tartozik hozzá a kultúrához? Azért, mert valakinek ez üzleti érdeke. Az, hogy Magyarországon hogy változott a különböző szeszes italok népszerűsége az idők folyamán (magyar ember nem koccint sörrel!) remek illusztrációja annak, hogy nem a fogyasztói ízlés vezérli az iparágat, hanem fordítva. Ha van benne pénz néhány évtized alatt a marihuánát, az LSD-t vagy a vicces gombákat is hozzácsaphatjuk a helyi kultúrához - más kérdés, hogy az alkohollal egyetemben valószínűleg egyik sem segíti a vezetési képességeket.
2019. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Csak az alkoholhoz tudok hozzászólni:


Te lehet tudsz vezetni 1-2 sör után, de nekem 70 kg-val is kicsit belassul a világ. Mindenki másképp reagál az alkoholra. Így is sok ittas vezetésből adódó baleset van. Nem értem miért baj, hogy próbálják minél biztonságosabbá tenni az utakat.


Nem értem miért praktikusabb ittasan vezetni.


"Hozzátartozik a kultúrához"

De nem olyan, mint a víz, nem muszáj inni. Aki meg alkoholista az meg vessen magára vagy fegyelmezze magát.

2019. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Azt azért csendben és gyorsan tegyük hozzá, hogy németországban is csak addig szabad vezetni 2 sör után amíg nem okozol balesetet. Abban a másodpercben ahogy a söröcske után kocccansz azonnal nagyon szigorú büntetésre számíthatsz (hasonlóan a "sebességkorlát nélküli" autópályákhoz, ahol ha 300-al balesetet okozol akkor azonnal ugrik a jogsi)
2019. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!