Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a pék reggel azért küldött el, mert nagy pénzzel fizettem és "nincs aprója"?

Figyelt kérdés

Nem kellene hogy megoldja valahogy, hogy vissza tudjon adni?


Én is dolgoztam, de a kutyát se érdekelte, hogy "reggel van", "nincs apró". Mentem és megoldottam, soha nem küldtem el egy vásárlót sem. Erre ő ül a babérjain és még neki áll feljebb (munkásról van szó, tulajdonos szerintem biztosan megoldotta volna).



2021. márc. 2. 08:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem fizetted ki kártyával? Azt muszáj elfogadni. Szerintem ez is kamu kérdés. Kinek nincs manapság kártyája??
2021. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen megszokott. Nem véletlen, hogy sose járok pékségbe, inkább az Aldiba, ott tudnak visszaadni és kártyával is lehet fizetni.

A középkorban élő vállalkozásoknak lassan ideje lesz felébredniük. :)

Az emberek nagy része nem papír ötszázasokban kapja a fizetését.

2021. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
31%

#11

Hány pékségben lehet kártyával fizetni?? :D Pesten talán van ilyen, vidéken eddig akárhol éltem, nem láttam még ilyet.

2021. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

13-ra.

Nálunk (Győr) egyre több helyen, még pékségben vagy zöldségesnél is lehet fizetni kártyával.

Alföldi Robikának (Bp.) egyszer ugyanígy nem sikerült nagy címlettel dűlőre jutnia a pékségben, csinált is belőle FB-posztot (amit persze a Blikk fölkapott). Arról egy szót sem szólt, hogy kártyával lehetett volna-e ott fizetni.

2021. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14

Ja, nagyvárosban igen. Én falusi vagyok, nekem a bankkártyás fizetés a szupermarketeket jelenti, az alatt kizárt. :D

2021. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Most vezették be, hogy most már ilyen helyeken is mindehol lehet kártyával fizetni. Kötelező biztosítani ezt.
2021. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

16-ra:

Nagyon helyes, legalább ilyen ostobaságokon nem ölik egymást az emberek!

2021. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem részben igaza van: az is abból a maniból tud gazdálkodni, visszaadni, ami épp van, maradt neki előző napról, stb.
2021. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%
16 nem kötelező terminált tartani. Az elektronikus fizetési lehetőség a kötelező. Szóval ha kiírja bankszámlaszámot és te utalsz, az is annak számít.
2021. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#16

Ez aranyos. :D Ne érts félre, nem téged akarlak leszólni, de pl. penészes, lejárt árut megsemmisíteni is "kötelező" lenne, de a helyi kisboltunkat az se érdekli igazán, simán eladják... el tudom képzelni, mennyire hatja meg őket a "kötelező" kártyás fizetés. :D

2021. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!