Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha bánt, hogy nem...

Normális, ha bánt, hogy nem fizettek ki?

Figyelt kérdés

A párommal most költöztünk, ami egy csomó pénzt felemésztett, de cserébe most egy gyönyörü 3,5 szobás lakásban élhetünk.

Munkahelyet váltottam anyagi okokból. Jól keresek, de miután kifizettük a rezsit, lakbért, bérletet, vettünk kaját, a fizetésem kb 40%-a marad meg tisztán, amit magamra tudok költeni, és/vagy félretenni.

Az elözö munkahelyemen 3 hónapoal elötte szóltam, el fogok menni máshová, júliusnál tovább nem maradhatok. Jó viszonyban voltam a fönöknömmel, megbeszéltünk mindent.

Erre nem kaptam meg a júniusi fizetésem, 200 ezerrel tartozik nekem.

Már kértem szépen, kérte szèpen a párom (ö késöbb már kevésbe szépen is) , a végén azzal jött el töle, hogy ha jövö hét végéig nem lesz pénz, ügyvédhez megy. Hivatalosan dolgoztam, ül minden papírom. Erre a fönöknö elmondott engem mindennek a kolléganömnek, és arra jutott, inkább fizeti ki az összeg sokszorosát a bíróságon, ha pert veszít, minthogy egy vasat is lássak töle, és ugye a perköltséget meg nekem kell állni, ami nem 200 ezer lesz.

Van értelme ezek után bíróságra adni?

A párom szerint hagyjam a fenébe, nem vág földhöz, majd ´ a dupláját kapom most. A ruhákat, amikre ezt a pénzt szántam, megvehetem az augusztusi fizumból.


Érdemes perelni? Normális, ha bánt?


2015. aug. 2. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Pereskedésbe nem fognék, mert sokkal rosszabbul is járhatsz, de az természetes, hogy bánt.


Egyik ismerősöm hasonló esetet úgy oldott meg, hogy odament egy furgonnal, felpakolt a fizetésének megfelelő árú cuccot, és íratott egy papírt tanúk jelenlétében (!!!!) a főnökkel, hogy ezek a cuccok addig nála lesznek, amíg ki nem fizeti.

2015. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mi a francnak perelnél?

bemész a jegyzőhöz, elindítod a fizetési meghagyást

ha 15 napon belül nem mondd ellen, akkor jogerőre emelkedik

ha ellent mondd, akkor polgári per lesz, amit el fog veszíteni, a perköltséget a vesztes fizeti - de nem lesz olyan hülye, hogy ellent mondjon

2015. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Aki havi 400-at keres annak 2ropi semmiség,mi az neked menő csávó,légy nagyvonalú faxagyerek
2015. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám annyiban. Attól, hogy most többet keresel, az a pénz még ugyanúgy jár neked, tisztességesen megdolgoztál érte, és semmi joga a főnöködnek ahhoz, hogy elvegye tőled.
2015. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves irigykedö utolsó! (44%-os, ha valaki még közbeír)

Bár a kérdésben valóban nem említettem, de nö vagyok.

És nem maga az összeg bánt, ami ha hiszed, ha nem, azért a mi esetünkben sem mindegy, hogy van, vagy nincs, hanem a tény, hogy ingyen dolgoztattak, és amikor jogosan követelem a pénzem, még én vagyok a rossz.

2015. aug. 2. 10:01
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező ne sajnáltasd itt magad,más havi 85-böl éhezik mégse irogat ki ilyeneket,és a stílusod alapján egy arrogáns nő vagy!Stílus maga az ember!!!Amúgy pereskedj,hátha tudsz majd gucci cipőt venni,Te majom!
2015. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj, most nem tudom mit kell szívni a vérét, igen, lehet jobban él, de itt nem az a lényeg, hogy mennyit keres, hanem az igazságtalanság, ami jogtalanul érte!! Persze hogy zavarja, az igazságtalanság minden jóérzésű embert zavar...
2015. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Részemről lezártam,nem fog érdekelni mit ir ez a sznob!
2015. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tehetek se róla, se ellene, hogy mások éheznek. Én is dolgozom, pènzböl élek, és hosszú volt az út idáig, látod, még most is érnek nehézségek.

Én is ismerem sajnos, milyen, ha nincs. Talán magát az éhezést nem, de jártam lyukas cipöben, és aludtam fütetlen lakásban eleget.

2015. aug. 2. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!