Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemen nagy hátrány, ha...

Egyetemen nagy hátrány, ha nagyon introvertált vagyok és nem szeretek órán megszólalni?

Figyelt kérdés
Butának fognak gondolni emiatt?
2021. márc. 5. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos kénytelen leszel megszólalni ha felszólítanak. Ha tudod a választ a kérdésre, illetve képes vagy normálisan kifejezni magad, akkor nem fog butának tartani senki.
2021. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem egyetemen már nincs nagyon felszólítósdi, maximum kis létszámú csoportokban...
2021. márc. 5. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Inkább nagyon gátlásos lehetsz, amin lehet segíteni. Az introvertáltság nem ebben nyilvánul meg.
2021. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nem annyira volt felszólítósdi. Kellett néha prezentációt tartani, az nagy szívás volt, ha nem jelentett automatikus bukást akkor azt mindig ellógtam, csak a beadandót csináltam meg.

Nem igazán izgat, hogy ki tartott emiatt butának és ki sem, lett munkám és jól végzem. :)

2021. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
három évig csináltam ilyen egyetemes izéket, soha nem kellett megszólalni... bemegy a tanár, pofázik valami nagyontudományos izéről, elmagyarázza, hogy miért ő a legjobb ember a világon és ezért lehet ő sggfej, majd kimegy. senkit nem érdekelsz ezért nem is szólítanak fel.
2021. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Engem a három éven keresztül végig ezzel b**tattak. Nekem nagyon sok kis létszámú szemináriumom volt, amik alapvetően a hallgatók órai munkájára épültek és pl. felszólítottak majd válaszolgatni kellett, előadásokat kellett tartani, sok volt a csoportos vagy páros munka, vitázni kellett és hasonlók. Én annyira nem szeretem az ilyesmit, legalábbis inkább csendes, visszahúzódó, félénk típus vagyok, nem szeretek több ember előtt beszélni stb. Amit muszáj volt azt megcsináltam, de pl. én önként nem kezdtem el beszélni az órán, nem szólaltam fel külön, nem jelentkeztem külön stb., mint sokan mások. A legtöbb tanár ezt nem szerette és elég sokan beszólogattak, megjegyzéseket tettek, ok nélkül csalással vádoltak vagy meg akartak buktatni és elég sokszor elhangzott az is, hogy én nem arra a szakra való vagyok, szégyen hogy bekerültem stb. Mindezt úgy, hogy amúgy normálisan bejártam az órákra, megcsináltam a feladatokat, tanultam és jó jegyeim voltak (4-5). Volt olyan tanár is, aki nem így állt hozzá és elfogadta, hogy én ilyen vagyok, de ez volt a kevesebb. Én emiatt nagyon nem szerettem egyetemre járni, nagyon sok negatív élményem van ezzel kapcsolatban.
2021. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

Ez szerintem sem introvertáltság. Ez szorongás, egy egészséges ember (aki introvertált) nem így viselkedik.


Szar lesz, mert sok szóbelid és sok kiscsoportos gyakorlatod lesz, ahol bizony nem fogsz tudni lapítani.


Szedd össze magad, amúgy is szar így leélni egy életet, ideje lenne kiegyensúlyozott emberré válni.

2021. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nem mindegy milyen egyetem, milyen szak
2021. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!