Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzi már, hogy kezd...

Más is érzi már, hogy kezd besokalni ettől a vírushelyzettől?

Figyelt kérdés

A párommal is egyre többet veszekszünk amikor szóba kerülnek az oltások....már kezdek megőrülni ettől a sok információtól...

az ember nem tudja, hogy mi lenne a helyes és közben az interneten is jönnek a rémhírek az astrazenekáról...

hozzáteszem én már régóta követem a közösségi oldalon az oltottak tapasztalatait az oltásukat követően és már a cikkek előtt feltűnt, hogy az astra után nagyon sokan írják a nagyon magas lázat, fejfájást stb stb, ami azért valljuk be egy idősebb szervezetnek nem tesz feltétlenül túl jót.

Ne értsetek félre, én magam részéről alig várom, hogy végre beoltsanak (nekem igazából a kínai a legszimpatikusabb, de az astrát kivéve mindet elfoganám) viszont babaprojektben vagyunk már másfél éve és 35 éves vagyok.

Az oltásoknál az van írva, hogy a termékenységre való hatása nem ismert, illetve annyit tudnak max hogy az állatkísérletek alapján nincs hatással a termékenységre....

na ez nekem nem annyira megnyugtató.

Most komolyan nem értem, hogy miért lennék kevésbé felelőtlen azzal a döntéssel, hogy nem oltatom be magam valamivel, amiről még nem tudjuk (mert nem is tudhatjuk még) hogy milyen hatással lesz a termékenységre a későbbiekben....

Azt viszont tudom, hogy sok nő elkapta a covidot a terhesség alatt és mégis egészséges babájuk született.

Komolyan már úgy érzem, hogy megőrülök ettől a sok vitától a családtagok között, anyós folyton mondogatja hogy oltassuk be magunkat közben a fórumokon valaki azt írja, hogy a nőgyógyásza ajánlotta az oltást, valaki azt írja hogy nem ajánlja, de egy biztos, ha oltatunk akkor 3 hónapra abba kell hagyni a babaprojektet.

És azt sem értem, hogy miért 3 hónapra?

Honnan lehet tudni, hogy a 4. hónapban már biztonságosan próbálkozhatunk.

Úgy érzem , hogy válaszokat sokszor nem kapunk, csak mindenhonnan nyomják felénk az információkat, a tapasztalatokat, az orvosok azt mondják biztonságos és nagyon veszélyes ha terhesen elkapod, de én mégis azt gondolom, hogy egyszerűen egy év alatt elképzelhetetlennek tartom, hogy volt idő arra, hogy leteszteljék a nőkön hogy van e hatással az oltás a termékenységre vagy akár későbbiekben a terhes nőkre veszélyes e az oltás avagy sem....meg már unom, hogy mindenki jön a kis dolgaival, párom anyukája is mindig mondogatja hogy a munkahelyemen elkaphatom meg így meg úgy, pedig dupla maszkban dolgozok egész nap.....soha nem eszek együtt a kollégákkal, mindig elvonulok folyamatosan nyitva van az ablak, január óta összesen 2 ember szólt a kb 150-200 vendégünk közül hogy beteg és nem jön. ( eü.-i területen dolgozom) Én nem hinném, hogy ez veszélyesebb mint a családi eseményeken maszk nélkül összeülni ebédelni. Komolyan kezdek már besokalni, sokszor már gyomoridegem van ettől a sok információtól, sok vitától. Ti hogy kezelitek ezeket a dolgokat?



2021. márc. 8. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Külföldön élünk. Itt oltás sincs, nemhogy azon merengjek, hogy melyiket válasszuk 😂.
2021. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Majd most felteszik az emberek a maszkot és ezzel együtt a maszkbetegek (Legionella) betegek száma is emelkedni fog, amit covidnak fognak beállítani. És láss csodát igaza lesz Orbán Viktornak, hogy beindult a harmadik hullám. Így volt ez novemberben is.

Lehet le sem fogjuk venni a maszkot évekig.

2021. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
#2: te miről beszélsz? Nagyon kevered a legionellát valamivel. A maszktól meg semmilyen betegséget nem lehet elkapni, ha rendesen ki van mosva, nem fogdosod állandóan koszos kézzel.
2021. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
#1 melyik országban élsz? Holnap csomagolok és megyek🤣
2021. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

maszkbetegek legionella


És ezek rettegőzik azokat, akik szerint járvány van. Lol.

2021. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

En Angliaban elek. Sokkal hosszabb es durvabb bezaras es lezaras volt, mint otthon.

Viszont most az latom, hogy az osszes idosotthonban kilencven pluszos emberek is szepen tullettek az oltason. Sok ismerosnek volt fejfajasa, faradsag, rossz kozerzet egy vagy ket napig. Oszinten, nekem ennyit boven meger az, mert azt is latom, hogy van, aki majd egy eve nem erez szagokat, mennyi ember nem epult fel, stb...stb...

Magyarorszagon a kormany kavar, kinai, orosz vakcina. De itt van az esely, hogy kilabaljunk ebbol a szarbol.

Ahol elek, nem szorulok fake newsra, itt nem hazudoznak az allami teveben.

2021. márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Mostanában már nagyon érzem, pedig full intro vagyok, egyedül élek.
2021. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Jaj ismerős. Én sem nagyon akarom beoltatni magam, de vannak akik folyton győzködnek. Mint ma is az egyik idősebb ismerősöm, hogy szerinte oltassam be magam, mert nagyon durva a vírus, a fiatalokra nagyon veszélyes, és nehogy késő legyen.

Hadd döntsem már el magamnak. Én sem mondom senkinek, hogy ne oltassa be magát.

Tényleg mindig mindenhol ez a téma. Agyrém.

2021. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

igen engem is ez zavar, hogy nyilván én is agyalok az oltáson, sőt regisztráltam is már és én maximálisan tiszteletben tartom, hogy más milyen döntést hoz az oltással kapcsolatban és zavar hogy mások felelőtlennek tartanak miközben tényleg nincs adat a termékenységre vonatkozóan.

Jah de bocsánat állatkísérletek vannak, hát kösz nekem az nem elég.

És azért nekem az sem mindegy így 35 évesen, hogy szüneteltetnem kell a babaprojektet, miközben már így is lombikkal riogatnak.

Tényleg nagyon kezdek már belefáradni....

már azon agyalok, hogy egye fene beoltatom magam , aztán majd lesz ami lesz, maximum nem lehet majd gyerekünk....

tulajdonképpen már így is elég öreg vagyok hozzá.

Ha most még várok is akkor tényleg már csak a lombikkal lesz esélyem.

Mondjuk természetesen ez miatt is kapom már a tanácsokat, hogy vállaljam be, mert már öreg vagyok és nem érünk rá....

jajjj tényleg már néha úgy érzem, hogy kifutnék a világból ilyenkor...

mondjuk ilyen stresszes környezetbe nem csodálom , hogy nem akar összejönni az a baba.

2021. márc. 8. 21:36
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Micsodaa? Dehogy vagy öreg a gyerekvállaláshoz! Ne beszélj ilyen butaságot és ne hallgass a rosszindulatú emberekre!!

Dönts saját belátásod szerint. Megmondom őszintén, én ha jelenleg babát szeretnék, nem oltatnám be magam.

(8-as voltam)

2021. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!