Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Várható a közeljövőben egy...

Várható a közeljövőben egy macsóbb, lázadóbb korszak, korosztály?

Figyelt kérdés
Szerintem lassan időszerű lesz, a túlszabalyzott, túlzottan leegyszerűsített, nyálas, pc világot valami tesztoszteronnal fűtötebb fogja váltani, amit persze majd visszavált egy nyugisabb, hisz ez a világ rendje, vagy mégsem?

2021. márc. 11. 22:35
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
28-as a világot feminin és maszkulin erők uralják, ezt nem feltétlen lehet lebontani emberekre, vannak feminin férfiak, maszkulin nők, senki és semmi nem 100% ilyen vagy olyan, az hogy mi maszkulin, vagy feminin most nem megyek bele, túl hosszú lenne, a világon mindent belehet ilyen szempontból kategorizalni. Szerintem ez egy feminin világ, Orbanok, Trumpok jönnek-mennek, de nagyban azt látom hogy megallithatatlanul egyre-egyre femininebb. Nyilván ez az érdek, hisz jobb fogyasztó alapvetően egy nő, erre már rájöttek. De én tartok tőle hogy szélsőségbe fog atcsapni az egész. Jó lenne középutat találni.
2021. márc. 12. 00:18
 32/39 A kérdező kommentje:

"Őszintén sajnálom őt."


Ő mondjuk abszolute feminin, én szeretem az ilyen nőket. Az úgy nevezett feministák akik kiakarják herélni a férfiakat inkább masculinek. Amúgy nem tudom hogy lehetne ennél nyomatekosabbam kinyilvanitani, hogy nincs nagy bajom a femininebb világgal sem, meg a másik oldalnak is van szar szélsősége pl. Háborúk... Csak várok valami változást már, aztán visszarendeződést. Olyan világot nem szeretnék, ahol nem vezethetek autót, mert a robot jobban tudja és nehogy kárt tegyek másban, ahol majd nem mehetek ki maszk nélkül az utcára soha többet, ahol nem mondhatjak el az emberek a véleményüket, ahol mindenkinek van valami épp menő sertettsege és ezért el akarja törölni a múltat stb.

2021. márc. 12. 00:28
 33/39 anonim ***** válasza:
szerintem ez így ahogy csinálod nagyon ráerőltetése egy sémának dolgokra. kábé mint a jó rossz. ami szintén alkalmatlan arra hogy megértsük mit történik a világban.
2021. márc. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

33-as lehet igazad van, de nem tudom akkor hogy lehetne kifejezni amit látok, mondjuk kulturmarxista iranyzatnak, nem tudom meddig mehet el az egész, teszem azt ott vannak a melegek, megadod nekik a családalapítas, örökbefogadás, házasodás jogát, ami mondhatjuk progresszivnek is végülis, tehát nem is olyan rossz dolog, na de szerinted akkor minden megoldva másnap befejeznék a nyavikolast? Sosem elég, mert lobbi van mögötte, pénz, valamiből megkell élni, talalnanak más egyenlőtlenséget, ugyanez a feministak, kisebbségek jogát védő szervezetek blabla.

Sose lesz elég, egy olyan szélsőségbe fog elmenni a kulturmarxizmus a fentiekben, a PC-ben, relativizalasban, történelem hamisitasban, Safe Spaceben stb. amit nem szeretnék megélni.

2021. márc. 12. 00:43
 35/39 anonim ***** válasza:
85%

De milyen feminin erőkről beszélsz, egy toxikus patriarchális országban (világban) élünk, és fogalmad sincs róla, milyen lenne a világ, ha a nők nem lennének elnyomva, sőt mondok egy jobbat: ha többségében a nők irányítanák.

Én semmiképp nem szeretnék ennél is férfiközpontúbb világban élni, hisz látjuk, hogy alakulnak a dolgok, amikor férfiak dominálják a politikai életet.

2021. márc. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
95%
Egy csapat csimpánz is lázadóbb, mint ez a kipcsaknak nevezett mai magyar társadalom...
2021. márc. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
89%

Tegyünk különbséget lázadó és újító között!

Az újító a legjobbra törekszik, nem ragad bele a hagyományokba, ebből adódóan megtörténik, hogy összetűzésbe keveredik a konzervatívabb réteggel. Azért foglal állást valami ellen, mert van jobb alternatívája. Általában tanult, hozzáértő ember.

A lázadónak nincs alternatívája. Az ő esetében a cél maga a konfliktus. Ami ellen lázad, az csak eszköz a feszültségkeltéshez. Ha nem ütközik ellenállásba, mert mondjuk túl nyitott a közeg, amit fel akar hergelni, akkor összezavarodik, aztán keres más ürügyet, ami a türelmesebbeket is felpiszkálja. Használható ötletei nincsenek. Ha a lázadása sikert arat, akkor kitalál mást, gyakran 180 fokos fordulatot vesz. Nincsenek elvei, amikhez ragaszkodna. Gyakran birkának kiáltja ki mindazokat, akik nem szabotálják hozzá hasonlóan mások munkáját. Általában iskolázatlan rétegből kerülnek ki.

Utóbbi sajnos gyakoribbnak tűnik itt Magyarországon, bár meglehet, hogy csak a hangjuk nagy. Illetve itt megszokottabb és mondhatni elfogadottabb az ilyen viselkedés. Az északi országokban például sokkal természetesebb az emberek együttműködése a vezetőkkel a közös cél érdekében. Tartok tőle, hogy nálunk mindig erős marad a fent vázolt "Majd én jól megmutatom nektek ostobáknak" hozzáállás.

2021. márc. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
22%

"Nem tudhatod,milyen lenne egy bal-centrikus társadalom,mert Magyarországon, sőt a világon soha sem (vagy nagyon rövidideig) volt rá példa."


Nem is tudom, eszek szerint az a pár évtizednyi kommunizmus a Szovjetunió területén, a jelenlegi kínában, Észak Koreában és hasonló helyeken nem volt eléggé "bal-centrikus"... Gondolom a pár százmillió halott, megnyomorított ember akik etnikai tisztogatás, halálra dolgoztatás, gulág miatt vesztették el az életüket nem volt elegendő (megjegyzem a nácik kevesebb embert pusztítottak el, mint a kommunisa diktatúrák, ez nem az én véleményem, hanem örténelmi tény). Ezek szerint itt egyeseknek, több halott kéne, itt sokan szeretnék, ha elvennék mindenkitől azt amiért a másik megdolgozott és szépen odaadnák nekik (szegény elnyomottak akiket kihasznált ez a csúnya kapitalista rendszer...), elhallgattatnák és elvennék a szabadságát azoknak akik velük nem értenek egyet valamiben. Nagyiparban megy nyugaton a szélsőbalos, már-már Marxista módszerekkel operáló agymosás, ti meg arról rinyáltok hogy jobb oldali elnyomás van. Olvastatok ti valaha történelmet? Néztetek már bele nyugati sajtóba az elmúlt 5-10 évben? Szerintetek ez cudar jó femináci mozgalom, #meetoo, BLM, antifa és társai micsodák, jobbos propaganda? 😃 Itt egyesek kú*vára el vannak tévedve...

2021. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
#38 LOL de nem ám. tudod, van rájuk egy tök jó szó: diktatúra :D
2021. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!