Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az alábbi nevek viselőjinek...

Az alábbi nevek viselőjinek szerintetek milyen személyüségük/személyiség jegyei vannak?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok, hogy nem ettől függ, de kíváncsi, hogy ki hogy képzel el ilyen nevű embereket.


Lány nevek: Laura, Réka, Anita, Lola, Aranka, Szófia, Anna


Fiú nevek: Áron, Ádám, Tamás, Kristóf



2021. márc. 16. 04:31
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha spiritualis alkat vagy nezd meg oket vezeteknevvel [link]
2021. márc. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Réka: szép, de abszolút beképzelt.

Tamás: nyugodt, jó természetű, kedves.


Ezek ismertség alapján vannak a fejemben. Tudom, nem biztos hogy ilyen az összes. De nekem ez jut eszembe miattuk.

2021. márc. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A személyiség csak közvetetten függ a névtől. Inkább olyasmi, hogy én nem örülnék annak, ha a kisgyerekem mindenképp egy Kevinnel vagy egy Szamantával akarna játszani. Szerencsétlenek természetesen nem tehetnek róla, hogy a szüleik ezt a nevet választották, de az biztos, hogy ilyen névvel olyan családban szocializálódnak, amelyek nagy ellentéteket mutatnak az én értéktendemmel. (Most tekintsünk el a speciális esetektől, ahol mondjuk az egyik szülő angol, ezért lesz a gyerek neve Kevin, vagy ha megkapta a Szamanta nevet, aztán háromnaposan örökbe fogadták.)


Az általad felsorolt fiúnevek teljesen rendben vannak ilyen szempontból, a lányneveknél a Lolánál rezeg a léc. Az Aranka mondjuk nem tetszik, de csak szimplán nem tetszik.

2021. márc. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lauráról számomra egy bulizósabb, pasizós lány jut eszembe.


A Rékáról nekem is szép, de beképzelt ember.


Az Arankáról pedig egy visszafogottabb nő. (igazából ezt a nevet én csak idősebbeknek tudom elképzelni)


Igazából a többi névről annyira nincs így véleményem.

2021. márc. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát inkább a saját tapasztalataimból kiindulva tudom össze kapcsolni a neveket azokkal az ismerőseim tulajdonságaival, akiket így hívnak.

Pl Laura és Réka ismerőseim elég pörgős, bulizós típusok, Anita szerény, kedves vissza húzódó, Lola, Szófia nem igazán van. Aranka csak idősebb nénik 2-őt ismerek, hát ők nem bulizósok, de kedvesek. Anna hát abból sincs sok, de mind a 2 világutazó, csak fb-n láttam covid előtt, h egyik usába, másik kínába van és mindig valami másik országból posztolgatnak.

Tamásból sok van.

2021. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Csak Rékát ne... Pár éve egy Réka nevű lány nagyon csúnyán átvert, azóta rendkívül ellenszenves ez a név. Persze tisztában vagyok vele, hogy ez egy buta általánosítás.

Ádámok mind jófejek akiket ismerek. Annák szintén, de olyan kis visszahúzódóak :)

2021. márc. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját nevemmel kapcsolatban olvastam néhány elemzést. Hát... nem fedi a valóságot, ráadásul időközben én is sokat változtam.

Nos akkor melyik önmagamat is kellene összehasonlítanom a névhez kötődő személyiségjegyekkel?...

2021. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lány nevek: Laura, Réka, Anita, Lola, Aranka, Szófia, Anna


Fiú nevek: Áron, Ádám, Tamás, Kristóf


Nem annyira a viselőjükről árulkodnak a nevek, hanem a szülők társadalmi helyzetéről, kultúrájáról. Mert ugye, kik adnak Amarillo meg hasonló neveket? Nem kell mondanom, hogy kik.

De itt csak a lánynevek között van kettő, amelyik ilyen szempontból nem tetszik: a Lola meg a Szófia, a fiú nevek rendben vannak, mind rendes becsületes magyar név. - Azt is meg lehet állapítani, hogy az egyes nevek viselője hány éves lehet, mert voltak divathullámok: pl. a 30-40-50-es években divat volt a Mária, Erzsébet, Katalin, Júlia stb. név, aztán a 60-70-es években jött az Ildikó, a Csilla, a Szilvia, a Krisztina, most meg a Cintia, a Zselyke és a hasonlók. Akik nemzeti érzésűek, azok inkább olyan fiúnevet adnak a gyereküknek, például a 7 vezér nevét: Előd, Ond, Tas, vagy hasonló régi magyar neveket.

2021. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a nevenapja nevű oldalon szoktam keresni, általában találó az olyan nevű ismerőseimre. (Egyébként ott azon az oldalon nem lehet végigkattingatni, tehát úgy kell, hogy Google-be v más keresőbe beírod, a nevet, és utána, hogy nevenapja, és úgy keresel rá, és akkor egy csomót dob ki, szerintem találó szokott lenni, amiket ott kiír. Nézd meg mondjuk magadra vonatkoztatva is akár, vagy más ismerősökre.
2021. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!