Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenre alkalmatlan vagyok....

Mindenre alkalmatlan vagyok. Van így értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Az, hogy valaha dolgozni kezdek valahol, nem reális. Egész egyszerűen nem felelek meg annak a követelményszintnek, bármilyen munkáról is legyen szó (akár szakképesítést nem igénylőről), mindig akad nálam különb. Sosem én kellek sehol, pedig mindig odafigyelek, hogy a lehető legápoltabban, az alkalomhoz leginkább illő ruhában menjek el az interjúra és minden kérdésre a megfelelő válaszokat adjam, tartsam a szemkontaktust...

A szüleim ezt nem képesek elfogadni, mert szerintük nekem dolgoznom KELL. Megértem őket, mert nem vagyunk egy gazdag család, nem tudnának eltartani. Viszont bánt, hogy olyasmit erőltetnek, ami nem megy nekem, amihez kevés vagyok. Ők nem látnak annak (mert elfogultak, nem látják a valóságot). Igazi semmirekellő vagyok, borzalmas azzal a tudattal élnem, hogy kb. mindenki jobb nálam.


2021. márc. 29. 18:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg a szüleidnek van igaza és te becsülöd alá magad...

De legyen az az életcélod, hogy jobb leszel.

2021. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Előbb-utóbb majd' összejön valami. Próbálkozni kell.


Volt, hogy 1 napig voltam csak munkanélküli, mert miután elmentem a cégtől, hazafelé menet bementem egy boltba, ahova épp embert kerestek.

Másnap beadtam oda a CV-m, harmadnap pedig már kezdtem is :)


De olyanra is akadt példa, hogy 1 évig kerestem munkát, mert még gyárba sem vettek fel a sorra (be se hívtak, mert "túlképzett vagyok"). Na ilyenkor mivan? Szakma nélkülire túl jó vagyok, szakmabeli munkára meg túl gyakorlatlan.


De aztán csak lement az az egy év is, akkor lett új munkahelyem, mikor a legkevésbé számítottam rá. Légy türelmes, ha vannak szüleid, és van hol laknod, akkor szerencsés vagy, nem fogsz híd alá kerülni.

2021. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ezt miért gondoljátok, hogy alulbecsülöm magam?
2021. márc. 29. 19:06
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen, legfeljebb csak addig akarok élni, míg a szüleim élnek. Addig is minek? Csak cseszegetnek, hogy változtassak azon, amin NEM TUDOK.
2021. márc. 29. 19:09
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Mert üvölt az írásdból és a megfogalmazásodból, hogy önbizalomhiányos vagy.


Ugyanezeket gondoltam én is magamról pár éve, csak mert éppen balszerencsesorozatban voltam. Csalódott voltam magamban, ezért elhittem magamról azt, hogy egy semmiresejó csődtömeg vagyok, aki még a saját munkájához is béna. Aztán szépen apránként mindig észrevettem egy-egy kis apróságot, amiben igenis úgy éreztem, hogy ezt végre magabiztosan csinálom.


Szóval benned is ugyanezt látom. Biztos van olyan dolog, amit határozottan, magabiztosan tudsz csinálni, vagy ha úgy véled ilyen nincs, akkor még nem forrt ki benned!

De ezt csak akkor fogod megtudni és érezni, ha próbálkozol!

Nem szabad keseregni, mert azzal egy olyan spirálba kerülsz, ahonnan nehéz kievickélni. Próbálkozz, egye meg a fene, ha nem sikerül, vagy nem úgy jön össze! Na és?! Majd lesz következő alkalom. Ha jövő héten találsz valamit, akkor jövő héten. Ha csak jövőre lesz valami, akkor jövőre.

De egyet garantálok neked, valahogy mindenképp lesz, csak ne keseregj. :)

2021. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne oktass ki arról, hogy viszonyulnak az élethez.
2021. márc. 29. 20:22
 7/25 A kérdező kommentje:
*viszonyuljak
2021. márc. 29. 20:23
 8/25 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenkit lepontoztam.
2021. márc. 29. 20:28
 9/25 A kérdező kommentje:
Pfff...
2021. márc. 29. 20:31
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező. Nem kioktatni, hanem segíteni próbáltam neked. Sajnálom, hogy félreértettél, és hogy itt töltöd ki a nehéz kamaszkori kirohanásaid.

Ha nem tetszik a tanácsom, nem kell megfogadni, de gondolkozz el rajta. Azon is, miképp viszonyulsz azokhoz, akik jó szándékkal szólnak hozzád.


Kívánok minden jót neked az életben, és továbbra is sok erőt és kitartást.

2021. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!