Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Mi legyek ha nagy leszek?"

"Mi legyek ha nagy leszek?"

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok, körülöttem senki nem "tanult" ember, max szakma meg érettségi...

Én most egy szakgimibe járok, infó szakra, de csak azért mert nem tudtam mit akarok, és ez volt közel. Rengeteg minden érdekel, de ugyanakkor lusta vagyok, és nem úgy tanulok ahogy az iskolákban elvárják... Úgy értem hogy nem szeretek "rendszerben" tanulni.

Szóval hogy ne arról szóljon az életem hogy napi 8 órázok a semmiért, merre kéne nézelődjek? Vagy hogyan?


2021. ápr. 3. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyél rapper. :D

De ha informatikus leszel és kicsit aktívabban tanulsz (vagy most online oktatáson puskázol) feljebb megy az átlagod akkor lehetsz informatikus (nem tudom, hogy milyen tanuló vagy szóval azért mondom, hogy lehetsz) és ők jól keresnek. Csak mostanában kb. az összes fiú informatikusnak akar tanulni/tanul IS.

2021. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Informatikusok jól keresnek, csak nem középfokú végzettséggel. Szóval ha ilyen irányban gondolkodsz, akkor menned kell főiskolára utána, mert a szakgimis infó az kb. nulla. Tudásban is, illetve munkahelyek számában is.
2021. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2. Köszi, hogy ezt leírtad. Ezt pont kifelejtettem.
2021. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szövegből nem jött le hogy nem akarok informatikus lenni?
2021. ápr. 3. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor mi honnan tudjuk, hogy ki akarsz lenni? Nem is írtal semmit, hogy mi/mik érdekelnek... 🤦‍♂️
2021. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, évekkel ezelőtt hasonló helyzetben voltam:)

nem tudom, hogy magyarországon igazából van-e ilyen, én külföldön élek, de itt vannak olyan cégek, amik diákokat fogadnak, és utána kiközvetítenek máshova, ilyen munkaerő-kölcsönző szerűség. na és én oda mentem érettségi után, és akkor ott kiközvetítettek (persze mindehova kisegítőnek de ott is belelátsz valamennyire) vendéglátásba, turizmusba, kereskedelem különböző ágaiba, fiúk ilyen szerelős-építős munkákat is vállaltak, és én igazából ott találtam meg, hogy a textilkereskedelem lesz az én helyem. tehát egy munkaszerződés, de rengeteg kipróbálható ágazat, szerintem nézz szét, hátha létezik ilyen magyarországon is :)

2021. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!