Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy így beszél velem?

Normális, hogy így beszél velem?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek le vagyok kötelezve. Annak idején rettenetesen nagyot és sokat segített úgy, hogy nem lett volna rá köteles. De azóta is, ha bármi kell, csak rá számíthatok.

Viszont cserébe úgy beszél velem, ahogy akar. Nem szóltam semmit, sosem szólok semmit, próbálom elviccelni, mert muszáj elviselnem, nem szólhatok semmit. Úgy is neveltek engem, hogy akinek sokat köszönhetek, attól sokat kell eltűrni, és a hálátlanság a legnagyobb bűn. Ezt próbálod is elkerülni mindenáron, ezért tűrök.

Ez eddig a "h ülye", "idióta", "buta tyúk", "meg is érdemled, ha sz @r" beszólásokra korlátozódott, illetve arra, hogyha feljött ilyenkor az agyvize, akkor letiltott. Ekkor türelmesen kivártam, míg felold, és szóba sem hoztam a tiltást, mintha meg sem történt volna.


De sajnos ő már ott tart, hogy egyszerű alapérzelmeket vagy sima, nem vele kapcsolatos véleményt se mondhatok neki, mert olyan, mintha aknamezőn járnék, sose tudhatom, hogy megint miből csinál nagy bajt.

Pár hete elmondtam neki, hogy kórházban vagyok, jólesett volna egy 'mi van veled' vagy egy 'gyógyulj meg', erre visszaírt egy részvétlen "értem"-et, amitől amúgy is a falra mászok, mert ez kb egyébként is azt jelenti, hogy 'lesz @rom, amit írsz, de nem szólhatsz semmit, hogy nem reagáltam'.

Később kiderült, hogy valami haverjánál volt, és a haver jobban lekötötte őt, mint az, amit írok. Ez engem nem érdekel, azt csinál, amit akar, de később sem érdeklődött felőlem, míg előtte igen, amíg csak arról volt szó, hogy bekerülhetek. De amikor valóban be is kerültem, akkor már nem érdekelte, és még meg is magyarázta, hogy a haver miatt. Okés, de hetekig? Azt se kérdezte meg, hogy kint vagyok-e már.

Erre annyit merészeltem írni, hogy ez nekem nagyon nem esett jól, ha már előtte hetekig tényleg szépen érdeklődött rólam, végigbeszéltük a félelmeimet, hogy mi lesz az egészségemmel, stb. Ennek fényében ez rosszulesett tőle. Erre megint felbőszült, hogy jön a tiltás, "ha nem tudok rendesen viselkedni, mert nem én sz @rtam a spanyolviaszt".

Na most erre mit mondjak. Legyek hálátlan és pfázzak én is? Azzal mit érek el? Csak még nagyobb haragot, más értelme nincs.

Így megint nem szóltam semmit.

Csakhogy jött a mai nap. Azt hittem, már elfelejtette ezt a kis incidenst, ahogy szokta, és a szokásos tiszta lap van. Ezért ártatlanul megkérdeztem őt egy nagyon távoli ismerősről, hogy ismeri-e, mert hallottam, hogy meghalt. Kiderült, hogy neki is távoli ismerőse, és már ő is hallotta a halálhírt. Ami furcsa volt, az az, hogy úgy tett, mint akinek minimum az anyja halt volna meg: "most gyászolok, hagyjál".

Ezt nem egy félórás beszélgetésnek kell elképzelni, hanem pontosan 2 db mondat volt (ismered? mert meghalt -igen, innen és innen, hallottam már), mégis jött a hagyjál. Mondom, oké, de nem erős egy kicsit azt mondani, hogy te gyászolsz egy olyan emberre, akit kétszer láttál életedben? Azt hittem, ennyit még mondhatok, ha már egyébként semmit, de nem, ezt sem, mert itt jött a feketeleves. Csak idézni tudom:

"Na ide figyelj te b nkó pökhendi k rva. Kinek képzeled te magad? A barátom volt. Meghalt ma. Meg vagyok rendülve, gyászolok. Te meg csak csámcsogsz más halálán? Hogy bsznád teherbe a k rva anyádat te féreg fele g ci fele hugy emberi szenny, azt. Le lettél tiltva. Örökre. Halj meg"

Nem 15 évesek vagyunk, hanem közel 40 évesek. Ő ffi, én nő.

A stílus alapján mondom, hogy kisebbségiek sem vagyunk (és ezzel senkit nem akarok megbántani).


2021. ápr. 10. 23:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de ezt az "embert" úgy kerüld el messzire ahogy van. Lehet hogy tett bizonyos dolgokat amikkel segített, de ez nem normális. Van olyan is amikor a tettekkel próbálnak mércét állítani valaki ellen, hogy majd a saját cselekedeikre visszamenőleg is képesek legyenek manipulálni -akár érzelmileg is- a másikat.

Ergo ha valakit őszintén kedvelek és őszintén segítek neki, akkor nem így fogok vele viselkedni, hanem minimum tisztelem és megbecsülöm őt.

2021. ápr. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig úgy viselkedtek, mint a 15 évesek... Főleg, te!

Ha nem írtad volna a korodat, azt hittem volna, hogy megint a szokásos "pelenkás tiniszerelem"...

Negyven körül már lehetne benned annyi tartás, hogy nem hagyod, hogy egy darab rongyként kezeljenek...

Arra kíváncsi lennék, hogy egy ilyen agresszív, bunkó sggfejnek mégis mit köszönhetsz... Egy ilyen milyen jót tett veled...🙄

2021. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót is tett max köszönd meg, aztán mivel ő tiltott le téged nyugodt szívvel nézz át rajta :D
2021. ápr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

MIndketten megéritek a pénzeteket. Voltaképpen megtalálta a zsák a foltját. A pasast már rég páros lábbal kellett volna kirúgni az életedből, de a pasasnak is téged kellett volna már rég elfelejteni. Te is szánalmasan fárasztó vagy, a pasas igazi kőbunkó.

Velem egy férfi sem beszélhetne így az biztos

32/N

2021. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Valószínűleg élvezed az ilyen kommunikációt, ha újra és újra eltűröd.

Először is nőlj fel és oldd meg a problémáidat magad. Ha így teszel, akkor nem leszel életed végéig elköteleződve neki. Ne az legyen az első gondolatod, hogy majd ő megoldja.

Akármekkora segítséget nyújtott annak idején, attól még te nem tartozol neki egész életedben hálával, főleg ha így viselkedik.

Én már rég megszakítottam volna a kapcsolatot vele. Nem, ez nem normális, hogy bárki is így beszéljen veled. Ennyi idősen meg már igazán kiállhatnál magadért, tiszteld már magad ennyire.

2021. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy viselkedik, azzal lenullázta, bármit is segített. Te is tiltsd le és kerüld. Mérgező és /vagy nárcisztikus ember.
2021. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Én ha segítek valakinek akkor semmi mást nem várok el tőle mint egy köszit. Az nem jár a segítséggel hogy utána évekig hallgasd ezt az alpári stílust.


Bár én is kíváncsi lennék arra hogy mi volt akkora segítség hogy ezt elviseld. Esetleg privátba leírnád?

2021. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Letiltogat 🤣 mint egy gyerek... litoltott most orokre!?? Nagyon el van szalva magatol... azt hiszi emiatt kb depi leszel, hogy nem szolhatsz hozza... remelem nem fondolj jol, mi a jo eget foglalkozol vele ??? Inkabb te tilsd le! Hu de fog fajni az egojanak. Felfog robbani, hiddel szamon fogja kerni... es akkor meg ozd ki! Reg kikellett volna... hogy ide figyel, meg koszontem es meg egyszer megkoszonom a segitsegedez, ha barmivel vissza tudtam volna adni vagy segiteni meg tettem volna, de azert alljon meg itt a menet! Te kinek kepzeled magad hogy igy beszelj velem?

Akarmit tettel semmi SEMMI jogod nincs igy beszelni akarkivel is, es en meg nem fogom turni, gondolkozz mar el ember hogy mit muvelsz... ha normalisan nem megy innentol kezdve felejtsuk el egymast.. en tiltalak most nem te


Azonnal fejezd bve amit eddig muvelt es alj ki magadert, nincs olyan dolog amit tehet valaki hogy igy viselkedjen a masikkal, semmi. Es mit felsz tole? Ha csunyan beszel vege ennyi, tiltas, es nem kell turni ennyire egszeru.. menni fog?

2021. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Utolso vagyok En is kivi vagyok mit segitett
2021. ápr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Te is tudod, hogy nem normális. Nekem a főnököm ilyen. Évek alatt elhitette velem, hogy velem van a gond, nem vagyok elég asszertív, stb. Igazából egy bipoláris nárcisztikus pszichopata. Az ilyen embert egyféleképpen lehet jól kezelni: meg kell szakítani vele minden kapcsolatot.
2021. ápr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!