Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy így beszél velem?

Normális, hogy így beszél velem?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek le vagyok kötelezve. Annak idején rettenetesen nagyot és sokat segített úgy, hogy nem lett volna rá köteles. De azóta is, ha bármi kell, csak rá számíthatok.

Viszont cserébe úgy beszél velem, ahogy akar. Nem szóltam semmit, sosem szólok semmit, próbálom elviccelni, mert muszáj elviselnem, nem szólhatok semmit. Úgy is neveltek engem, hogy akinek sokat köszönhetek, attól sokat kell eltűrni, és a hálátlanság a legnagyobb bűn. Ezt próbálod is elkerülni mindenáron, ezért tűrök.

Ez eddig a "h ülye", "idióta", "buta tyúk", "meg is érdemled, ha sz @r" beszólásokra korlátozódott, illetve arra, hogyha feljött ilyenkor az agyvize, akkor letiltott. Ekkor türelmesen kivártam, míg felold, és szóba sem hoztam a tiltást, mintha meg sem történt volna.


De sajnos ő már ott tart, hogy egyszerű alapérzelmeket vagy sima, nem vele kapcsolatos véleményt se mondhatok neki, mert olyan, mintha aknamezőn járnék, sose tudhatom, hogy megint miből csinál nagy bajt.

Pár hete elmondtam neki, hogy kórházban vagyok, jólesett volna egy 'mi van veled' vagy egy 'gyógyulj meg', erre visszaírt egy részvétlen "értem"-et, amitől amúgy is a falra mászok, mert ez kb egyébként is azt jelenti, hogy 'lesz @rom, amit írsz, de nem szólhatsz semmit, hogy nem reagáltam'.

Később kiderült, hogy valami haverjánál volt, és a haver jobban lekötötte őt, mint az, amit írok. Ez engem nem érdekel, azt csinál, amit akar, de később sem érdeklődött felőlem, míg előtte igen, amíg csak arról volt szó, hogy bekerülhetek. De amikor valóban be is kerültem, akkor már nem érdekelte, és még meg is magyarázta, hogy a haver miatt. Okés, de hetekig? Azt se kérdezte meg, hogy kint vagyok-e már.

Erre annyit merészeltem írni, hogy ez nekem nagyon nem esett jól, ha már előtte hetekig tényleg szépen érdeklődött rólam, végigbeszéltük a félelmeimet, hogy mi lesz az egészségemmel, stb. Ennek fényében ez rosszulesett tőle. Erre megint felbőszült, hogy jön a tiltás, "ha nem tudok rendesen viselkedni, mert nem én sz @rtam a spanyolviaszt".

Na most erre mit mondjak. Legyek hálátlan és pfázzak én is? Azzal mit érek el? Csak még nagyobb haragot, más értelme nincs.

Így megint nem szóltam semmit.

Csakhogy jött a mai nap. Azt hittem, már elfelejtette ezt a kis incidenst, ahogy szokta, és a szokásos tiszta lap van. Ezért ártatlanul megkérdeztem őt egy nagyon távoli ismerősről, hogy ismeri-e, mert hallottam, hogy meghalt. Kiderült, hogy neki is távoli ismerőse, és már ő is hallotta a halálhírt. Ami furcsa volt, az az, hogy úgy tett, mint akinek minimum az anyja halt volna meg: "most gyászolok, hagyjál".

Ezt nem egy félórás beszélgetésnek kell elképzelni, hanem pontosan 2 db mondat volt (ismered? mert meghalt -igen, innen és innen, hallottam már), mégis jött a hagyjál. Mondom, oké, de nem erős egy kicsit azt mondani, hogy te gyászolsz egy olyan emberre, akit kétszer láttál életedben? Azt hittem, ennyit még mondhatok, ha már egyébként semmit, de nem, ezt sem, mert itt jött a feketeleves. Csak idézni tudom:

"Na ide figyelj te b nkó pökhendi k rva. Kinek képzeled te magad? A barátom volt. Meghalt ma. Meg vagyok rendülve, gyászolok. Te meg csak csámcsogsz más halálán? Hogy bsznád teherbe a k rva anyádat te féreg fele g ci fele hugy emberi szenny, azt. Le lettél tiltva. Örökre. Halj meg"

Nem 15 évesek vagyunk, hanem közel 40 évesek. Ő ffi, én nő.

A stílus alapján mondom, hogy kisebbségiek sem vagyunk (és ezzel senkit nem akarok megbántani).


2021. ápr. 10. 23:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem erre neveltek:

"úgy adj, hogy ne várj cserébe semmit"

Alapjáraton, ha valaki segít neked, az azért van, mert ő így látja jónak. Te szépen megköszönöd, és hazamész. Ha tudsz, és akarsz, te is segíthetesz neki, ha van rá szükség. De ettől nem leszel a csicskája, és nem bánhat veled úgy, mint egy kutyával.

Valóban nem értem, miért tartod még vele a kapcsolatot. Vagy ő minek tartja veled, ha aztán ilyeneket ír.

Úgy viselkedik, mint egy 13 éves akit vernek otthon és hasonló dolgokat vágnak a fejéhez, és nem tudja kin kitölteni a dühét...


A kérdésedre válaszolva nem, nem normális.

2021. ápr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj: SZARUL NEVELTEK. Pont.


Ilyet (a töredékét SEM) tűrjük el, senkitől. Nincs olyan - NINCS semmi - amiért cserébe (!?!?) köteles vagy bokszzsákként funkcionálni életed hátralevő részében.


Ha úgyis letiltott, tiltsd le te is bátran, és kérlek legalabb nagyvonalakban oszd meg, mi a nyavalyatöréssel tudott ez a csodálatos ember ilyen mélységekig a lábtörlőjévé alázni évtizedeken át.


Egyébként simán veszélyes lehet, fizikailag is... a szemében soha nem leszel egyenrangú fél, és ha elborul az agya, képes lesz bántani, amiért te hogymerészelted őt letiltani.

Hú de messzire húznék ettől egy jó időre...!

2021. ápr. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért nem építetted le vele a kapcsolatot szép lassan, amikor elkezdett így viselkedni. De ha eddig nem is tetted, itt a tökéletes alkalom. Én felé sem néznék többé.

Ha egyszer felkeresne magától és kérdőre vonna hogy hová tűntem, idézném neki az utolsó üzenetét és megírnám hogy ez minősíthetetlen és elfogadhatatlan, és ez az oka hogy a továbbiakban nem kívánok vele semminemű kapcsolatot fenntartani. Ezután akárhogy pattogna, nem állnék vele szóba többé.

Így talán megérti hogy a lófsznak is van vége, és hogy ezt ő cseszte el, mert így nem beszélünk embertársainkkal. Ennek semmi köze ahhoz hogy segített, nem hálátlanság, hanem egy alapvető emberi tartás. Nem hagyhatod hogy bárki így beszéljen veled, neked tisztelned kell magad, mert ha nem teszed, akkor mások sem fognak. Ha hagyod hogy beléd töröljék a lábukat, akkor beléd is fogják. Nem véletlenül fajult el idáig, hanem azért, mert hagytad neki.

Ha ezek után sem érti és azzal vagdalózik hogy hálátlan vagy, onnantól kezdve ne foglalkozz vele, gondoljon amit akar.

2021. ápr. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
De hát mért tartod vele a kapcsolatot?
2021. ápr. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül kiakasztó e stílus, ahogy az illető beszél veled, ő úgy tűnik visszaél azzal, hogy "sokat segített neked", de nehéz elképzelni, hogy ezt önzetlenül tette, mármint úgy tűnik jogot formál arra, hogy lelkileg bántalmazzon, megalázzon.

Soha nem szabad eltűrni az ilyesmit, biztosan találsz más segítőkész embert is (lehet nem lesz könnyű - nem tudom milyen problémáid vannak), de ez egy undorító stílusú illető.

Érdemes lelkileg kijelölnöd a határokat, mert a bántalmazó típusok kihasználják, ha nem véded meg magad és nem közlöd, hogy "velem így nem beszélhetsz".

A feszültség, amit nem mondasz ki, testi tünetek formájában is megjelenhet.

2021. ápr. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Pasid?
2021. ápr. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
35%

Off: “A stílus alapján mondom, hogy kisebbségiek sem vagyunk (és ezzel senkit nem akarok megbántani).”

Ez már de unalmas és fárasztó. Szomorú, mennyi a rendkívül egyszerű ember, aki szerint bizonyos rossz dolgokat csak bizonyos csoporthoz tartozó emberek tesznek.

Te meg szerény véleményem szerint mazochista vagy és éretlen, nem is tudom, mit javasoljak. Egy jó pszichológus?

2021. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!