Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha látszik rajtam...

Mit tegyek ha látszik rajtam a szorongás? Hogyan ne foglalkozzam vele?

Figyelt kérdés
Új helyre mentem dolgozni és ki kell szállítanom különböző cégeknek iratokat. Pánikbeteg vagyok és szorongani is szoktam, van 1-2 helyzet, amikor eddig is előjött, de most az új munkahely is előhozta belőlem és nagyon látványos, amikor adom át a dolgokat, írjuk alá a papírokat, leizzadok, de úgy hogy ömlik rólam a víz, szerintem a stílusom se természetes ilyenkor és az egész nyakam tűzpiros lesz foltokban. Többször előfordult már és minden alkalommal egyre jobban rástresszelek. Mit lehet ilyenkor tenni? Egyszerűen csak nem akarok foglalkozni azzal, hogy mások mit gondolnak rólam. Ezt el lehet valamivel érni?
2021. ápr. 12. 23:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 de igen, különben nem írnám. Felírta nekem is az orvos, mert volt egy nagyon durva pánikrohamom éjjel, ami után nem mertem aludni napokig, és szétestem. Na arra nagyon jó volt, hogy végre ki tudtam aludni magam. De mielőtt bevettem, utánaolvastam neten, valamint eü-s ismerőseimnél is kérdezősködtem.


Ha te is hasonlóan tetted volna (vagy csak elolvasod a betegtájékoztatót, mielőtt beszeded), tudnád, hogy az összes vényköteles nyugtató addiktív. Ez a hatásmechanizmusukból következik. Eü-s ismerőseim megnyugtattak, hogy egyszer-kétszer nyugodtan szedjem be, de semmiképp ne tovább, mert néhány hét alatt rá fogok állni.

Szóval igen, örülök, hogy van itthon egy dobozzal, de NEM szedem. Azóta szerencsére nem volt pánikrohamom, viszont én is szorongok. Próbálom megtanulni kezelni. Annál nincs rosszabb, mint mikor egy gyógyszer uralja az életedet, és az mondja meg neked, mikor vagy jól, mikor vagy rosszul. És nélküle kb. megsemmisülsz. Nyilván azt mindenki tudja, hogy a nyugtató nem gyógyít meg, vagyis nem húz ki a szorongásból, csak lebénítja a receptoraidat, hogy pár órára jobban érezd magad.


Kizárólag a nem vényköteles ("természetes") nyugtatók nem okoznak függőséget, viszont azok meg nem mindenkinél hatnak sajnos.

2021. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!