Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem veszik...

Az emberek miért nem veszik komolyan még mindig a covidot?

Figyelt kérdés

Homokba dugják a fejüket, hallani sem akarnak a vírussal, oltással kapcsolatos hírekről, elbagatellizálják az egészet, maszkot sem hajlandóak normálisan viselni.

Ezzel az oltásellenes és vírustagadó viselkedéssel csak rosszabb lesz a járványhelyzet.

Mikor fogják fel végre, hogy minél több a beoltott, annál hamarabb lehetünk túl a korlátozásokon? Miért ennyire buták az emberek? Vajon a lélegeztetőgépen majd rájönnek, mennyire buták voltak?



2021. ápr. 17. 10:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
51%

#19

Milyen központ van orrban??

2021. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
27%
19-es, ne legyél már hülye, az ember félelemközpontja a halántéka mögött van, messze az orrtól. Aztán csodálkoznak az emberek hogy senki nem hisz a covidban, amikor ennyiféle baromság terjed.
2021. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
48%

#21 A kokóközpont :D nem tudtad "tezsó"?

#22 Gyöngyöt hintesz <továbbisvan> De minek? Pont annak akarod elmondani, akinek nem fejlődött ki? Meh...

2021. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
28%

Fiatal egyetemista vagyok, én is átesetem a covidon, ami nem volt durva, egy megfázás nekem durvább. Na de fiatalként nem is ettől kell félni, hanem a szövődményektől. Évek óta sportolok, erősítek stb. de most mégis ott tartok, hogy a szívem állapota nem olyan, mint előtte volt. Most, ha elkezdek sportolni már egy közepes intenzitásra is nagyon gyorsan és erősen elkezd verni a szívem és nem tudok annyit beszélni, mert hamarabb kifulladok. Másik fiatal ismerősöm fáradékony lett a fertőzés után, kimerült és ez már hónapok óta.


A koronavírus ugye az ACE2 receptoron jut be az emberi szervezet azon sejtjeibe, amelyek rendelkeznek ezzel az ACE2 receptorral. És tudjátok melyik sejteken van ilyen receptor? K..va sok sejten! A tüdőben, az erek belső falában, a szívizomban, a központi idegrendszerben, a belekben, a hasnyálmirigyben stb és nyilván ezeken a helyeken okozhat panaszt és szövődményt.


Nem muszáj beadatni az oltást, de akkor mindenki válasszon magának, hogy melyik szervrendszerében szeretne szövődményt fiatalon :)


Ha tüdő elhegesedik vagy a szív, akkor azt már az atyúristen sem tudja visszaállítani az eredetire ( a tudáomány jelenlegi állása szerint), és sosem fog helyreállni a régi tüdő- és szívfunkció.

2021. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
65%

#24

Nem tudom te mit sportolsz, de ezek alapján javaslom neked inkább a sakkot.

Cuki vagy, hogy aggódsz a többi fiatal miatt, de épp fél órája végeztem a kondival, nagyon szépen ment, és mivel 1 hónapot itthon voltam a bezárás miatt, volt időm edzeni, és erősebb vagyok mint valaha.

Mindez azért érdekes, mert január végén, és március közepén is volt pozitív tesztem.

Engem miértnem döntött le?

Feltételezem azért mert minden ember más és más, nem mondható el mindenkiről, hogy egységesen csak és kizárólag egy módon maradhat egészséges.

Ezért nem értem, hogy miért akarják sokan ráeröltetni az emberre. Én tiszteletben tartom annak a döntését, aki úgy dönt, hogy beoltatja magát, épp ezért nagyon irritál, hogy sokan nem tartják tiszteletben, hogy valaki nem akar.

A kedves oltás fanatikusok közölték már velem, hogy cukorbeteg leszek, akkor most a tüdőm hegesedik el, meg voltak még finomságok amiket nem jegyeztem meg. Ti normálisak vagytok?

A végén pont azért lesz valaki beteg, mert ezeket elhiszi, és beképzeli magának, mikor addíg semmi baja nem volt.


Tartsuk már tiszteletben egymás döntését, és ne riogassuk semmivel se az oltottakat, se azt aki nem akar.

Tisztelet!

2021. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon örülök neki, hogy neked semmi bajod nem volt a pozitivitáson kívül. Viszont én eléggé leépültem izomtanilag ezalatt a kis betegség alatt, mivel bazira nem ajánlott sportolni egy jó ideig.


Téged miért nem döntött le? Ez egy olyan kérdés, amire egyelőre nem tudunk pontos választ adni, de örülj neki!


Na és mivel minden ember más, és senki sem tudja előre kiszámolni, hogy meg fog-e betegedni vagy lesz-e szövődménye, pontosan ezért kell beadatnia magának mindenkinek az oltást, hogy megelőzze vele a bajt és még csak véletlenül se adjon lehetőséget arra, hogy akár egy minimális szövődmény is kialakuljon.


Mivel egy fertőző betegségről van szó, ezért senkit sem fog érdekelni, hogy te mit szeretnél, ilyenkor az embernek kötelessége az úgynevezett TÁRSADALMI FELELŐSSÉGVÁLLALÁS és mivel más emberek is léteznek Magyarországon rajtad kívül, akik lehet, hogy még nincsenek beoltva, mert közben elkapták a vírust és akik tőled simán elkaphatják, mert pozitív vagy és jól kitenyészett benned és te járkálsz kondizni meg mindenfelé, na pont ezért kellene beadatni.


Az, hogy cukorbeteg lehetsz meg elhegesedik a tüdőd --> ezek tények. Ezek alapján nem hiszem, hogy lenne bármilyen orvosi ismereted vagy nézegettél volna tudományos cikkeket. Nekem apukám kórházban került és meghalt a koronavírus miatt és képzeld el, mikor megnéztem a naponta megmért vércukorértékét, amit 10 napon keresztül mindig megmértek a laborban, cukorbeteg lett. A kezdeti 5 mmol/l értékű vércukra a végére 8,3 mmol/liter lett és meg lehet nézni az interneten, hogy az már cukorbetegségnek számít. A covid a hasnyálmirigyet is megtámadhatja, ezért jöhet létre cukorbetegség. Szóval légy szíves, ne mondj ilyet, hogy ez hülyeség, mert nekem papírom van róla, hogy a mindig is jó vércukrú édesapám vércukorértéke a kórházi ellátás végére nem volt fiziológiás, napról napra egyre magasabb lett.


Miért nehéz megérteni, hogy ha a vírus bejut azokba a sejtekbe, amiknek a felszínén van ACE2 receptor, akkor ott problémákat okozhat és mivel elég sok helyen van ilyen sejtreceptor a szervezetben, ezért elég sok és változatos szövődmény alakulhat ki??? Ez így működik és kész.


A "tartsuk tiszteletben egymás döntését" egy világjárvány idején egy képtelen és nevetséges mondás. Nem kell beoltani magunkat, de akkor ne is várja senki, hogy a járványgörbe szép lesz. Minél hamarabb megkapjuk az oltást, annál hamarabb szabadulunk és nyit ki minden.

Ennyi

2021. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
20%
Ez nem riogatás, hanem ezek tények. A szövődmények léteznek és sok embernél fennállnak. Neked vannak excovidos ismerőseid?
2021. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

#24, 26 KingKonggal fölösleges ping-pongozni. Minden topicban előadja ugyanezeket a marhaságokat. Azért ilyen magabiztos, mert gőze nincs róla, hogy miért rettegtek az elmúlt 20 évben a SARS-tól, MERS-től, és társaitól.

Semmi baj, ha a nagytudású raktári munkások is véleményt mondanak, csak kár velük leállni sakkozni.


Beszéljünk inkább a B.1.617-ről! Gondoltam szólok, hogy Skóciában már van pár eset ebből. Vizsgálják a variánst, és eddig úgy látszik, hogy a jelenlegi oltások hatásfokát valamennyire csökkenti, de egyelőre még nincs szó a vakcinák kukázásáról, csak jobb lenne ősszel egy frissítés erre is.

Nekem speciel azért volt egyik kedvencem a Szputnyik, mert hiába a specifikus spike, a többi oltási alkatrész még lehet, nagyon hasznos lesz a jövőben. A Pfizer nagyon csúcs, de ha már megvan a 617, akkor villámgyorsan kéne updatelni a gyártáson erre is. Kb 1,5 hónap alatt képesek erre az mRNS technológiával, ami nagyon király, de addig viszont minden marad a régiben (maszk, kézmosás, stb)

2021. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%

Ha Te be vagy oltva - ezáltal védve vagy - akkor nem mindegy neked, hogy a környezeted be van-e? Te védve vagy, nem ez az oltás lényege?

Ebben nincs semilyen társadalmi felelősségvállalás, tekintettel arra, hogy egy oltott is képes fertőzni. Pusztán aki oltott, az saját maga védett(ebb), ennyi. Nem tudom miért olyan nehéz megérteni azt.

Ahogy azt sem, hogy miért hiszik azt az oltás fanatikusok, hogy mindenki meghal/mindenkinek komoly betegsége lesz, akit nem oltanak be.

Egy bizonyos rétegnek lehet - őket támogatom is, hogy oltsanak - de közel nem mindenkinek.

Miért elképzelhetetlen, hogy egy egészséges immunrendszer teljesen le tudja győzni a vírust? Komolyan nem értem, miért olyan hihetetlen ez számotokra? Ha egy adott vírus MINDENKIRE veszélyes lenne, már kihaltunk volna.


Sajnálom apukádat, komolyan, de attól, mert vele sajnos ez történt, nem törvényszerű, hogy mindenkivel.

2021. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
83%

#28

Rendben, járjatok pár havonta újabb és újabb oltásokra, csak hagyjátok békén azt, aki oltás nélkül is talpon marad, ennyi az egész :)

Nem lehet mindenki egészséges, elfogadom, hogy a mai világban már az a normális, ha az ember gyenge.

2021. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!