Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem veszik...

Az emberek miért nem veszik komolyan még mindig a covidot?

Figyelt kérdés

Homokba dugják a fejüket, hallani sem akarnak a vírussal, oltással kapcsolatos hírekről, elbagatellizálják az egészet, maszkot sem hajlandóak normálisan viselni.

Ezzel az oltásellenes és vírustagadó viselkedéssel csak rosszabb lesz a járványhelyzet.

Mikor fogják fel végre, hogy minél több a beoltott, annál hamarabb lehetünk túl a korlátozásokon? Miért ennyire buták az emberek? Vajon a lélegeztetőgépen majd rájönnek, mennyire buták voltak?



2021. ápr. 17. 10:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Privát kérdésre én szeretek inkább publicban válaszolni.

"miért lehet jobb a Sputnik oltás, mint az mRNS alapú Pfizer, ha mindkettő ugyanúgy csak a spike fehérje genetikai információját juttatja be a szervezetbe és a különbség csak a szállítás módjában van?

És a Sinopharm miért nem jó? Mert abban aztán tényleg benne van a teljes vírus."


Mindegyik oltásra van pro/contra érv a hatékonyság, és technológia szempontjából.

A Pfizert nagyon gyorsan lehet "frissíteni", legyártani, és valószínűleg a jövőben olyan kombinált mRNS-eket fognak a technológia segítségével gyártani, ami képes megvalósítani az unverzális, mindegyik ismert koronavírus elleni oltóanyagot. Mivel nagyjából lego egyszerűséggel lehet a szükséges RNS darabokat cserélgetni a vakcinában, ezért ez abszolút lehetséges lesz.


A vírusokkal kapcsolatban van egy olyan jelenség is, hogy ha egy vírus ellen a szervezet már termelt ellenanyagot, akkor olyan vírus ellen is védett lesz, amire konkrétan nem termelt ellenanyagot még, eddig nem találkozott vele. Ez egy nagyon hasznos dolog, és sok fertőzéstől védi meg az embert. Például ha védett mondjuk A, B, és C vírus ellen, mert átesett a fertőzésen, vagy oltással immunizálták, akkor esetenként megfigyelhető, hogy D ellen is védettnek bizonyul, ami ellen eddig nem volt védett.

Én azért gondolom(!), hogy az adenovírus vektor vakcinák a jövőben ilyen szempontból lehetnek akár hatékonyabbak is, mint a Pfizer. De ez csak gondolat, majd a jövő megmondja.


A Sinopharm a teljes vírust tartalmazza minden alkatrészével együtt. Ez egyrészről hasznos, hiszen a szervezet a vírus összes fehérjéje ellen fog tudni védekezni, így kicsit kevésbé befolyásolják a variánsok a hatásfokot. Ugyanakkor vizsgálat alatt van, hogy a long-covid tüneteket okozó fehérjék a vírus melyik részében vannak, vagy milyen folyamatok okozzák a fertőzésen átesettek véralvadási problémáját (védrézkenység, majd utána vérrögképződés) Erre az az elméletem, hogy a vírus replikációja során még nem vettek észre valamit, ami okozza először az egyiket, majd utána a másikat ugyanabban a szervezetben.

Ezért úgy gondolom, hogy ha igazam van, akkor a Sinopharmmal egyáltalán semmi probléma nincs, hiszen abban olyan vírus van, ami nem replikálódik, tehát a problematikus folyamat nem megy végbe. (A Sino-val oltottaknál nem is jelentkezik a vérrögképződés, úgyhogy szerintem így lehet.) De amíg ezt a speciális dolgot nem vizsgálták ki, addig akár az is elképzelhető, hogy a tüskefehérjétől eltérő vírusrészlet okozza. Ha ez lenne igaz, akkor pedig ez nem lenne előnyös. Ebben az esetben az oltottaknál is előfordulna a long-covid, de ez nem így van. Szóval a Sino-val sincs gond. Kicsit elavult technológia, de a meghalástól megvéd az is (és egyelőre úgy tűnik, a long-covid tünetektől is)


Egyébként az érdeklődő olvasóknak ajánlom a következő videót:

[link]

Nagyon sok mindenre választ ad Katalin amellett, hogy az életpályáját mutatja be.

2021. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Végre vannak itt értelmes emberek is a gyakorin
2021. ápr. 23. 10:36
 33/36 anonim ***** válasza:
43%
Köszönjük a választ! :)
2021. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
34%
Ha az ismerősök közül valaki komolyan megbetegedik, esetleg meghal, akkor egyből ráugranak az oltásra. A legtöbben. Azokat, akik nem képesek az alapvető dolgokra (maszk RENDES használata, kijárási korlátozások betartása, nem csoportosulás), azokat komolyabban kéne büntetni. Hallottam több 100ezres bírságról is, de alapvetően pár ezerrel megússzák az emberek. Nincs elrettentő erő ebben az egészben. Meg ott a sok idióta, aki tényleg abban a hitben van, hogy őt aztán biztosan nem éri el a vírus. És lehetsz bármilyen fiatal, vagy bármilyen egészséges. Csak annyi, hogy kisebb lesz az esély, de mindig fent áll. Ezért nem értem azokat, akik az immunrendszerükre hivatkozva nem oltatják be magukat.
2021. máj. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 everlight ***** válasza:
35%
34.Gyáva hiphohonder vagy.Az immunrendszer károsító tényezők miatt halnak meg az emberek,nem a kamuvírus miatt:dohányzás,elhízás,alkoholizmus,stressz.Ha egy ismerős,rokon rákban hal meg le se szarják,de ha covidban egyből szentté kell avatni,felesleges kettős mérce. A kijárási korlátozásnak meg aztán sok értelme van,estétől terjed csak a vírus?
2021. máj. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

35

Én nem avattam eddig sem szetté senkit. Lerendeztem azzal, hogy igen, szomorú. Volt benne az egyén hülyesége is, de ez most mellékes. Nem értem, hogy mi abban a gyávaság, ha megteszed azt, amit előírnak?! A kijárási tilalom is gondolom az éjszakai bulizások visszaszorítása miatt lett. Egy diszkóban ugye nem vesznek körül téged emberek? Nem? Akkor hagyjuk. Értem, most ez lett felhájpolva. Ha megugrana a rákosok száma hirtelen valami miatt, akkor azzal foglalkoznának. De én azért nem állítanám azt, hogy nem a vírus miatt halnak meg az emberek. Az is igaz, hogy mivel legyengül az immunrendszer, más fertőzés vagy akármi hamarabb elviheti a pácienst. De a vírus miatt megy végbe az, szóval nem értem, hogy szerinted miért is nics köze ehhez az egészhez a vírusnak?!

De elfogadom, legyen ez a véleményed.

2021. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!