Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazságos kiközösíteni az...

Igazságos kiközösíteni az egészséges embereket?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 10:11
 41/91 anonim ***** válasza:
92%

“ Nem érzitek, hogy amikor azt állítjátok, hogy "vitamin", "immunerősítés" és nem lehet gond, akkor orvosok százezreinek tudását hazudtoljátok meg?”


Nem. Még egy orvostól sem hallottam, hogy a vitaminok egészségtelenek lennének, vagy hogy ne lenne érdemes szedni.

2021. máj. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:

41



De azt se hallottad, hogy vitamint kell szedni és tuti nem lesz súlyos a COVID, ugye?

2021. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
94%

40 inkább azt érezzük, hogy úgy álltok a dologhoz, hogy beadjuk a vaccinát, aztán lehet tovább dagatt lusta disznónak lenni. Diabéteszesek leszünk a cukortól? Sebaj, már feltalálták az inzulint, zabálhatjuk 6 pofára az édességet. Ugye?


Kicsit visszásnak érzem, hogy a közös pénz le lett nyúlva fejlesztésekre, a ti “ingyenes” olytásotokra, utána meg ti követelitek, hogy ne legyen ellátva, aki nem oltatott.

Kicsit a farok csóválja a kutyát.


Én teljesen egyetértenék, hogy ne kelljen befizetnem havi majdnem 300 ezernek megfelelő pénzt az egészségbiztosításra, és félre tehetem akkorra amikor tényleg nekem kell. Az utóbbi 10 évben a 98%-a megmaradt volna.

2021. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:

42 nem, de ezt nem is állította senki. Vagy ha igen, az is csak egy elborult fanatista csak a másik oldalon.


A vitaminok és az egészséges életmód javítják az esélyeket. De nem garancia semmire. Nyilván aki eddig láncdohányos volt, olcsó sört ivott, a sport csak a focinézés volt, az kezdhet vitaminozni, annyit ér mint halottnak a beöntés.


Én sem csinálom tökéletesen, egyoldalúan eszek, kevés gyümölccsel, viszont 11 éve nem dohányzom, sportolok 28 éve igencsak aktívan. Az utóbbi 11 évben az egyoldalú táplálkozás ellenére nem igazán döntött le az influenza sem.


Nem tudom, hogy a coviddal mi lenne, vagy hogy átment-e rajtam, de az megijeszt, ami pénz és propaganda van mögötte. Ha a politika nem keveri bele magát ilyen mélyen, ennyi ellentmondással, nagy eséllyel sem én, sem a nagy többség nem kérdőjelezi meg a dolgot.

2021. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
14%

43



2000 NE D-vitamint, 500 mg C vitamint, magnéziumkészítményt, omega 3-at szedek napi szinten, napi többször eszem zöldséget-gyümölcsöt, heti szinten 3-4 órát sportolok, sok vizet iszom, teát ízesítetlenül, nem dohányzom, nem vagyok alkoholista, 60 a nyugalmi pulzusom, nemrég volt eléggé alapos vizsgálatom üzemorvosnál, 28 vagyok.



Mégis az orvosok millióinak hiszek, akik megmondták, hogy oltassak, mert csak az garantálja, hogy nem lesz súlyos COVID-om és utána fél évig poszt-COVID-om. Erről ennyit.



Szívem szerint én is megtagadnám a COVID miatti orvosi kezelést azoktól, akik nem hajlandóak oltatni, aztán később kórházba kerülnek.

2021. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:

“ Szívem szerint én is megtagadnám a COVID miatti orvosi kezelést azoktól, akik nem hajlandóak oltatni, aztán később kórházba kerülnek.”


Persze a befizetett tb-jük jól jön, hogy neked ingyenes legyen az oltakozás.


“ orvosok millióinak hiszek”


Hinni a templomban kell. Nem pedig a profitorientált orvosoknak.

Ha találsz még olyat aki nem a profitra megy, szerencsés vagy.

Nekem szerencsém volt. A környezetemben nem egy embert vágtak szét és tukmáltak rájuk térd meg csípőprotézist 40 felett, mert kicsit fáj a térde.


Ezek simán nekem is berakták volna, mert van egy gyengébb térdem. Szerencsére olyan orvosnál landoltam, aki lebeszélt, azt mondta sokáig fog tartani, rendbe fog jönni ha fokozatosan terhelem. De ha most protézist tetetek, majd öregkoromra pont jól elkopik, amikor már veszélyes lesz a műtét.

Várjak még 20 évet, vagy ameddig kihúzom így. Igaza lett. 1 év alatt rendbejött, ennek 3 éve.


Orvosok ezreiből azoknak hiszek, aki bizonyítottan nem a profitra hajt. (Ezt meg nem tudom megállapítani, így maradok szkeptikus)

2021. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:

“2000 NE D-vitamint”


Nem sok az kicsit? Nincs olyan, hogy zsírban oldódó vitamint nem szabad túladagolni? Az NE alatt a napi beviendő adagot értjük?

2021. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:

46


Szerinted a vitaminbizniszben nincs pénz?



47


Tökeltérőek a vélemények, mindenesetre hosszú távon nem akarom így szedni. Viszont egy átlagos ember is D-vitamin-hiányos, én meg nyáron se vagyok napon, szóval..

2021. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:

#47

Tájékozódj:


A D-vitamin szint 37,5-50 nmol/l-ről 75-100 nmol/l-re történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törések számát 26%-kal, az 1-es típusú diabetes előfordulását 78%-kal, az összes daganat gyakoriságát 35%-kal, az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7-10%-kal mérsékelné, és az átlagélettartam két-három évvel nőne. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkennének.

(19. oldal)

D vitamin-hiány megelőzésére javasol D₃ vitamin-dózisok Magyarországon

- Csecsemők:

Egy napra javasolt dózis: 400-1000 NE

Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 1000 NE

- Gyermekek (1-6 év):

Egy napra javasolt dózis: 600-1000 NE

Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 2000 NE

- Gyermekek (6 év felett):

Egy napra javasolt dózis: 600-1000 NE

Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 2000 NE

- Serdülők:

Egy napra javasolt dózis: 800-1000 NE

Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE

- Felnőttek:

Egy napra javasolt dózis: 1500-2000 NE

Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE

- Obes felnőttek:

Egy napra javasolt dózis: 3000-4000 NE

Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE

- Terhes nők:

Egy napra javasolt dózis: 1500-2000 NE

Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE"

(20. oldal)


[link]

Orvosi Hetilap 2012. május

2021. máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
100%

48 dehogy nincs. De ahogy kinéz, nem akkora.


Ha nem így folyt volna le, ilyen taktikázgatva más lenne a véleményem.

Németeknél fél évre bezárnak mindent. Fél évig semmi sem változik, aztán hirtelen elkezdenek esni a számok. Hirtelen most kinyitottak mindent, gyorsteszttel lehet ülni a kávézókban kint. De közben már egyes politikusok duruzsolják az indiai mutációt, a kiéhezett emberek tömege pedig sorban áll a tesztcentrumokban.


Ne legyen igazam, de fogadni merek, a tesztakcionizmussal nem kell 2 hét, robbanni fognak a számok, és be fogják harangozni, hogy ideért az indiai mutáció, zárjunk be újra.


Az meg külön szót érdemel, hogy 20-30 km-rel odébb a szomszéd tartományban a barkácsáruházakban sem teszt, sem időpont nem kell. Nálunk vagy tesz, vagy oltás, korábban időpont volt. Jah, hogy a szomszéd tartományban 3 hét múlva választás. Na az ilyen taktikázgatások miatt hányok az egésztől, teszek kérdőjeleket.

2021. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!