Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazságos kiközösíteni az...

Igazságos kiközösíteni az egészséges embereket?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 10:11
 81/91 anonim ***** válasza:

# 79


Felesleges belemennem ebbe a vitába, mert ezen a ponton az szokott lenni, hogy érzem, hogy meg se értik, amit mondani akarok, már van bennük egy kialakult kép rólam és ennyi. Ugyanakkor könnyen lehet, hogy ebbe a hibába én is beleestem.


"Drágaság, tisztában vagy azzal, hogy évi kétszer van elég látványos influenzajárvány (kivétel idén), amibe több ezren halnak meg? Szerinted én soha nem mozdulok ki és csak a négy fal között élek?


Kollégista is voltam, és volt, hogy a fél koli kidőlt, én meg ott vígan voltam a betegekkel egy szobában és mégse lett semmi bajom. Munkahelyemen, vásárláskor, postán egy csomó krákogó, prüszkölő taknyos emberrel találkozom és mégse vagyok beteg."


Jó-jó, nyugalom, ezt nem tudtam! Akkor ilyen a szervezeted!

Azért van olyan, hogy az ember nem találkozik egy vírussal - nem 9 millió ember szokott influenzás lenni hazánkban. Nekem átlagosan félévente van ajakherpeszem és ha betegek körülöttem, azt elkapom. Mégse voltam még influenzás, sohasem. Az influenza végtagfájdalommal, levertséggel, magas lázzal járó betegség - ezt hírből tudom. Jó, nyilván az 5-6 influenzaoltás, amit életem során kaptam, immunizálhat valamilyen szinten.



"A hétvége két napból áll. Nehogy azt mond, hogy vasárnap nincs 1 órád az életedből, hogy pl. azt futással, vagy egyéb mozgással töltsd? KIFOGÁS!!!"


Pont körülbelül heti szinten 1 óra, amit mozgással tudtam tölteni a COVID előtti, irodai jelenlétes, jelenléti oktatásos és mellette autodidakta tanulós időben. Nem sok ez.

Ugyanakkor ne akard jobban tudni, milyen az életem, mik a dolgaim, mint én. Nem vagy mellettem és nem én vagy te.



"Gyerekként jártam úszóedzésre. Szüleim felváltva elkísértek és ők is úsztak addig, amíg én edzésen voltam. Sőt, anyukám, otthon is tornázott.


A szülők foglalkozhatnak felváltva a gyerekekkel, amíg az egyikőjük tornázik vagy mozog egy fél órát vagy egy órát..hűű.. ez aztán tényleg komoly és megterhelő feladat."


Empátiából, megértésből van még mit tanulnod, gyakorolnod mások le-nem-nézését.


A gyerekek általában szeretik, ha a szülő nézi őket illetve maga a szülő is igényli, hogy nézze a gyerekét. Überritka, hogy a szülő is úszik a gyerekkel.


Amúgy amit én látok, hogy hatra, fél hétre hazaesnek a szülők a gyerekekkel és akkor kell még vacsorázni (azt esetleg elkészíteni, utána elmosogatni, elpakolni), a gyerekekkel tanulni, segíteni a háziban, kikérdezni, egyéb házimunkát végezni és este 10-kor, de legeslegeslegeslegkésőbb 11-kor már aludni kellene.



"De szükséges ahhoz, hogy egészséges legyél! Szent-Györgyi Albertől hallottál már? Ajánlom munkásságának áttanulmányozását."


Tudtommal ő fedezte fel ezt a vitamint. Hááát, a modern tudománynak jobban hiszek, mint annak, aki épphogy felfedezte, így semmit se tudott róla. Tudta kutatni? Kontrollcsoport egyebek?


"És hallottad már azt, hogy a psziché mennyire befolyásolja az egészségedet, immunrendszered erősségét?"


Ezt legalább annyi orvos tagadja, mint amennyi egyetért vele. Mondjuk ha szó szerint igazam van, akkor ez 50%.


"Most jelenleg, amit a média folytat már több mint egy éve, az pszichés terror, mivel negatív, félelem és pánikkeltő híreket nyom a mainstream média 0-24-ben."


Jobb nem elmondani az igazságot?



Egyébként még mindig nem úgy van, hogy erős és gyenge immunrendszer, az erős nem kap el semmit és happy, a gyenge meg mindent elkap és nem happy. Amúgy valamilyen szinten beszélnek 'erős' immunrendszerről az immunológusok is és az nem buli.

2021. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:

“ Jobb nem elmondani az igazságot?”


Bocs, közbeszólok én is. Az igazságot nem kell elhallgatni. Bár bizonyos esetekben pont ezt tették, amikor még nem volt korona.


De itt már nem az igazságról van szó.

Szerinted az mi, amikor még május elsején a gugli is a dolgozó embereket pelenkázott pofával mutatja. Ez már kicsit olyan, mint amikor a halálos beteg örül valakinek, te meg emlékezteted, hogy “mit örülsz? Úgyis meghalsz”


Ez lenne az igazság leírása?

2021. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
2021. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:

#83

Aham, hivatalos információ a Szkeptikusok Társasága és a lefizetett Boldogkői. :D Röhögök, de Szent-Györgyi Albertet meg semmibe veszed, aki a C-vitamin felfedezésének atyja!


Kicsit ellentmondásos vagy. :D


És azt tudtad, hogy a médiát manipulálják? Ez neked az igazság? És a média miért nem közli, hogy külföldön sorra tüntetések vannak a korlátozások miatt? Vagy az nem igazság? Az nem történik meg? Csak az az igazság, amit a lefizetett mainstream média mond?

Pl: [link]


[link]


„Igen, k…rva nagy bajom van a hírekkel. Ugyanis, ha nem tudná a híreket k…rvára manipulálják. Minden egyes hírt. Minden áldott nap a média testületileg megtervez, kizárólag egyetlen cél érdekében, ami a következő: félelemben akarják tartani. …Hogy elmenjen és költse a pénzét olyan dolgokra, amikre talán nincs is szüksége.”


Die Hard 4

2021. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a 79 meg hasonszőrű társai miért veszik magától értetődőnek, hogy aki beoltatja magát, az azért teszi, mert fél és retteg??? (Talán ők félnek és rettegnek a vakcináktól, egyébként értelmetlenül.)

Ezzel szemben "oltakozók" az egyedüli értelmes dolgot teszik, amit egyébként a világ nagyobbik része el is fogad, mert ez a megoldás a járványra. Nagyon visszás, amúgy, hogy magától értetődő álláspontokat kell védeni az aluliskolázott, tájékozatlan, ámde totál magabiztos hozzá nem értőkkel szemben!

Vannak itt egészségfetisiszták is, mint a 79-es, persze sok pontban igaza van, de úgy egészében... Biztos nagyon ráér, meg van sok pénze is, nem kell napi 8-10-12 órában keményen dolgoznia, aztán meg gyerekkel,háztartással foglalkoznia, ráér sportolni, magával törődni, de a rendszeres napi 1000 mg C-vitamintól majd lehet, veseköve lesz.

Az agyát viszont nem edzi, mert még mindig nem fogta fel, hogy a védőoltásokat egészséges embereknek adják elsősorban.

2021. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:

“ amit egyébként a világ nagyobbik része el is fogad, ”


Aham. Mesélj még. Nem járunk 50%-nál, és nem egy kommentet olvastam, hogy csak azért oltatott, mert “megzsarolták”.

Ez a nagy elfogadás?


Gondolom máshol is hasonlók lehetnek az arányok.

2021. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:

#85

Nettó 164 ezret keresek napi 8 órával. A vesekő azt pedig mítosz. Szent-Györgyinek se volt veseköve pedig ő nem 1000 mg C-vitamint szedett napi szinten, hanem többet.

Két háztartást vezetek párhuzamosan. Igaz, még párommal nem vállaltunk gyereket.

De tudod, gondolom még ezt a mondást se hallottad: Egészség a legdrágább kincs. Ha nincs egészséged, akkor semmid sincs. Mozgásban az élet.



"Az agyát viszont nem edzi, mert még mindig nem fogta fel, hogy a védőoltásokat egészséges embereknek adják elsősorban."

Aham, persze, ezért kezdték az oltást az idősekkel, az idősotthonok lakóival akik 99%-ban beteg emberek. Teljesen logikus, amit írtál, meg azzal, ami a valóság.


Szlávik nyilatkozata az ATV-ben:

„Magyarországon és az egész világban most egy gyógyszerkísérlet zajlik. Ne felejtsük el, hogy a gyógyszereknek, az oltóanyagoknak a kutatása kettő évet vesz igénybe. Itt nincs két év. Tehát jelenleg az egész Földgolyón egy gyógyszerkísérlet zajlik, hiszen mi is még a két éven belül vagyunk, tehát valójában tényleg ez zajlik, de ez senkit nem zavar.”

https://www.youtube.com/watch?v=pk7i57eL4vY&fbclid=IwAR1SEg9..


"Az egészség nem egyetlen tett, hanem szokásaink összessége. Azzá válunk, amit rendszeresen teszünk."

Arisztotelész


Nos, Arisztotelészt is megkérdőjelezitek?

2021. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy nincs gyereked, majd ha lesz, megtudod, hogy ahhoz képest még 3 háztartás vezetése is semmi!

Arisztotelésznek ebben biztosan igaza van.

Szláviknak is, de te sem érted, PONTOSAN mit akart ezzel mondani.

Az idősek oltása és az egészségesek oltása nem ellentmondás, csak megint nem érted, miről van szó. Az adott betegség szempontjából egészségesekről beszélek, ami ellen az oltást adják. Amiről te azt hiszed, te nem kaphatod el.

2021. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:

#88

Szóval, ha lesz gyerekem, akkor egészségtelenül kell, hogy éljek, legyek mindig beteges és hízzak el, mint egy disznó? Remélem tudod, hogy a gyerekek a szüleikről mintáznak mindent és te vagy nekik a példa. Ha te tiszteled magad és foglalkozol az egészségeddel, pl. együtt is mozoghatsz a gyerekkel, akkor ő ebben a szellemben fog nevelkedni és neki is fontos lesz a későbbiekben az egészséges mozgásban gazdag életmód.


Munkatársam felesége szült két gyereket, el van nagyon hízva (szülés előtt se volt vékony), de munkatársam, azaz a párja is elhízott. Két elhízott ember persze, hogy nem fog együtt tornázni a gyerekével, inkább mozogjon a gyerek, de ő nem.


Azok a felnőttek, akik gyerekvállalás előtt is sportoltak, odafigyeltek magukra, egészségükre, azt gyerekvállalás után is folytatni fogják, mivel ez egy ÉLETFORMA, AMI ÖRÖKRE SZÓL!

2021. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:

# 89


Majd ha hazaérsz este 18:00 és 18:30 között, 22:00-kor pedig aludni kellene, de ha rohansz reggel, mint a barom és nem reggelizel (ami egészségtelen), akkor is legkésőbb 23:00-kor kellene aludni, akkor rájössz...


De akkor is, ha át akarod képezni magad és hétfőtől-csütörtökig óráid lesznek munka után, hétvégén pedig két tanulás közben élsz szociális életet.

2021. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!