Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazságos kiközösíteni az...

Igazságos kiközösíteni az egészséges embereket?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 10:11
 71/91 anonim ***** válasza:

Nem használok facebookot, ezek szerint te tapasztalatból beszélsz.


Nem én hoztam fel az agymosást, csak helyeseltem egy másik hozzászólásra.

Ha a magadra vetted, arról én nem tehetek, akkor biztos van némi alapja, de ez ne frusztráljon. További szép estét.

2021. máj. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
76%

#63

"Az emberek többségének nincs ideje például sportolni."


Mindenkinek arra van ideje, amire szán és amire akar. A többi csak KIFOGÁS!


#65

Beteg csak az lesz, aki arra fogékony!


Pl. Hogyhogy még egyszer se voltam influenzás? Hogyhogy az elmúlt majdnem másfél évben nem sikerült elkapnom ezt az igen veszélyes vírust? (De az is lehet, hogy tünetmentesen átment rajtam, vagy tüsszentettem kettőt és ennyi volt.) Ismered az immunrendszer működését? Tudod, képes harcolni a betolakodókkal szemben, és ha jól van táplálva és erős, akkor gyorsan végez minden bacival és vírussal.


Láttál már egy dohányos és egy nem dohányos tüdőről képet? Persze nyilván annak "egészségesebb" a tüdeje, aki dohányzik, szerinted. 😒🙄


Béres Józsefet pedig ne káromold, inkább süllyedj el szégyenedben, hogy ilyet mersz írni.

Akkor szerinted az is kamu, hogy a gyümölcs és a zöldség egészséges?

(Mivel manapság már sajnos nincs annyi vitamin bennük (mezőgazdasági okok miatt), ami szükséges lenne egy embernek, ezért vannak az étrendkiegészítők, vitaminok, hogy a kieső részt ebből pótolják. Pl. több kg almát kéne megenged egy nap, hogy élérd az 1000mg C-vitamint, ami szükséges napi szinten.)


Na, itt mutatkozik meg az értelmi szinted, hogy mennyire ostoba vagy. Ilyenekkel meg kár innentől kezdve szóba állni, mivel bármit is írok, képtelen vagy felfogni, mert nem jut el a tudatodig.


Azért kérdezz már meg egy orvost, hogy mivel tudnád magad egészségesen tartani, hogy miket egyél és igyál, miket csinálj.

Biztos nem azt fogja mondani, hogy mereszd otthon a segged egész nap a tv előtt és zabálj mekis kaját kólával.

2021. máj. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
24%

Azért egy-két helyen jól kiforgattad a szavamaimat és a végére a minősítésem se maradt el.


Lássuk.



"Mindenkinek arra van ideje, amire szán és amire akar. A többi csak KIFOGÁS!"


Igazad van, el lehet menni munkaidő közepén futni, meglátjuk, mit szól a főnök. De lehet menni futni a gyerek hazavitele helyett is. Vagy az este iskola/egyetem számonkérése helyett is. Alvás helyett is.


Nekem például szeptemberben kezdődik az az időszak, hogy hétfőtől csütörtökig reggel 7-kor indulok otthonról és este 10-re érek haza. Pénteken kb fél hétre. Péntek este és a hétvége: házimunka, családtagok látogatása, barátokkal találkozás és tanulás, ami kb a hatodik héttől már kell.

De ahol gyerekek vannak és mindkét szülő 8,5-9 órát dolgozik, ott se lesz sport.

Amíg nem tapasztaltad, úgyse érted meg.



"Pl. Hogyhogy még egyszer se voltam influenzás? Hogyhogy az elmúlt majdnem másfél évben nem sikerült elkapnom ezt az igen veszélyes vírust? (De az is lehet, hogy tünetmentesen átment rajtam, vagy tüsszentettem kettőt és ennyi volt.) Ismered az immunrendszer működését? Tudod, képes harcolni a betolakodókkal szemben, és ha jól van táplálva és erős, akkor gyorsan végez minden bacival és vírussal."


Hát ez azért ennél összetettebb.


Évekig nem találkoztál az influenza vírusával. Én például soha (bár párszor voltam beoltva, a beteg nagyszüleim miatt, akik neveltek). Viszont náthát el szoktam kapni, ha van kitől.

A koronavírussal se találkoztál, azért voltak az intézkedések, hogy lassabban terjedjen. Kikutatták, hogy 10-20% tünetmentes és az ő egyrészük is poszt-COVID-os lett.

Én se találkoztam még a vírussal, se a COPD-s apám.


Ez az egész amúgy összetettebb...


"Láttál már egy dohányos és egy nem dohányos tüdőről képet? Persze nyilván annak "egészségesebb" a tüdeje, aki dohányzik, szerinted. 😒🙄"


A másik szavainak a kiforgatását már nem kell gyakorolnod.

Amúgy bunkó akartál lenni, de mégis majdnem a fenti igaz.

Preparált tüdőt is láttam már. A légszennyezés miatt nem tudod, ki dohányos és ki nem. Egy kisvárosi dohányos (mondjuk legyen olyan hely, ahol télen gázzal fűtenek) tüdeje.. Hát lehet, hogy jobb, mint egy nagyvárosi nemdohányzóé.

Ennek ellenére nem szívom, mert nem akarom rátenni még egy lapáttal.



"Béres Józsefet pedig ne káromold, inkább süllyedj el szégyenedben, hogy ilyet mersz írni."


Nem káromlom, viszont még a róla készült film végén is mondják, hogy nem nyugatabbi kutatóknak sikerült bizonyítani, hogy a szerének bármire is lenne bármilyen pozitív hatása is.

A szerről manapság készült reklámok meg egyenesen félrevezetők.


"Akkor szerinted az is kamu, hogy a gyümölcs és a zöldség egészséges?"


Neked a szüleid nem mondták rendszeresen, hogy kiforgatod a szavaikat?

A vitaminok és az ásványi anyagok jót tesznek az agyműködésnek, az izmok regenerációjához kell, épüléséhez, a csontoknak stb.


"(Mivel manapság már sajnos nincs annyi vitamin bennük (mezőgazdasági okok miatt), ami szükséges lenne egy embernek, ezért vannak az étrendkiegészítők, vitaminok, hogy a kieső részt ebből pótolják. Pl. több kg almát kéne megenged egy nap, hogy élérd az 1000mg C-vitamint, ami szükséges napi szinten.)"


Nem szükséges 1000 mg napi szinten.


Csökkent sajnos a vitamintartalmuk.

Szerintem amúgy a központosított termelésre már az megoldás lenne, ha akinek kertje van, az hajlandó lenne egy nagyon pici konyhakert vagy 2-3 gyümölcsfa gondozására.


Én őszintén szólva inkább zöldséget, gyümölcsöt eszem továbbra is, ott legalább megfelelő arányban vannak a tápanyagok és biztosan fel is szívódnak. Az étrendkiegészítők vitatottak, hogy melyik hasznosul egyáltalán, hasznosul-e egyáltalán és az orvosok se értenek egyet abban, hogy miből mennyi kell.



"Na, itt mutatkozik meg az értelmi szinted, hogy mennyire ostoba vagy. Ilyenekkel meg kár innentől kezdve szóba állni, mivel bármit is írok, képtelen vagy felfogni, mert nem jut el a tudatodig."


Szintúgy ezt érzem veled kapcsolatban.


"Azért kérdezz már meg egy orvost, hogy mivel tudnád magad egészségesen tartani, hogy miket egyél és igyál, miket csinálj."


Szerintem eléggé sokat igyekszem tenni az ügy érdekében, bár ősztől nehezebb lesz.

Viszont náthát nem fogok ritkábban elkapni (nem is ezért sportolok, eszem zöldségeket, iszom elegendő vizet), sőt, volt munkahelyemen, pici, gépi szellőztetés nélküli irodába mindig a legegészségesebb életmódot élők hozták be a náthákat és miután ezek mindig mindenkin végigmentek, náluk tartottak a legtovább.


"Biztos nem azt fogja mondani, hogy mereszd otthon a segged egész nap a tv előtt és zabálj mekis kaját kólával."


Neked szerintem sokszor mondják, hogy kiforgatod a szavukat...

2021. máj. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként az említett kollégák közül, akik egészségesebben éltek, ők szabályosan fiatalabbnak és összességében jobban néztek ki, ezen kívül az életminőségük is jobb volt.

Viszont tényleg mindent elkaptunk egymástól és nem volt rövidebb a vitamint szedőknél, egészségesen élőknél.


Totál agymosás az immunerősítés.


Aki egészséges(ebb)en él, az jobban bírja a stresszt (saját magához képest, mintha nem élne egészségesen), jobban fog az agya (szintén nagához képest), jobb a sebggyógyulása, jobban bírja a lépcsőzést, jobban alszik, üdébb a bőre és a többi. (mindegyik saját magához képest)

De hogy immunerősítés.... Az az immunológusok szerint se ilyen egyszerű.



Amúgy a volt munkatársaim között is az volt a helyzet, hogy ahol mindkét szülő teljes állásban dolgozott és gyerekeik voltak, ott konkrétan én-idejük nem volt. Volt, aki mesélte, hogy az ágyban, lefekvés után hallgat hangoskönyvet, ennyi a személyes kikapcsolódási lehetősége.

2021. máj. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
82%

73/74: egyben nem értelek. Amíg ennyit leírtál, biztos lett volna időd pár gyakorlatot csinálni. Tippem szerint az ilyenekből simán összejön 20 perc, napi 20 perc tabata meg azért elég szép teljesítmény. :)


Egyébként abban egyetértünk, hogy az immunrendszert nem a vitamin erősíti, hanem behatások.

Pl. nekem gyerekként nagyon nem volt immunrendszerem, mert anyám mindent fertőtlenített, agyonfűtötte a házat. Elég volt egy nyalás fagyi 1 hét pihenőhöz. Nincs is óvodás csoportkép amin rajta lettem volna.

Akkor kezdett javulni a helyzet, amikor 12-13 évesen többet elcsavarogtam már a haverokkal, és többet másztunk minden felé a koszban, meg nem szaladtam haza, ha átázott pl. a cipőm. Vagy 10 éve az influenza sem igazán visel meg

2021. máj. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
8%
75: totál mindegy, mennyire egészségesen élsz, mert az egészséges emberekbe is bejuthat a vírus, és terjeszthetik is, akár tünetmentesen. Milliószor leírtam, hogy nem csak a betegeknek adják a védőoltásokat!!! Mindenkinek adják, akinél nincs valami kizáró ok, ezért működik! Sőt, aki nem kaphatja meg, az éppenhogy a nem egészségesek közül kerül ki!
2021. máj. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:

75


Azt írtam, hogy most még van időm sportolni a home office és a távoktatás miatt. Ősztől nem lesz.

Viszont egy egész nap dolgozó, tanuló, utazó ember hulla fáradt, nem csinálhat minden másodpercben hasznos dolgot. Ezt nem értik meg, akik azzal jönnek, hogy amíg ide írtál, addig is....

Amúgy kötöttek már belém ezért akkor is, amikor a munkahelyről az iskolába tartva írtam az oldalra, persze amúgy full álmosan.



76



Na ezt nem képesek megérteni.

2021. máj. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:

“ Viszont egy egész nap dolgozó, tanuló, utazó ember hulla fáradt, nem csinálhat minden másodpercben hasznos dolgot.”


Na igen. Egyébként ez is rontja az esélyeket. Nekem mindig ilyen életszitukban ütött be valami nyavalya. Valahogy ilyenkor kisebb dolgokra is “fogékonyabb” a szervezet.

2021. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:

#73


"Évekig nem találkoztál az influenza vírusával."

Drágaság, tisztában vagy azzal, hogy évi kétszer van elég látványos influenzajárvány (kivétel idén), amibe több ezren halnak meg? Szerinted én soha nem mozdulok ki és csak a négy fal között élek?

Kollégista is voltam, és volt, hogy a fél koli kidőlt, én meg ott vígan voltam a betegekkel egy szobában és mégse lett semmi bajom. Munkahelyemen, vásárláskor, postán egy csomó krákogó, prüszkölő taknyos emberrel találkozom és mégse vagyok beteg.


A hétvége két napból áll. Nehogy azt mond, hogy vasárnap nincs 1 órád az életedből, hogy pl. azt futással, vagy egyéb mozgással töltsd? KIFOGÁS!!!

A tanulás is jobban megy, ha megszakítod és mozogsz egy kicsit közben.


"De ahol gyerekek vannak és mindkét szülő 8,5-9 órát dolgozik, ott se lesz sport."

Megint jó nagy b..romságot írtál.

Gyerekként jártam úszóedzésre. Szüleim felváltva elkísértek és ők is úsztak addig, amíg én edzésen voltam. Sőt, anyukám, otthon is tornázott.

A szülők foglalkozhatnak felváltva a gyerekekkel, amíg az egyikőjük tornázik vagy mozog egy fél órát vagy egy órát..hűű.. ez aztán tényleg komoly és megterhelő feladat.


"Nem szükséges 1000 mg napi szinten."

De szükséges ahhoz, hogy egészséges legyél! Szent-Györgyi Albertől hallottál már? Ajánlom munkásságának áttanulmányozását.


És hallottad már azt, hogy a psziché mennyire befolyásolja az egészségedet, immunrendszered erősségét?

Most jelenleg, amit a média folytat már több mint egy éve, az pszichés terror, mivel negatív, félelem és pánikkeltő híreket nyom a mainstream média 0-24-ben. Ezzel a technikával már a világháborúk idején is éltek. A félelem, a pánik, ezek mind-mind gyengítik az egészségedet. Hiába foglalkozol a test fizikális egészségével, ha a pszichével nem foglalkozol, akkor kuka az egész. Ha 0-24-ben pánikolsz, félsz, annak fizikális következményei is kialakulnak, pl. pánikbetegség vagy egyéb más betegség formájában, pl. elkapod a mostani mesterségesen előállított covid vírust, mivel a szervezetedet legyengítetted pszichésen.


Ilyen egyszerű az egész.

Test és lélek együtt alkot egy egészet. Ha az egyik hibádzik, ott borul az egész.

2021. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
79. Igazad van.
2021. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!