Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem, hogy velem...

Miért érzem, hogy velem mindenki más?

Figyelt kérdés

Ez hosszan kitudnám fejteni, de megpróbálom rövidre fogni. Úgy érzem, hogy azok akikkel közelebbi kapcsolatba vagyok úgy viselkednek velem mint egy porcelán babával. Két nővérem van akik több mint 10 évvel idősebbek nálam, megvan a saját gondjuk, látom rajtuk, hogy egyáltalán nem könnyű az élet nekik de mégis az elmúlt 2 évbe nem veszekedett velem senki, szinte mindig igazat kapok, viszont nem is várok el semmit, és ez nem csak a családomra hanem a barátaimra is teljesen igaz. Három baráti köröm van, az osztálytársaim, egy csapat akikkel általános óta vagyok jóban és volt osztálytársam baráti köre. Velük vagyok bizalmi kapcsolatba, és mindenkivel azonos az érzés, példa.: Belépek a 2. csapathoz beszélgetni discord-ra és a 6 emberből 5 en nagylelkűen köszönnek és hárman már mesélnek is valami storyt, viszont ezt más taggal nem tapasztaltam, senkinek nem állnak így neki, pedig én gyakran fent vagyok, annyira rosszul érzem magam mikor egy újjabb tag, vagy aki ritkán van fent kezd mesélni nekem valamit miközben az igazi nevére már nem is emlékszem... Az osztályomba klickesedés van, van két nagy csapat akik utálják egymást, én vagyok az aki mind a két csapattal jóba van, szóval én vagyok az egyetlen aki mind két csapattal eljárok. Nem értem miért ilyenek velem az emberek, persze azok akikkel nem vagyok közelebbi kapcsolatba egyáltalán nem mutatnak ilyet, szóval nem vagyok az aki "népszerű", aki bármelyik csapatba ismernek, hanem aki ismer az túl jól viselkedik velem. 10 kocsmázásból 8 szor nem is kell fizetnem mindig meghív valaki valamire. Sose voltam képmutató és nem érzem, hogy nagy lenne az egom. Sajnosa úgy érzem, hogy nem érdemlem meg, mintha többre tartanának mint aminek érzem magam, biztos vagyok benne, hogy én ezt nem adom vissza. És az a baj, hogy senkit nem tudok igazi barátomnak tekinteni, mintha az emberek nem lennének őszinték. Párkapcsolatom nem volt, és csak plátói szerelmes voltam, azóta elég rideg vagyok e téren.

18/f


Ezt a hasonlatot szeretném felhozni mert nagyon erre emlékeztet, remélem megtalálja valaki aki ismeri az Animét. A Mob psycho 100 Animébe volt, A lényeg, hogy a főhősnek természet feletti ereje van és még fiatal (kb 12-13 éves) és ha ideges, rosszul van/lesz nem bírja kontrollálni az erejét, ezért a bátyja teljesen barátságosan, segítőkészen viselkedik vele elnyomva a saját problémáit és igazi érzéséit csak, hogy az öccse nehogy ideges legyen miközben neki voltak gondjai az élettel, viszont öccs végig azt hitte a bátyja csak ennyire szereti, és, őszintén akar neki segíteni.



2021. ápr. 25. 20:11
 1/3 anonim válasza:

Nem igazán lehet erre mit mondani. Az ilyen dolgokat a családoddal és a barátaiddal kéne megbeszélned, ha még nem csináltad. Azt, hogy storykat mesélnek neked egyből és mindkét klickben benne vagy arra mer következtetni, hogy nagyon jó hallgatóság vagy. Ez viszon még mindig nem magyarázza meg, hogy miért segítenek neked ennyit.

Ezt viszon tényleg beszéld meg a családoddal és barátaiddal. Ha próbálják terelni a témát akkor ne hagyd és térj vissza a kérdésre, hogy miért ilyenek veled, mikor mással nem.

2021. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mindenki kétszinűnek gondol ezért a két ellenséges társaság jól bánik veled igazat azért adnak meg látják hogy kis kenyeske vagy gondolom mindenért hisztizel és inkább igazat adnak csak ne kelljen hallgatni a hisztidet meghívni azért hívnak mert látják hogy kis kunyizós vagy azért hívnak mert te sosem ajánlom fel és nincsen pofajuk szólni érte
2021. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Igen, én se értem, elég nehéz kifejezni :D. Lehet beszélnem kéne erről valakivel... Van olyan ismerősöm, akivel nyáron eléggé összenőtünk, sokat beszéltünk és játszottunk, nyár végére ő elment egyetemre és az első hetekbe folyton monda, hogy menjek le hozzájuk, bulizni/játszani, részégen elkezdet valami olyan magyarázni, hogy nem szeretne velem rosszba lenni és az egyik legjobb barátjának tart... ez kb másfél hónap után. Mivel karantén, és iskola nem igazán beszéltem vele... kicsit frusztrál


#2 Ha ez így lenne akkor tudnám. Mindenkinek van olyan ismerőse aki mindent kért mint aki ingyen akar élni de én nem, én kapom, és tényleg olyan mintha jó szívvel kapnám. Hisztis megint nem mivel ahogy leírtam egyáltalán nem veszekszem, kerülöm a konfliktust, megbeszélem a dolgokat és ezek mellé introvertáltnak érzem magam, szóval feltölt ha leülök egyedül sorozatozni, rajzolni stb. szóval ha rajtam múlok nem keresek senkit, nem megyek senki után. Miért lennék kétszínű? Ebbe mit játszok meg? Egyik ismerősömet pontosan leírtad, és mindenki "utálja",már nem is hívja senki, viszont úgy érzem csori nem tehet róla, hogy ilyen... Ja és az is benne van, hogy én se vagyok tökéletes, én is hibázok és az esetek 99%-ból nem lett belőle semmi, egyik haverom pártját fogtam a másik oldallal ugyan úgy jóba maradtam miközben másokra úgy tud haragudni, hogy csak nézek. Szóval kedves #2 ha ez így lenne azt tudnám, nem lennék hívva sehová, nem akarna velem senki beszélni, kutyát nem érdekelne mi van velem, és persze ezt látom, mert nem egy ilyen embert ismerek sajnos... Az viszont tény, hogy fiú létemre nem vagyok valami "férfias", nehezen állok ki magamért, inkább ráhagyom a hülyére fajta vagyok.

2021. ápr. 26. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!