Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert sertodik meg mindenki...

Miert sertodik meg mindenki mindenen?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez egy kicsit tag megfogalmazas de mondok par peldat.

Hallottam hogy Sia szeretne kesziteni egy filmet es a filmbeli karakter egy autista szemely lenne, akit egy egeszseges lany, Maddie Ziegler alakitana es erre az a kritika erkezett, sok embertol hogy az tiszteletlenseg ha egy egeszseges ember egy beteg embert alakit (Nem tudom hogy el is keszult e a film vegul)

Multkor kiirtam egy kommentet arra a hirre reagalva hogy Ellen Page atvaltotta a nemet es a "She" szot hasznaltam. Mondanom sem kell kaptam par igen csunya kommentet erte.

Lattam egy videot ahol Youtuber nok azon sirnak, hogy a kommentjeik kozott vannak szexista viccek vagy beszolasok is, ennek az a cime hogy "What it's like to be a woman on Youtube", eleg cringe video.

De lattam olyant is hogy egy humoristat azert tessekelt le ket no a szinpadrol, mert a melegekrol viccelodott



2021. ápr. 30. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Mert sértődékenyek
2021. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez a social justice warrior kultúra, ami nem ma kezdődött és mára nyugaton ezerrel tombol (hála az ennek felülő közösségi médiának). Lényege hogy ha nincs társadalmi igazságtalanság ami ellen az igazság bajnokaiként felléphetnének akkor kitalálnak egyet. Nyomukban tönkretett karrierek, óvatosan nyilatkozó hírességek és eltörlés kultúra, ami igencsak ironikus tekintve hogy az igazságtalanságok ellen kéne lenniük.

Az álságos és köpönyegforgató SJW-k csak akkor hisznek a szólásszabadságban ha a saját szólásuk szabadságáról van szó. Mindenki másé attól függ.

2021. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Meg ma már nem mondhatod a négerre hogy néger, a cigányra hogy cigány, a kövérre hogy kövér.

De azért dolgoztathatod éhbérért az amcsi fancy házadban a négermexikóilatin bejárónőt feketén, meg nyilván a nagy szabad nyugaton is a csöves melókat adják a bevándorlóknak.

Ne kövérezd le a kövért mert még a végén kevesebbet zabál a mekiben és kevesebb gyógyszer kell neki -> rontja az üzletet.

Finoman jelezheted hogy véget ér mint a bot ha nem változtat, erre meg kell vegye a legújabb diéta leírását meg a zokszigén-cukor-víz-zsírszénhidrát-mentes cuccokat, meg az újabb és újabb porokat :D


Mindent el kell fogadni látszólag, de igazából túrót fogadnak el, ehhez hozzá jön a korábban stabil családi szféra meggyengyülése.

Ezek depressziót eredményeznek, de nem baj, jó pénz van a gyógyszerekben, meg a pszichó dokiknek is kell valamiből élniük :D

2021. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

En is kisse tulsulyos vagyok es minding viccesnek talalom, ha valaki az alakomra tesz megjegyzest vagy viccelodik vele.

Nemetorszagban tapasztaltam, hogy az emberek nem neztek jo szemmel ha angolul beszeltem hozzajuk (es a magyar tevhittel ellentetben Solan meg sevtudnak szolalni angolul). Szoval a 3. valaszado jol latja.

2021. ápr. 30. 18:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem mert az mar egy oriasi baromsag peldaul hogy egy egeszseges ember nem jatszhat egy autistat.
2021. ápr. 30. 19:16
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem azért kritizálják, merthogy egészséges ember nem játszat autistát. Akkor ilyen erővel az Atypicalból is már rég ki lenne átkozva a világból a főszereplőt játszó színész. De ott valahogy senkit nem érdekli, hogy egy egészséges férfi játszik egy autista fiút.

Siának lehetősége lett volna egy igazi autista színészt választani a filmjéhez Maddie helyett, de ő úgymond elutasította, mert rendesen megszállotja annak a kislánynak.

2021. máj. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ilyen erővel az Atypicalból is már rég ki lenne átkozva a világból a főszereplőt játszó színész. De ott valahogy senkit nem érdekli, hogy egy egészséges férfi játszik egy autista fiút."

És amikor Bryan Cranston kapott hideget-meleget amiért egészségesen el merészelt játszani egy nyaktól lefelé lebénult embert?

Vagy amikor Scarlett Johansson ellen felháborodott a Twitter-csürhe mert hajlandó volt ciszheteró nőként egy transz karaktert alakítani?

És amikor a Simpson család egy nem fehér karakterének a hangját adó fehér színész kapta az ívet hogy nehogy már egy fehér adja a hangját nem fehér szereplőnek? Ahogy jó néhány másik színész is más rajzfilmekből, akik aztán sajnos (gerinc teljes hiányáról téve tanúbizonyságot) még bocsánatért esedeztek a munkájuk miatt.

2021. máj. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Twittert te ne nézd, az egy rákfene. Ott ennél jóval kisebb dolgokon megsértődnek, viszont az egy hangos kisebbség.
2021. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha valasztani lehet en is egy olyan szemelyt kernek fel, akivel mar tobbszor is dolgoztam egyutt. Maddie mar szamtalan videojaban szereplt igy nem csoda ez a dontes.
2021. máj. 1. 18:39
 10/12 anonim válasza:

A social media-n kívül is van élet,igaz sokan ott is megsértődnek minden hülyeségen és kritizálnak mindenkit és mindent,általában azok akik az önkritikát viszont nem ismerik

Legtöbben ezt nem is tudatosan csinálják,ez viszont már intelligencia kérdése

Valószínűleg azért csinálják mert tudat alatt így próbálják felülpozicionálni magukat

Én kipróbáltam azt hogy elkezdtem velük pont ugyanúgy viselkedni ahogy ők velem,vicces volt ahogy néhányan ezen megsértődtek☺

De volt olyan is aki észrevette magát

Én mindig figyelek arra hogy ne szóljak tiszteletlenül másokhoz,ne keltsek másokban bűntudatot,ne utasítgassak másokat és nem akarok lealacsonyítani senkit,valaki viszont ezeket csinálja mert ettől érzi többnek és jobbnak magát másoknál

2021. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!