Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A főbérlőm pénteken megkért, hogy július elsejéig költözzek ki, mert a testvére szeretne beköltözni.

Amikor beköltöztem, abban egyeztünk meg, hogy ha bármelyikünk fel akarja mondani a szerződést, egy hónappal előre szóljon.

Eddig nincs is probléma, viszont én tegnap mondtam neki, hogy már meg is van az új helyem, június elsején költözöm.

Erre ő kiakadt rám, hogy én nem tartom be a megállapodást, mert nem adtam neki egy hónapot.

Szerintem ebben a helyzetben nekem nem kötelességem egy hónap haladékot adni neki, hiszen amikor úgy döntött, hogy amint szól, hogy kirak, számíthatott volna rá, hogy attól fogva bármikor mehetek, mikor alkalmas helyet találok, nem fogom kicentizni és július egyig itt dekkolni.

Nyilván most a kieső egy havi lakbér fáj neki, de szerintem ez nem az én problémám.

Szerintetek tényleg én vagyok a szemét?


2021. máj. 23. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Le van írva vagy nincs? Ez a lényeg.
2021. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét, de azért nézd meg, mi áll a szerződésben.
2021. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Végül is nem azt mondta hogy július elsején költözz ki, hanem hogy elsejéIG.

Hadd pattogjon, ő volt a hülye.

Majd visszasír még amikor rájön hogy hülye ötlet rokont beköltöztetni a lakásba, és miatta kirakni egy jól bevált, fizető bérlőt. Ha az ember keveri a rokonságot meg a barátságot az üzlettel, abból csak a baj van.

Itt az előszele, már most amiatt szív, mert eldöntötte hogy a testvérét költözteti be oda. Nem te kezdeményezted ezt az egészet, nem a tiéd a felelősség.

2021. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Te vagy pofátlan. Ő betartotta a szóbeli megállapodást, te felrúgod.
2021. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Jogilag neki van igaza, erkölcsileg meg lehetne normálisabb.
2021. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Ő bontotta a szerződèst. Tehát innentől tudhatta, hogy új albèrletet keresel. Az egy hónapot hasznàlhatnà arra, hogy kifesti a lakást, stb
2021. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Foloslegesen pattog a foberlo, hiszen o az, aki kidobott teged onnan.
2021. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy költözés nem biztos, hogy egyszerű dolog. Lakást találni, megegyezni, stb stb, összehozni a cuccok átvitelét.

Ha 20án szolt, akkor neked kötelező lenne lelakni a maradék időt? Inkább örülne neki, hogy találtál ilyen hamar albérletet, és meg tudod oldani.

Ha meg az lenne, hogy még julius elsején lenne ott cuccod, akkor meg az lenne a baj?

Szerintem ha az ember albérletét felmondják, és tudja hogy rohadt gyorsan másikat kell találnia, akkor ha talál, akkor azonnal megy, ha talál valamit....

Itt nem játékról van szó, hanem arról, hogy lesz-e tető a feje felett.

2021. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Még annyi, hogy neked sem lett volna mindegy, hogy arra az egy hónapra, két albit fizetsz, mert ha az újat nem foglalod, kiadjàk másnak. Lehet arra játszik, hogy a kaukciót ne adja vissza.
2021. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem volt szerződés, csak szóbeli megállapodás.
2021. máj. 23. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!