Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A főbérlőm pénteken megkért, hogy július elsejéig költözzek ki, mert a testvére szeretne beköltözni.

Amikor beköltöztem, abban egyeztünk meg, hogy ha bármelyikünk fel akarja mondani a szerződést, egy hónappal előre szóljon.

Eddig nincs is probléma, viszont én tegnap mondtam neki, hogy már meg is van az új helyem, június elsején költözöm.

Erre ő kiakadt rám, hogy én nem tartom be a megállapodást, mert nem adtam neki egy hónapot.

Szerintem ebben a helyzetben nekem nem kötelességem egy hónap haladékot adni neki, hiszen amikor úgy döntött, hogy amint szól, hogy kirak, számíthatott volna rá, hogy attól fogva bármikor mehetek, mikor alkalmas helyet találok, nem fogom kicentizni és július egyig itt dekkolni.

Nyilván most a kieső egy havi lakbér fáj neki, de szerintem ez nem az én problémám.

Szerintetek tényleg én vagyok a szemét?


2021. máj. 23. 10:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy szemét.

A főbérlőd egy idiota.

Mit gondolt még is? Majd ott maradsz június végéig és majd az utolsó 1 hétben keresel albit. Az a csoda, hogy találtál elég rövid idő alatt.

Ne foglalkozz vele. Ő kért meg rá, így teljesen normális, hogy azt az 1 hónapott már nem ott töltöd.

Inkább örülne, hogy találtál hamar egy másikat és nem maradsz a nyakán még júliusban is.

2021. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a szóbeli megállapodás nem az eredeti lakásbérleti szerződésre vonatkozik,mivel azt kötelezően írásba kell foglalni.
2021. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy ez az egy hónap arra van, hogy akit váratlanul ért a helyzet, elő tudjon állni egy b tervvel. De ha nekem nem kellett egy hónap!🤷

Gondolom, hogy a pénzre megy ki az egész, de hadd ne én aggódjak már olyan valaki anyagi helyzete miatt, akinek két ingatlana van.

2021. máj. 23. 11:50
 14/15 anonim ***** válasza:

Mindent írásba kell foglalni,az a tanulság belőle.

Ezért mondja a latin mondás:


Verba volant,scripta manent.

A szó elszáll, az írás megmarad.

2021. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha nincs szerződés, akkor a Ptk érvényes, aszerint ha 15-éig jelzi, akkor kövi hónap végén van vége.

Szóval igazából, az a jelzés, amit leadott, az nem megfelelő.

Egyébként meg, az sem elég, hogy ő szóban szólt.

Mert azt mondod, te ilyenre nem emlékszel.


Szóval, ha csesztetni akarnád, te is tudnád.

2021. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!