Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon félek...

Mit tegyek, ha nagyon félek az egyetemtől már most?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, most érettségiztem, és már ha rágondolok, hogy szeptembertől egyetem, görcsbe rándul a gyomrom. Nagyon félek, hogy nem tudok beilleszkedni, nem találok barátokat, ráadásul a bulikból is ki fogok maradni teljesen mivel nem leszek koleszos. Már azon is gondolkodtam, hogy gólyatáborba se megyek, mert én nem vagyok olyan bevállalós, és elég rémisztő dolgokat hallottam, hogy miket kellett megcsinálni a diákoknak. Mit tegyek?

2021. máj. 23. 12:50
 1/8 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy még azt sem tudom mivel szeretnék foglalkozni később, így attól is félek, hogy nekem nem megfelelő szakokra jelentkeztem.
2021. máj. 23. 12:52
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Én ugyanígy éreztem magam, ezért hoztam egy meglepő döntést, ami soha nem jutna eszedbe: Nem mentem egyetemre :D
2021. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Biztos lesznek olyan lányok akivel jól ki fogsz jönni. Gólyatáborba meg nem kell elmenned ha nem akarsz. Bár a gólyatáborba meg elvileg védettségi igazolvany kell, szval ha nincs amúgy se mehetsz.
2021. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell félni, egyetemen szerintem elég könnyű barátkozni. Én nem voltam gólyatáborban, nem voltam koleszos és amúgy is kicsit visszahúzódóbb vagyok, de mégis sikerült már az első héten összebarátkozni 1-2 emberrel. A későbbiekben meg többel. Nálunk elég gyakran voltak csapatmunkák, azon például könnyű kicsit jobban megismerni a csapattagokat. Meg az elején ha valaki szimpatikusnak tűnik és látod, hogy ő is egyedül ül, kérdezd meg, hogy melléülhetsz-e. A közös óra miatt lesz téma, utána meg majd alakul. Ha pedig már pár embert megismersz, rajtuk keresztül könnyű újabbakkal megismerkedni.
2021. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
egyetemen konnyu baratkozni, es az emberek sokkal normalisabban mint kozepiskolaban. a golyataborba mindenkeppen menj, mert jo alkalom az ossszeismerkedesre, es nem mindenhol vadulos. egyebkent meg ha nem tetszik meg mindig hazajohetsz, de biztos lesz egy ket visszafogottabb szaktarsad akik szinten nem akarnak benne nagyon resztvenni es akkor majd ellesztek.
2021. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Ne így állj hozzá szerintem, mert ennek nem lesz jó vége.

Gondolj rá lehetőségként, és ne egy kötelességnek vagy muszájnak fogd fel, már csak azért sem, mert nem az. Másrészt ne akarj görcsösen beilleszkedni, legyál nyitott, és majd alakulnak a dolgok. Egyébként én is azt tudom mondani, hogy könnyebb az ismerkedés, mert a közös szak miatt jó esetben van kapcsolódásbeli pont, hasonló érdeklődés. Másrészt nem az van, mint középiskolában, hogy össze vagy zárva harmincvalahány emberrel, hanem aki nem szimpatikus, annak nem keresed a társaságát, és ennyi. Nálunk a jellemzően kollégiumok aljában működő egyetemi kocsmákba, szórakozóhelyekre jártak bőven olyanok is, akik nem ott laktak, vagy akár nem is a mi egyetemünkön tanulnak, szóval emiatt nem maradsz ki szükségszerűen. Meg van vendégfogadás is koliban, így ha ott lakó ismerőseid hívnak monbdjuk egy jó kis csütörtöki iszogatásra, be tudsz menni hozzájuk simán. Gólyatábortól szerintem nem érdemes tartani, a néhány évvel ezelőtti botrányok óta nagyon kínosan figyelnek rá, hogy semmi különösebben megbotránkoztató ne legyen, és semmilyen feladat se legyen kötelező még így sem, bármire bárki mondhassa, hogy na ezt én nem.

A nem megfelelő szakhoz nem tudok hozzászólni, azt sajnos neked kell mérlegelni, hogy mit szeretnél kezdeni. Viszont hasonló szakok közt aránylag könnyen lehet váltani, az egyező tárgyak elfogadtatásával.

2021. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem ettől függ. Én nagyon vártam az egyetemet, lelkes és izgatott voltam, alig vártam már azt is, hogy megismerhessem a szaktársaimat, beköltözhessek a koliba stb., mert majd milyen jó lesz, mennyi új embert megismerhetek, új barátokat szerezhetek, majd ide megyünk meg oda megyünk, ezt csináljuk és azt csináljuk. Szóval tök nyitottan és pozitívan álltam hozzá, nagyon örültem neki, hogy végre egyetemista lehetek és kolis voltam, barátságos voltam, segítőkész voltam, odamentem másokhoz beszélgetni stb. Mégsem lett egy barátom sem, a távoktatás óta egy emberrel sem beszéltem az egyetemről, de előtte is max. köszöntünk egymásnak (sokan azt se tudtak...). Szóval nekem hatalmas nagy csalódás volt, mert nem erre számítottam. Korábban minden közösségbe be tudtam illeszkedni, voltak barátaim, jól éreztem magam stb., de az egyetemen vagy a koliban nálunk semmiféle közösség vagy barátság nem alakult ki, nem voltak közös programok, nem osztottuk meg egymással a jegyzeteinket, még beszélgetni is csak minimálisan beszélgettünk. Szóval szerintem ez valahol lutri is, hogy éppen milyen emberekkel kerülsz össze és nem csak rajtad múlik.
2021. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyetemre tanulni mész nem barátkozni, az csak egy velejáró, egyébként is, de barátszerzés céljából is lépj be a szakod facebook csoportjába, biztos hogy lesz olyan, ossz meg te is infókat, kérdezz, ha valami jól megy korrepetálj és lesznek olyan ismerőseid akikre számíthatsz. A gólyatábortól meg ne félj, mert semmit nem kell csinálni amit nem akarsz, és nem olyan mint egy amerikai film, játszani fogtok mindenfélét, ismerkedtek, este meg buli, azt csinálsz amit akarsz.
2021. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!