Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is félt az egyetemtől...

Más is félt az egyetemtől vagy csak én vagyok így? L

Figyelt kérdés
Most leszek első éves egyetemista. Még a beiratkozásnál vártam hogy menjek, de ahogy közeledik egyre jobban félek. Félek attól hogy egyedül leszek egy másik nagyvárosban, új emberek , új környezet , új minden. Félek attól hogy rájövök hogy nem jó szakot választottam (nyelvek, bölcsész), Félek hogy nem fogok tudni beilleszkedni a csoportba és hogy utálni fognak. Én alapvetően egy csendes visszahúzódó lány vagyok , aki nehezen nyit mások felé, és félek hogy nem lesz 1 barátom sem. Ezen hogyan tudnék változtatni? Minden reggel sírás kerülget ha eszembe jut a suli. Lassan bedilizek. Volt még aki így volt ? Te mit tettél, hogy bírtad ki? Meg lehet szokni? Milyen az egyetemi élet? Mennyi idő után lehet megszokni az új állapotot, helyzetet? 19/L
2018. szept. 26. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, eleinte én is így voltam. Már remegtem ha valaki fel is hozta az egyetem szót, meg beiratkozásnál is remegő hanggal kértem segítséget a recepción :D

Az első nap el is múlt az összes ilyen érzés. Szintén visszahúzódó vagyok, és nehezen illeszkedek be a csoportba, de ez valahogy nem jelentett gondot. Ráadásul a csoportban mindenki más nemzetiségű, sőt még a vallásuk is más. De valahogy mégis nyugodt lettem már az első előadás alatt. Én az első hét után bele is rázódtam az egyetemi életbe. Kicsit bonyolultabbnak és nehezebbnek gondoltam ezt az egész kezdést, de pont at ellentéte, szóval szerintem annyira ne rágódj ezen.

18/F

2018. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is nehezen barátkozom, nem is nagyon voltak barátaim az egyetemen. Jó, néha összebarátkoztam egy-egy emberrel. Több egyetemre is jártam. Volt, ahogy csak egy évet kellett, ott teljesen magányos voltam egy év alatt, kibírtam valahogy.
2018. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki bírható még a magány is, mindig van valami amit lehet csinálni. Arra gondolj hogy az emberek nagy része ugyan így érez, nekem általában ez a tudat segít és mint "magányosnak tűnik az az ember" alapon kezdek beszélgetni új szituációkba.
2018. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de van ahol még nem kezdődött el a tanítás?
2018. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!