Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ùgy érzem, az életem függ az...

Ùgy érzem, az életem függ az egyetemtől?

Figyelt kérdés

Több év munka után mentem vissza tanulni, nem azért, mert lusta vagyok dolgozni, hanem mert nem végezhetek fizikai munkát nyugdíjig, nem bírnám.

Szerettem, szívesen csinálnám most is (vendéglátás ill kereskedelem), de tudom, hogy 20 év múlva már nem menne ilyen könnyen, és elhelyezkedni is minden évvel nehezebb lenne.

Ezért mentem egyetemre. Az hagyján, hogy nem tesz boldoggá, de egyes órák előtt szabályosan rettegek, fáj a hasam, pánikrohamom van, volt, hogy inkább leléptem, csak oda ne kelljen bemenni.

A párom és a családom szerint ez teljesen normális, ne higyjem, hogy más szakon vagy más egyetemen könnyebb lenne, mindenhol hánynék a stressztől vizsgák előtt, sőt, diplomás munkahelyen se lesz ez másképp, az élet már csak ilyen, stresszből áll.

3 évet dolgoztam, volt, hogy egyszerre két állásban is, de soha nem éreztem ezt. Jó, voltam kimerült, voltam fáradt, volt, hogy nem szerettem a munkám, de nem voltak pánikrohamaim, ha dolgozni kellett.

Tavalyról hiányzik két vizsgám (egy az első, egy a második szemeszterből), a többi meglett, ezeket felvettem újra (egyszerre mindkettőt), de most sem hiszem, hogy menni fog, és lassan elfogynak a lehetőségeim a próbálgatásra.

Kihat a sikertelenségem mindenre, nem érdekel semmi, nem tesz boldoggá semmi, az utcán képes vagyok elbőgni magam, ha eszembe jut.

Sajnos olyan tárgyakról van szó, amihez olyan háttértudás kell, ami nekem hiányzik. Amit a nulláról kezdtünk, azok megvannak, de ahol eleve egy adott tudásra kellett tovább építkezni, azok nem mennek.

Akárkinek mondom (párom, családom), mindig az a válasz, hogy nem hagyhatom ott, nem változtathatok, mert akkor rájuk többet soha ne számítsak, elfordulnak tőlem, ha ilyen gyenge és lusta vagyok.

De már az se tesz boldoggá, ha valami sikerül. Hiszen az lenne a normális, ha valami tökéletes.

Nem okoz sikerélményt, ha valami sikerül, hisz úgy nőttem fel, hogy a minimum a 100%.



25n


2019. jan. 8. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen szakra jelentekeztél és miért? Márminthogy te akartad ezt vagy csak rábeszéltek?

Szerintem okosabb lenne vagy egy évet passziváltatni és közben bepótolni az adott tárgyakból az alapokat, vagy abbahagyni, mert így csak az idödet vesztegeted, emellett tönkreteszed magad.

2019. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy te már olyan szinten megutáltad azt az egyetemet, hogy érdemes azon elgondolkodni, hogy egyáltalán el fogod -e tudni végezni. Mérlegelj az alapján hogy mennyi időt kellene még ott eltöltened. Ha 1 év múlva végeznél, akkor lehet, hogy kibírod és érdemes végigvinni, de ha több éved hátra van még akkor gondolkodj el azon, hogy nincs e valami más egyetem, amit szívesebben csinálnál, jobban érdekel stb., vagy esetleg találj ki valamit amihez nem kell egyetem. Tudom, hogy milyen érzés az, amikor valahova mindig gyomorgörccsel mész és már előző éjszaka rettegsz az egésztől. Nekem ez ugyan nem egyetem volt, hanem jogsiért vezetés órák, én ott tanárt cseréltem és minden jobb lett.
2019. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ilyen tamogato csalad mellett ne csodalkozz, ha panikrohamaod vannak meg hanyingered? hogy mernek igy beszelni veled? mi az, h ilyen gyenge es lusta? en adok nekik mindjart ket olyat helyetted, h rogton dalolva fognak teged tamogatni! en a helyedben nem fejeznem be az egyetemet, de olyan korulmenyeket teremtenek magamnak hozza amik megfeleloek. a parodat dobnam a csaladodtol meg tartanek 2 lepes tavolsagot. hidd el nem stresszelnel annyit, ha biznal magadban, de ilyen kornyezetbe ez lehetetlen. ha ugy is erzed, h ott akarod hagyni en akkor se maradnek ilyen rombolo emberek mellett, tapasztalat h elni se marad energiad mellettuk! ezt jobb, ha tolem tudod
2019. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Már ott megbukott a dolog, hogy kereskedelemben és vendéglátásban egyre nehezebb elhelyezkedni. Már a világot nem tudod magad körül valóságában látni
2019. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!