Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Félek az egyetemtő...

Mit tegyek? Félek az egyetemtől, alig érzek motivációt. :[

Figyelt kérdés

Kinéztem már egy egyetemet, ahova majd szeretnék menni. (Bár még nem vagyok a közelébe a dolognak.) De mindenhonnan kapom, hogy hú de nehéz, kettessel alig lehet átbukdácsolni, ha nem úgy mész oda, hogy tudod az anyagot, akkor tuti bukás, stb...

Ilyenkor annyira elmegy a kedvem az egésztől, nincs is kedvem továbbtanulni. Amikor ülök a hozzákapcsolódó órán, akkor tök jól érzem magam, hogy megy, meg majd de jó lesz ezt tanulni, erre elrontják ezzel. :[

Ilyenkor elkezdek gondolkodni, hogy mi érdekelne még, hova tudnék menni, de nincs nagyon más. Ez az egy érdekelne, erre ezt is elveszik tőlem.

Most mit csináljak ilyenkor? Annyira utálom már ezt. Így nem bírom megtartani a motivációmat.



2015. aug. 20. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha érdekel, akkor ne foglalkozz a sok vészmadárral, csak irigyek, mert nincs diplomájuk, vagy valami büfé szakos.
2015. aug. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem. Épp olyan mondja, akinek van. És nem tudok nem ráfigyelni. ><
2015. aug. 20. 00:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó, akkor meg lehet, azt kicsit beképzelt, és azt hiszi, ami neki ment, az neked nem fog.


Ne hagyd magad!


Én nőként, 30 felett szereztem az első műszaki diplomám. Engem is sokan le akartak beszélni.

2015. aug. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért is csináld meg. Azért mész oda, hogy megtanuld az anyagot. Mutasd meg azoknak a "p..csöknkek", hogy igenis megcsinálod. Nehogy már elvegyék a kedved.
2015. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj. Engem azzal riogatott a tanárom, hogy a nálam sokkal jobbak is kibuktak, esélytelen nekem. Most a legjobbak közt vagyok, bár majdnem tönkrementem. Ettől független sokkal kevesebb lehetőségem lenne az életben diploma nélkül, ezért nem bánom.
2015. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a végzettsége, ahova mennél, kérdezd meg, hogy konkrétan mi nehéz. Ha az iskolában azt tanulod és megy, akkor menni is fog később.

Mindenki, mindenfélét mond az egyetemről. Igazából mit jelent az, hogy nehéz? Van, akinek az is nehéz, hogy jegyzetelni kell. Van, akinek a matek. Van, akinek az, hogy naponta 1 órával többet kell tanulni és nem lehet menni sörözni.

Akivel beszéltél, az elvégezte. Akkor meg elvégezhető. Kész.

Konkrétan szaktársaim is mondták olyan tárgya, hogy húúúdenehéz, ami nekik már megvolt, nekem még nem. Aztán röhögve megcsináltam. De volt olyan is, amire mondták, hogy könnyű. Nekem meg nehezen ment. Ez ilyen.

2015. aug. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" De mindenhonnan kapom, hogy hú de nehéz, kettessel alig lehet átbukdácsolni"


Mérnök szakok igenis nehezek.

2015. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt magadnak, hogy, ha másnak is sikerül, akkor neked is fog.

Na és mi történik, ha megpróbálod, s fél vagy egy év múlva otthagyod? Legalább megtapasztaltad.

Én is a jogra járok, 220-an kezdtük el, ma már 40-en maradtunk.

2015. aug. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es: Nem mondod? Tudom, hogy egyik egyetem se könnyű, főleg egy orvosi vagy egy mérnök szak. Nem is azt vártam, hogy azt írjátok, hogy jajj de könnyű lesz meg ilyesmi.

A többieknek nagyon köszönöm. :)

2015. aug. 20. 18:19
 10/13 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy melyik szakról van szó?
2015. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!