Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Való egy skizofrénnek gyerek?

Való egy skizofrénnek gyerek?

Figyelt kérdés

Skizofrén vagyok, kiírtam a betegségemmel kapcsolatban egy kérdést és sok emailt kaptam, hogy hogy gondolom én azt, hogy gyereket szeretnék vállalni. Ebből született ez a kérdésem, kiváncsi vagyok, hogy egy kívülálló, hogy látja.


Évek óta tünetmentes vagyok, a gyógyszereim tökéletesen beállították. Agresszív és közveszélyes sosem voltam. De régen nagyon beteg voltam, fél évig voltam a zárton, 100%-os egészségkárosodt szenvedtem, a beszédközpontom is sérült,újra kellett tanulom beszélni a pszichózisok miatt. Mára kívülálló nem mondaná meg, hogy beteg vagyok. Le vagyok nyugdíjazva, elég jó nyugdíjat kapok, külföldön élek. A gyógyszernek sok mellékhatása van, pl. hogy folyton fáradt vagyok, de maga a betegség már nincs jelen évek óta az életemben. 1 terápiát se mondtam le a hosszú évek alatt és a gyógyszert se felejtem el soha bevenni. Ha el is felejteném az orvosom szeirnt, talán egy fél év múlva jönnének újra a tünetek.


Már 30 éves elmúltam, tudom, hogy mit jelent gyereket vállalni. A férjem doktorált ember, én meg most végzem a PhD-t, mellette 4 órában dolgozom. Egyedül a férjem is képes lenne eltartani a családot, ha úgy adódna, sőt kap 10 évente egy év teljes fizetett szabadságot, pont megvan már neki, kivehetné a baba érkezésekor, akár apasági szünetre is maradhatna. Ha vele valami lenne, akkor én is képes lennék anyagilag ellátni magunkat. Nagyon sokat segít nekem, a betegségemben végig támogatott, naponta járt hozzám a kórházba, otthon is segít, ha 5 percet késik már ír,hogy ne aggódjak, tehát mintaférj.


A gyereknek lehetne 2-3 anyanyelve, mert különböző nemzetiségűek vagyunk, egyébként mindketten európaiak vagyunk.Elméletben persze előfordulhat, hogy már holnap visszaesem, gyakorlatban lehet, hogy soha az életben az orvosom szerint, ráadásul évek óta tünetmentes vagyok.


Nagyon vágynánk egy gyermekre, eggyel már elégedettek lennénk, többre vágyni se merünk, mert tudjuk ez is kimerítő lenne számomra. Másfelől tény, hogy örökölhető is lehet a hajlam a betegségre. Sokszor viszont arra gondolok, hogy olyan felelőtlen szülők vállalnak néha gyereket, nálunk biztos jó helye lenne. De az tény, hogy attól nagyon félek, hogy mi van, ha egyszer visszaesek, ez tart főleg vissza még jelenleg. Meg az, hogyha állandóan fáradt vagyok gyerek nélkül is, akkor mi lesz,ha megszületik? Viszont az is sokszor eszembe jut, hogy lehet erőt ad majd nekem. Ezt ugye előre nem lehet tudni. Már most készülünk rá, nyitottunk egy számlát, amire 18 éves koráig gyűjtögetünk neki.


2021. máj. 31. 07:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Finnországban élünk, szerintem itt nem legális. Legalábbis láttam múltkor pont egy riportot, hogy sokan Ukrajnába mennek és ott hordja ki más a gyereküket.


Az orvosom pont ezt mondja, lehet nagyszerű hatással lenne rám, ha ez beteljesülne.


A férjem nagyon megbízható, tanár, tehát a neveléshez is ért. Tini korunk óta ismerjük egymást, nagyon összeszokott pár vagyunk, ismeri az összes gyengeségem és nagyon jól kiegészít. Ő mióta ismerem egyszer volt pl. beteg, azt is 2 nap alatt kiheverte, mondhatni egészség terén szerencsére az ellentétem. Én alultáplált is lettem a betegségem miatt, most azon dolgozunk, hogy először ezen túllendüljünk, fizikailag jobb állapotba kerüljek és aztán jönne csak a gyerek projekt. Ez ilyen hosszútávú terv, először jól körbejárjuk, aztán döntünk csak. Már megbeszéltük, és a férjem azt is elfogadná, ha nem lenne gyerek a betegségem miatt, ebből a szempontból nem lenne hatással a kapcsolatunkra, viszont valahol mindketten szeretnénk és lehet így ki tudnánk teljesedni még jobban. Persze bármi lehetséges.

2021. máj. 31. 08:32
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Tragikus gondolat. Felelotlenseg, onzes. Belulrol, kivulrol lattam mar.
2021. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a férjed sajátot szeretne akkor több dolgon is el kellene gondolkoznotok.

1. Amit már előttem is mondtak a béranyaság, ennek nézz utána mi lenne a legális procedúra akár külföldön, mennyibe kerül stb. Itt nyilván a te génjeidet örökölné a gyerek amit nem tudom hogy akarsz-e, de nem neked kellene kihordani.

2. Petesejt donor. Itt nem a te génjeidet nem örökölné a gyerek. Értelemszerűen csak a férjedét és a petesejt adományozóját akit ti magatok kiválaszthattok ki. Magyarországon nem, de Cseh és azt hiszem Szlovákiában is legális, Finnországot nem tudom. Magánklinikán csinálják. Viszont neked kell kihordani.

3. Örökbefogadás. Bár mondtad hogy a férjed sajátot szeretne de ezt se kellene kizárni. Annyi hogy nem biztos hogy adnak gyereket egy skizofrénak.

Mindennek nézz utána, jobb ha tisztában vagy ezekkel így jobban tudtok dönteni, vagy ki tudjátok zárni hogy mit nem akartok.

2021. máj. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!