Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Téged foglalkoztat az egyszerű...

Téged foglalkoztat az egyszerűbb, szerényebb élet? Esetleg valóra is váltottad már? Boldogabb vagy benne?

Figyelt kérdés

Sok mindent lehet ez alatt érteni.


Egy stresszesebb, magasabb tanulmányokat igénylő munkából átváltani egy egyszerűbb, nyugisabb munkára. Vagy lecsökkenti az órát és cserébe lemondani a pénzről.

Városból elköltözni kisebb településre.

Nőknek a munka világából háztartásbelivé válni.

Magadnak termelni az ételt, bolti vásárlásról részben lemondani.

Megszabadulni a felesleges tárgyaktól, tartózkodni a tárgyak felhalmozásától.


Ilyen dolgokra gondolok, de jöhetnek még példák.


2021. jún. 21. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindig is így éltem. Engem nem vonzanak a drága tárgyak, bár még mindig birtokomban vannak a luxuscikkek, de mégis hogyan válaszolnék erre a kérdésre, ha nem lenne...? :) Ennek ellenére mértékkel használom azokat. Szeretek gyalog közlekedni, ritkán rendelek kaját, de akkor csak olyat, amit itthon nem tudok elkészíteni, mint például a kebab.


Házi tojást eszek a nagyszüleim jóvoltából. Gyakran házi csirke, tyúk, kacsa, nyuszi, kakast, húst eszünk, mert a boltiak szárazak. Krumpli is házi, az éppenséggel Ausztriából van és nem is azért nem vesszük meg ezeket boltokban, mert olyan nagy volna az árkülönbség, hanem mert sokkal jobb a minőségük.


Míg be tudjuk szerezni ezeket a dolgokat, addig ez így megy, de amint változás lesz, én inkább ültetek paradicsomot, paprikát, krumplit, barackokat (jó az lekvárnak meg pálinkának ;) )


Csak ételre költök + rezsi, szórakozni egyáltalán nem megyek, ugyanis nem vonz. Ha nem vagyok itthon, akkor sétálok a kutyámmal, vagy meglátogatom a nagyszülőket.


Itthon vagyok egyébként. Ja, és városban lakom, egy csendesebb környéken. Jól érzem itt magamat. Sosem gürcölnék holmi kütyükért vagy más fölösleges tárgyakért. :)

2021. jún. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem úgy is is.


Egyik oldalról igyekszem a többre törekedni, másik oldalról igyekszem kibékülni azzal ami van.


Például ott hagytam az egyetemrt és elkezdtem diploma nélkül dolgozni. Sokáig kaptam az ívet mindenkitől, mégis sokkal felszabadultabb lettem, közel 10 évnyi depresszión lettem úrrá.


Munka szempontjából úgy vagyok, eleinte hajtottam, de sajnos azt látom nincs sok értelme. Így arany középút módon ha kell bizonyítok, de nem fogom az estéimet vagy a hétvégéimet is a munkával tölteni, nem hozom haza azt.


Tárgyak helyett inkább az élmények hajtanak. Akár egy jó délutáni séta, akár nagyobb kirándulás, természetjárás.

2021. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük, egyszerűen élek, de nem az a minimál-deisgn életmóddal, hogy mindenből a legolcsóbbat keresem, és még azzal is fukarkodok...

Nem költök többnyire fölöslegesen, márkás cuccokra. Ez némi előnnyel jár számomra.

2021. jún. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, foglapoztat... ez a célom.
2021. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!