Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vegánok, ti mit gondoltok...

Vegánok, ti mit gondoltok Billie Eilishról?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne hogy mit gondoltok arról, hogy vegánul étkezik, de olyan luxus márkákat támogat, akik végeznek állatkísérleteket.

2021. jún. 30. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha azt venné alapul, hogy csak olyan cégekkel kollaborál, akik nem végeznek állatkísérletet, akkor nem működne együtt kb senkivel.
2021. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Billie Eilish vegán?
2021. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Jó hogy vegán, meg tudom érteni hogy nem lehet teljesen elzárkózni az állatokkal történő kollaborációtól. Ettől nem lesz rosszabb véleményem róla.

21/l

2021. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Nincs tökéletes vegán, és nem is nagyon tudnál tökéletes vegán lenni. Már amikor bemegyek egy bevásárlóközpontba ahol húst is árulnak, akkor csak azzal hogy ott vásárlok, támogatom valamilyen szinten ezt az egész folyamatot. A veganizmus arról szól, hogy lehetőségeinkhez képest próbáljunk meg a lehető legkevesebbet ártani. Már amikor egy Steiner Kristóf féle vegán burgert elkezdtek árusítani egy húsos burgerezőben, akkor is felvetődött a dolog erkölcsi kérdése. Egyes vegánok szerint Steiner ezzel támogatott egy állathasználó éttermet, más vegánok szerint meg épphogy a veganizmust népszerűsítette...


Nem ismerem Billie Eilisht, de ha ismerném se törnék pálcát felette, legalábbis személy szerint. Én már annak is örülök, ha valaki legalább vegetáriánus, vagy etikus helyről vásárolja a húst, netalán flexitáriánus, azaz havi 1-2x fogyaszt húst... A lényeg hogy tudatos fogyasztóként, mindenki tegyen bele amennyit magához képest legjobban tud.


Engem az zavar amikor egy influenszer, vagy akárki, úgy lesz vegán, hogy fogalma sincsen hogyan kell felépíteni egy növényi étrendet, majd szépen tönkreteszi magát, és elkezd tojást meg húst enni, szégyenérzetében pedig megpróbálja totál lejáratni a növényi étrendet, és a veganizmust. Ez elképesztően kártékony!

2021. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem követem a munkásságát mert nem tartom jó énekesnek. Az állatkísérleteket támogatása számomra még akkor is unszimpatikus, ha valaki vegán. Az ilyen tartalmakat igyekszem kerülni.
2021. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Javítom: még akkor is unszimpatikus, ha valaki NEM vegán.
2021. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#1 léteznek most már teljesen vegán márkák is, csak éppen nem a luxus kategóriából.

Lehet megköveztek érte, de nekem nem szimpatikus hogy azt közvetíti, hogy állatot enni nem oké, de Guccit hordani igen.

2021. jún. 30. 16:00
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező: és ha nem luxusmárka, akkor miért kollaborálna vele, ha úgyse tudja Billie Eilish-t megfizetni? Miért kellene beérnie a kevesebb pénzzel?
2021. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

#8

Ez elég fura kérdés, nem csak luxusmárkák kollaborálnak celebekkel, most pl. a H&M-nek van valami színésznővel reklámja elvileg, pedig ők messze nem luxusmárka...

2021. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha egy híresség veganizmust hirdet, jobban meg tud érinteni olyan rétegeket is, akik mondjuk teljesen elzárkóznának a téma elől. Én úgy vagyok vele, inkább örülök ennek. Sajnos az én vegánságom nagyon keveset számít ebből a szempontból. Minden tiszteletem a vegán aktivistáké, szerintem ők az éllovasai az egész mozgalomnak, ezen kívül a legtöbb vegánt a sztárok/influenszerek termelik :D nekünk fotelforradalmároknak nem sok szerepünk van ebben, szerintem. Én nem kövezek meg senkit, megértem a te szempontodat is, és igazad van :) De szerintem amikor a vegán mozgalomról van szó, hasznosabb arra koncentrálni, ami előbbre viszi a dolgokat. Itt gyakorin pl. a múltkor belekötöttek egy vegánba, hogy nem elég jó vegán, most ezen lehet vitázni, de előbbreviszi a mozgalmat?

Sajnálom ha Billi akárki Guccit hord, de én őt sem fogom megkövezni, szeretném ha a vegán mozgalomról egy békés kép alakulna ki, mert így is nagy utálat övezi sajnos.

2021. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!