Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy 18 évesen már...

Az igaz, hogy 18 évesen már teljesen én döntök, hogy mit csinálok?

Figyelt kérdés

Csak azért mert anyám folyton meg akarja mondani hova jelentkezzek, mit tanuljak, mit ne tanuljak "szerintem az a munka nem neked való, te nem vagy olyan gyors" meg ilyenek. De annyit mondja meg magyaráz valamit, hogy már fáraszt. A "kedvencem" tőle az, hogy "ide jelentkezhetnél, ide járt az unokatestvéred is". Erre nem tudok mit mondani. Miért jobb hely valami, mert egy rokonom, akit alig ismerek oda járt?


Néha azt veszem észre, hogy én is ilyen kezdek lenni és dilemmázok napokig, hogy ide menjek, vagy oda, melyik lenne tökéletes.


De szerintem jobb lenne, ha magamra hallgatnék, csak hát vele élek és állandóan mondja mondja mondja.


Anyukám óvónő:D



2021. júl. 16. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos nem igaz, amíg a szüleidnél élsz/ők tartanak el.
2021. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, hogy jó szándék vezérli, talán érdemes elgondolkodni azon, hogy mit és miért mond, DE neked kell döntened, egyedül.

Persze lehet, hogy nem támogatnak abban, így nehezebb lesz, mert el kell látnod magadat.

2021. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze. Jelentkezzek a bölcsész karra, csak mert azt mondta.
2021. júl. 16. 17:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,neked kell döntened,hogy hova mész.

De mivel még csak 18 vagy,velük élsz és (gondolom) nincs is annyi megtakarításod,ezért a gyakorlatban már kevésbé van ez így.


Egyébként tényleg lehet,hogy csupán jót akar.

Én azt tanácsolom,hogy üljetek le és beszéljétek át az egész továbbtanulásos témát.Állj ki a véleményed mellett,DE előtte anyádat is hallgasd meg és gondold is át,amit ő mondd.

2021. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. De tényleg ezzel szokott érvelni, hogy valamelyik rokon ott végzett, úgyhogy lehet, hogy az nekem jó hely lenne.
2021. júl. 16. 17:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag igen, de a gyakorlatban természetesen sok embertől függhetnek majd egyes döntéseid.
2021. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az hülyeség,ahogy ő szokott érvelni. Mondd meg neki,hogy attól még,hogy az XY ott tanult,még nem jelenti azt,hogy jó hely.Meg azt sem,hogy te is azt akarod tanuln,amit ő.


De ha van egy normálisabb érve,azt hallgasd meg.

2021. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Tiszta hülyeség anyádtol, hogy 18 évesen irányitgatni akar, amikor neked kiforrott, pontos, átgondolt elképzeléseid vannak. MIK IS PONTOSAN?????
2021. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha érzed, hogy tudsz felnőttként viselkedni, gondolkodni, akkor oké, de jobb, ha még van a közeledben egy szülő.
2021. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha anyukád mond egy érvet, akkor mondj rá egy ellenérvet. Nem kell annyiban hagyni. Ha nem akarsz bölcsész lenni, akkor mond meg, hogy nem érdek az adott szak és ha elvégzed, akkor is csak a mekibe tudnál dolgozni vele, stb. szóval lehet, hogy unokatesódnak jó volt, de neked nem.

Már előre készülj válaszokkal, ha úgyis tudod, hogy miket fog mondani.

2021. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!