Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálok teljesen...

Miért csinálok teljesen értelmetlen dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóval egy ideje észrevettem magamon furcsa jelenségeket és sokszor fel se tűnik, hogy csinálom de sok értelmetlen szinte.

Kezdetben azzal kezdődött, hogy kényszert éreztem falak tapogatására, az összes falat tapogatnom kellet így ritmusosan, majd ez falakból bútorok lett, vagy bármi ami néha zavarja a szememet.

Mostanában nagyon zavar, ha nem tudok új stílust kialakítani magamnak mint mindennek muszáj passzolnia, tehát ha fekete póló van rajtam akkor csak feketében lehetek, mert máshogy kényelmetlen, ha meg a rózsaszín most a kedvenc színem akkor csak rózsaszín kabát, csajos pólók, táska meg haj is de amúgy nem igazán a kedvencem csak azért lehet, mert így akarok "csajos lenni" meg a rózsaszín amolyan alap csaj szín és emiatt is talán de annyira nem vagyok oda érte de most nagyon beállt nálam főleg azért is lehet mert a legjobb barátnőmnek a színe most piros, piros haj, piros táskan meg minden szóval emiatt is rákattantam.

Meg valamikor elkezdődött, hogy bármikor megyek pisilni este akkor feloltom először a konyhában a villanyt meg a fürdőben mert így látható be minden és sokszor mikor leülök akkor az ajtót is 4x így ki be csukom gyorsan amit nem értek, meg megtapintom az ajtót és a csöveket ott 2x.

Sokat már úgy csinálom, hogy észre se veszem, pedig tök értelmetlenek és más ember meg nem csinálja.

A falak tapogatása megszűnt egy ideje de helyette sok új jelenség váltotta fel mint ha megyek az utcán akkor 4x hátra nézek mindkát irányból sőt van hogy többször még ha emberek is vannak.

Buszon vagy villamoson is néha rámjön, hogy meg kell tapogatnom a korlátokat 2x, ha a hajamat megigazítom akkor a másik oldalt is kell, sőt ezt mostanában bármit csinálok mindkét kezemmel csinálom.

Szemüvegemet is le fel tologatom, fülesemet is ki be teszem mert ellenőrzöm, hogy ne legyen hangos.

Sok van még de nagyjából ennyi jutott hirtelen eszembe.

Nem értem miért csinálom ezeket, eddig a legjobb barátnőm tud erről csak de neki nem kínos elmondanom ezeket.

Sok dolgot túlgondolok. Néha ha előjönnek ezek a jelenségek akkor néha társul hozzá egy gondolat mint Ha nem teszed meg akkor mostantól szellemeket fogsz látni, meg fogszt halni, ő meg fog halni, meteor fog lezuhanni szóval ilyenek.

Manapság már paranoiásan szagolgatom magam, nehogy büdös legyek pedig régóta nem volt ilyen balestem mint régen suliban amit kiterveltek pedig nem is voltam büdös de azóta sokszor ellenőrzöm a szagomat ami zavar.

Nem értem és sosem gondoltam hogy ilyen fog nálam kialakulni.

Régebben piszkáltak suliban talán ez miatt van?

Mi lehet velem, hogy ezeket csinálom? Elfog múlni ez valaha ha évek óta van ez de csak mostanában tudatosult igazán? Hogy szokták ezt kezelni?

24L



2021. márc. 7. 01:46
 1/9 anonim válasza:
19%
VÉGEM XDDD
2021. márc. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
7%
Egyébként szerintem csak unalom miatt érzel késztetést hogy valami pótcselekvést végezz
2021. márc. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.Normális válaszokat vártam volna és ez nagyon is komoly...:(

2.Köszönöm. Nem unatkozom igazából, régóta csinálom ezeket akkor nem unatkozom.

2021. márc. 7. 05:20
 4/9 anonim válasza:
34%
Első vagyok és sajnálom, bocsánatot kérek :(
2021. márc. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
OCD-nek hívják
2021. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4.Semmi gond de legközelebb ha csak ilyesmit tudsz írni akkor inkább ne írj semmit jó? :)

5.OCD? na erről se hallottam még.

mit takar?

gyógyítható?

2021. márc. 7. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Keress rá, van magyarul is róla sok minden
2021. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdező! Kényszerbetegség a latin neve.
2021. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen amúgy de ez kegyetlen😂

Bocsi.

Hat szerintem nem fog armageddon lenni és nincs azzal baj ha így igazitod a hajad.

Amúgy ez inkább kisebbeknél fordul elő, de valami kényszer dolog lehet, unalom, üres gondolatok, saját magad lefoglalása, mert nincs más ami lefoglalajon

2021. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!