Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok bolond attól...

Miért vagyok bolond attól hogy nem gyűlölöm amit csinálok?

Figyelt kérdés

Szóval akárhol voltam eddig, mindig tulajdonképpen a szociális kapcsolatok egy bő részét képezte közösen utálni amit (legtöbbször) ÖNKÉNT választottunk.

Suliban mindenki utál tanulni. Jaj nulladik óra, jaj dolgozat, jaj sok a töri, gyűlölöm a matekot, kémiát, tesit, mindent IS.

Sportoltam, ami ugye senkinek nem kötelező, ráadásul olyan szinten csináltam ahol megéltünk belőle. Jött a "nincs kedvem felkelni, minek ennyi edzés, nem akarok edzőtáborozni, ..."

Kikerültem a munka világába, eü.-s vagyok. "Jól teszi hogy elmegy innen, haggyad nem kell törni magad ennyi pénzért, ma se akartam bejönni, legyen már hétvége/szabi"

Szerintem értitek. És mikor én kimondom hogy igenis imádok tanulni, akkor is ha sok felesleges dolog van benne, de nagyon motivál hogy mindig több lehetek, mikor kimondtam, hogy imádok edzeni és ezt a sportot, akkor is ha a reggel hatos edzőtábori futásról van szó, és most is munkában lellesen mentem hogy na gyerünk, jót akarok tenni a betegekkel mert ebbben lelem örömöm, mindig hülyének néznek. Nem egyszer kaptam már meg hogy fanatikus vagyok, de általában egy "jézusom" mindig kijár. Mintha nem lennék normális azért, hogy csak azt csinálom amit szívből szeretek, és azt motiváltan.

Miért ilyenek az emberek? Minden közösség ilyen? Utáljam velük a munkát, és lelkendezzek a percenként 10 perces cigiszünetért?

21N



2021. júl. 26. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
21 évesen még normális, hogy motivált vagy. Amikor viszont azt látod, hogy nem haladsz, hogy több a nyűg, hogy nem éri meg hajtani, hogy csak a szart kapod, akármennyire próbálkozol, idővel jön a csalódottság, a fásultság, a kiégés. Tartsd meg a lelkesedésedet, amíg visz előre, ez jó, de ne ítéld el a többi embert, akik kiégtek.
2021. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Ők idősebbek?

Egyébként én megértelek, én is szeretek tanulni, szeretem azt, amit csinálok.

Nekem szerencsém van, mert a környezetem nagy része szintén szereti amit csinál. (Bár 20 éves kezdő egyetemista vagyok, szóval még kevesebb "kiégett" ember van a környezetemben)

Nem vagy bolond, ez a jó. Mondanám, hogy a normális, de sajnos ez valószínűleg nem igaz. De én sem értem, hogy amit választ valaki, azt miért szidja.

Nem ilyen minden közösség. Remélem te is találsz majd egy motiváltabb közösséget.

2021. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

A lélektanilag, anyagilag elégedetlen emberekből irigységet vált ki az, amit a saját megítélésük szerint "lehetetlen" kategóriát képvisel. Ilyen egyszerű a képlet!

Én is szeretem a hivatásomat - katonaként, - ám magasról teszek a demoralizáló megjegyzésekre. Hosszú éveken keresztül tartottak az újabb és újabb próbálkozások, aztán elmaradtak, mert rájöttek, hogy az én esetemben teljesen felesleges energiát ölni a demoralizálásomba! Azóta lógva hagynak, - az sem érdekel, hogy ki, mit, miért susog a hátam mögött, mert nem! És itt a kör be is zárul!

2021. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagy bolond. Csak egyszerűen nem ez az átlag. A legtöbb ember sosem tudta mit akar csinálni, sosem voltak céljai, csak követték a (társadalmi) elvárásokat és általában még kevésbé lettek tőle boldogok. Maradj ilyen. Főleg az egészségügyben nagy szükség van olyan emberekre, aki nem egy életunt, empátiát hírből sem ismerő, kis görcs.
2021. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Kiégni nem azok szoktak, akik szarul választottak pályát, pont azokat veszélyeztet inkább, akik mentek a hivatásuk után nagy lelkesen. Én szeretem a szakmámat, de munkáltatói oldalról vannak problémák, én meg nem vagyok vállalkozó típus, hogy a magam ura legyek. Tavaly a pandémia közepén nagyon mélyponton voltam, most már "leszarom" szakaszban vagyok.
2021. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!