Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem merek munkát vállalni az...

Nem merek munkát vállalni az egyetem mellett. Ti hogyan tudtátok beosztani az időtöket?

Figyelt kérdés

A most következő félévben csak 3 szakos tárgyam lesz, ezek is egy napon. Mindegyikre óráról órára készülnöm kell majd (főként olvasni, de azt jó sokat). Ezen kívül kellene felvennem pár szabadon választott tárgyat is (ezt még nem tudom előre, hogy pontosan hány tárgyat és mikor, de a hátralévő két félévben szeretnék összesen 12 kreditet megszerezni velük, szóval egy félévre olyan 2-3 tárgyat számolnék), de ezekből szeretnék inkább előadást választani amiből csak a félév végén le kell vizsgázni, hogy félév közben ne legyen rá gondom. Mellett szakdolgozatot kell írnom, ami megint csak sok olvasással jár majd. Illetve úgy terveztem volna, hogy még nyelvet is tanulok, de ezt majd még meglátjuk hogyan alakul.

A lényeg az, hogy előreláthatóan azért lesznek szabad napjaim és a hétvégeken sem tervezek hazajárni, így az is szabad. Viszont félek tőle, hogy még így sem tudnám bevállalni a munkát egyetem mellett. Még nem próbáltam, tehát nincsen vele tapasztalatom, nem tudom mennyi kapacitásom maradna, hogyan bírnám stb., viszont az egyetemre eddig jó sok időt szántam és úgy éreztem szükséges is. Nem tudom, hogy tudnám-e esetleg máshogyan is beosztani az időmet vagy úgy egyáltalán beleférne-e. A környezetemben sincsenek olyanok, akik dolgoznának félév közben, szóval nincsen mihez kötni sem.

Igazából semmi nem indokolja a munkát, mármint nincsen szükségem plusz pénzre (max. néha jól jönne, de alapvetően biztosított a megélhetésem és azért jut plusz dolgokra is), egyelőre tapasztalatot sem szeretnék és igazából nem is tudnék szerezni. Szimplán azért dolgoznék, hogy dolgozzak, mert a csapból is az folyik, hogy az egyetem mellett meg ennyi idősen dolgozni kell stb. Illetve azért néha szembejött velem olyan munka ami szimpatikus volt (jellemzően persze nem azok, amik pont rugalmasabbak mint például az árufeltöltés, pultozás stb., ilyesmit nem szívesen csinálnék) és lehet jó, ha az embernek van még valami fix elfoglaltsága (pl. a távoktatásban nagyon rossz volt, hogy egész nap otthon ültem és tanultam).


2021. júl. 30. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan voltam. Próbáltam dolgozni, de a jegyeim látták kárát, ráadásul a főnök sem volt elég megértő. Egy szemesztert próbáltam. A következő szemeszterben nem dolgoztam, csak tanultam, és olyan jó átlaggal zártam, hogy ösztöndíjat kaptam,ami több volt mint amit kínkeservesen előző szemeszterben a munkával kaptam.
2021. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én most nem kaphatok majd tanulmányi ösztöndíjat (szociálisra meg nem vagyok jogosult), de nálunk elég alacsonyak szoktak lenni. Nálunk KKI-ra osztják, nekem 5,3 volt a legmagasabb KKI-m és erre kaptam havi 22 ezer forintot, ez volt a max., ennél csak kevesebbet kaptam mindig. Úgyhogy igazából ösztöndíjra nem számíthatok.
2021. júl. 30. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Aha, értem.

Én külföldön élek és tanulok, itt jóval magasabb az ösztöndíj.

De egyszer vagy egyetemista, használd ki, ha nem vagy rászorulva a pénzre.

2021. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. Ha nem létszükséglet, akkor hagyjad, élvezd ki ezeket az éveket. Másrészről meg én is azt tapasztaltam, mint az első válaszoló, hogy ha jól tanulsz akkor össze lehet elég sok ösztöndíjat szedni. Nekem pl minden félévben a tanulmányim 30-35k között mozgott erre még rájön a szociális meg a Bursa és ott voltam, hogy minden félévben volt havi 50-60k minimum csak ösztöndíjakból (természetesen első félévet kivéve).
2021. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bursát és szociális ösztöndíjakat soha nem kaptam (nem olyan a szociális helyzetem), tanulmányit mindig, de abból 5 egész felett is csak 22 ezer volt a max. ösztöndíjam.
2021. júl. 30. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!