Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mely országokban van a mai...

Mely országokban van a mai napig rabszolgaság?

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Magyarország,és Afrika néhány országában.

Más mostnem jut eszembe.

2021. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
:D
2021. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
2021. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem a "hivatalos", államilag engedett és jogilag szabályozott rabszolgatartás dominál, hanem az illegális. Pl. prostituáltak körében, vagy szegény országokban, ahol a gyerekek nem tudnak iskolába járni.
2021. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik nap láttam egy álláshirdetést, összeszerelő pozíció volt hirdetve. 1000 ft bruttó órabér. Az 700 ft nettó. Ez nem áll távol a rabszolgaságtól úgy gondolom.
2021. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, először is tisztázni kellene, mi számít rabszolgaságnak. Mert amit az #5 írt, bizony simán rabszolgasors.

Mert mi is járt a rabszolgának? Szállás, kaja, semmi más. Meg persze a megaláztatás sok esetben, és a szabadság korlátozása.

Egy gyári munkás minimálbérért szerinted mit kap? Sokszor még rendes szállásra sem telik, meg rendes kajára. A szabadságról meg ne is beszéljünk. Modernkori rabszolgaság.

2021. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan munkahelyem (1 hónapig), ahol csak meghatározott időben kelhettem fel a monitor mögül. Mivel megfáztam, kb félóránként rajtam volt a pisilhetnék, szóval merészeltem kimenni, amikor a folyosón megállítottak, hogy nincs szünetem. :D


Mondtam, hogy muszáj kimennem a mosdóba és leordította a hülye pcsa a fejemet, hogy ezt felírja és levonja a szünetemből. Szóval mondtam neki, hogy írja fel, aztán dugja fel magának a papírt oda, ahova gondolom.


Röhögve elmentem pisilni, aztán visszamentem az irodába, összecsomagoltam és röhögve leléptem. :D


Ez is a rabszolgatartás egy formája, szar fizetés, halálra csesztetnek és mindig áll valaki a nyakadon (csak épp ostor nem volt nála), hogy hajtson.

2021. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Líbia ("köszönet" érte Obamának)
2021. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!