Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul?

Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Gimiben egy barátom állandóan panaszkodott, hogy bukásra áll matekból, így hogy fog leérettségizni. Mivel jó barátok voltunk, felajánlottam neki, hogy ha kell, akkor tanulhatunk együtt, korrepetálom kicsit. 1.5 évig matekoztunk együtt, érettségin így is a 2-es ponthatárát épphogy elérte.


Ehhez képest eltelt 1 év, a baráti társaságunk ugyanúgy tartotta a kapcsolatot, mint a suliban, így ugyanúgy fennmaradt a jó viszonyunk.


Mivel nekem nincs forrasztó pákám, és nem is értek hozzá, megkértem, hogy forrasszon meg egy lapon valamit. Mondta, hogy menjek át hozzá szerdán, kb. 2 perces munka lesz, kétezret hozzak neki érte. Azt hittem, hogy viccel, nem vettem komolyan, és átmentem hozzá.


Kiderült, hogy komolyan gondolta a pénzt, addig nem is állt neki. Odaadtam neki, mert nem nagy összeg, így is sokat spóroltam ezzel, 5 perc alatt végzett vele.


Jogosan esik rosszul, hogy én segítettem neki tanulni, mert barátok voltunk, erre ő saját bevallása szerint is pár perces munkát kifizettetett? (Én még soha nem kértem szívességet tőle, egyszeri eset volt.)


2021. aug. 13. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég paraszt.
2021. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan. Le kellett volna neki vezetned hogy a másfél év korrepetálás alatt hány órát szántál rá, abból gyorsan számolni kellett volna egy átlagbér szerinti összeget, és mosolyogva közölni, hogy szuper, ha ez 2000-be kerül, akkor ezt levonva már csak ennyivel és ennyivel tartozik neked :)
2021. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tetted neki szóvá, hogy ha így állunk, akkor visszamenőlegesen kéred a díját a másfél évi korrepnak? Kb neked köszönheti, hogy átment.


Sajnos vannak ilyen szemét emberek, amikor nekik vsn szükség segítségre, akkor természetesnek veszik, ha kapnak, de ha tőlük vársz segítő jobbot, akkor már megy a szájhúzás és a pitiánerkedés.


Én a helyedben átértékelném s kapcsolatotokat (és persze soha többé nem tennék neki szívességet). Ha valamire legközelebb megkérne (akár a legapróbb dolog, minthogy hozz el neki valamit a boltból), nyögd be te is félviccesen hogy “oké, 2000 ft lesz”.

2021. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a korrepetálástól függetlenül sem értem, hogy az ember a barátjától miért kér pénzt a segítségéért cserébe. Ahogy benned nem merült fel annak idején, nem értem, hogy benne miért.
2021. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem barátod. Ezt csak te gondoltad úgy, hogy a barátod.
2021. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora sóher az ilyen!

Én biztos elmondanám ezt a közös barátoknak is.

2021. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2000 forinttért képes volt feláldozni egy barátságot egy olyan emberrel, aki önzetlenül és jószívvel segítette, amikor kaikban volt… ha tudná, hogy a mai világban milyen ritka kincs egy ilyen barát. Később rá fog jönni, mekkorát vesztett veled.
2021. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!