Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van aki szingliként...

Más is van aki szingliként érzi magát a legnyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak?

Figyelt kérdés

Volt már kapcsolatom, olyan is ami szerelmen alapult, olyan is amibe elsősorban csak a magány vitt bele, de visszanézve magammal sem voltam rendben teljesen, mikor utóbbiba belementem.


Néha velem is megesik, hogy megismerek valakit, akibe belezúgok annyira, hogy úgy érzem, többet akarok, de amikor képes vagyok logikusan végiggondolni az egészet, tudom, hogy akkor vagyok a legnyugodtabb amikor nincs senkim és olyan sem, aki érdekelne. Nincsenek viták, se féltékenység, se aggódás valaki más miatt, nincs az, hogy alkalmazkodni kéne a másikhoz, se az, hogy meg kellene felelni valakinek akár csak egy kicsit is. Egyetlen hátrányként azt tudom mondani, hogy néha-néha van egy olyan napom, amikor kicsit magányosnak érzem magam, de még olyankor sem vágyom igazán egy párra, valahogy utóbbinak több hátrányát látom.



2021. aug. 14. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Igeeen, ééén! Nekem a nők eddig csak szomorúságot, és ideget adtak, mindig csak a cirkusz, hiszti, duzzogás, problémák, szakítás, szívfájdalom. Hiába lett új kapcsolatom, a műsor ugyanaz maradt. Szeretem, tisztelem a nőket, de párkapcsolat már nem kell, köszönöm.
2021. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen
2021. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jobb a szingliség. De szeretek egy-egy lánnyal beszélgetni, olyan távolságot megtartani ahol elvagyunk, találkozunk és átérzed, milyen lenne egy barátnő, de a rossz oldalait nem tapasztalod meg, amik egyébként előjönnének.

21F

2021. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nő létemre jobban érzem magam egyedül. Pedig van férjem, felnőtt gyerekeim, de egészen őszintén mondom, hogy jobban érzem magam, amikor "muszáj vásárolni" felkiáltással elmegyek otthonról, és az első dolgom, hogy keresek egy kis parkot jó messze otthontól, és leülök egy padra, és fél órán át csak ücsörgök és élvezem a semmit. És azt kivánom, hogy bárcsak egyedül lennék és ne kellene a házimunkán gondolkodnom, vagy, hogy mi legyen az ebéd, ha a gyerekek jönnek. És majdnem sírok, amikor muszáj elindulnom, mert tudom, hogy a férjem hivogatni fog egy idő után, ha nem megyek haza. És utálom az ünnepeket, a saját házamban a nyüzsgést, a "tömeget". Alig várom, hogy elmenjenek.

Szeretem a férjem, a gyerekeimet is, de...........................

Szégyellem magam, de tényleg igy érzek. Annyira szeretnék egyedül lenni...!!!

2021. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Első hetekben-hónapokban még elhiszed, hogy ő az igazi, őnemolyanmintatöbbi, maga a megtestesült angyal, már te is elhiszed, hogy megfogtad vele azt a bizonyos lábat, aztán előjön a nő igazi énje…

Tyűű gyerekek, ennyi elég is volt!

Köszönöm

2021. aug. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


3-as, ez nagyon nehéz helyzet lehet, nem irigyellek... Igaz a kérdésből nem derül ki, de egyébként én is nő vagyok.

Nem gondolkodtál még azon, hogy lehet, jobb lenne ha vége lenne? Főleg hogy a gyerekek is felnőttek már... Persze nem látok bele a helyzetedbe, meg nem tudom hány éves vagy, de ezt nem hiszem, hogy lehet ép ésszel csinálni életed végéig.

2021. aug. 14. 20:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok.

Közben meg már ketyeg az óra is, neha megijeszt, hogy talan nem lesz gyerekem. Ugyanakkor erre a vilagra...a pusztuló termeszetbe, hogy azon agyaljon o is, vallaljon-e gyereket emiatt...

Neha jó lenne, ha valaki mellettem is kiallna, igy el vagyok nyomva. Anyamnak a tarsa ad igazat, stb.



Es nekem total erthetetlen egyik ismerosom, van gyerek, ferj volt, elmult 60, nem mutatos nő. Sokszor hárpia, a tesoja meseli, vele vagyok jóban...es akkoe jin egy pasi a kepbe, es kivirul, napozni kezd neki, mikozben szomszedjaban dolgozik....elmulik a rosszullete, es megse hazameg, hanem beül vele fagyizni...

2021. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Gondolom, nekem cimezted a válaszodat, 4-es vagyok.

Nem, nem akarnék öngyilkos lenni. Élvezni szeretném az életet. EGYEDÜL. Gondolkodom rajta, hogy megkérem a családot, hogy engedjenek el nyaralni/vakációzni egy-két hónapra egyedül. Bérelnék valahol egy airbnb lakást, mondjuk Franciaországban vagy az olaszoknál. Aztán meglátjuk. Lehet, hogy jobban leszek és hiányoznak majd. Még csak 52 éves vagyok!

2021. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Aha, neked. Nem öngyilkosságra gondoltam, bár így visszaolvasva tényleg picit kétértelmű, hanem a házasság végére, csak mert a válaszodból nagyon úgy tűnt, hogy annak ellenére is hogy szereted a férjed, igazából egyedül szeretnél élni, de a tiéd is jó meglátás, lehet hogy pár hónap egyedül töltött idő is segít.
2021. aug. 14. 22:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mióta vége lett az első kapcsolatomnak, azóta kb. így gondolom. Néha mondjuk van egy ilyen kattanásom, hogy szeretnék magam mellé valakit, és magányosnak érzem magam, de aztán ez az érzés idővel elmúlik.

Mikor szakítottam a barátommal, eleinte persze rossz volt, de aztán konkrétan olyan boldognak és szabadnak éreztem magam, mint még soha azelőtt. A folytonos veszekedés, hibáztatás, alkalmazkodás, kb. nulla egyedül töltött szabadidő, mert ha épp nem találkoztunk, akkor besértődött ha 10 percig nem írtam vissza neki, besértődés ha a barátnőimmel mentem valahova, vagy éppen soha nem tudtam a barátnőimmel lenni, mert folyton vele voltam, hibáztatás ha nem akartam péntek délutántól vasárnap este kilencig nála lenni... hát, nem hiányzik. A kedvenceim még mindig azok a péntek esték, amiket egyedül tölthetek a hobbijaim társaságában arra gondolva, hogy másnap végre sehova se kell menni és otthon lehetek egész nap.

Ugyanakkor ott van bennem az is, hogy nem akarok egyedül megöregedni. Félek tőle. És félek attól is, hogy ki fogok futni az időből, és hogy meg fogom kapni évek múlva is, hogy ilyen fiatalon miért nincs senkim, mikor annyi lehetőségem lenne ismerkedni. De nem tudnám magam elképzelni még egy ilyen párkapcsolatban, ami kvázi csak tönkretesz lelkileg.

2021. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!