Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy társadalmi...

Miért olyan nagy társadalmi elvárás az, hogy az ember keljen fel "időben" stb... ?

Figyelt kérdés
Miért baj az, ha vannak akik inkább délután, este aktívabbak és egyszerűen képtelenek felkelni hajnali 7kor ? Mit veszítünk ezzel ? Nem lesz kenyér a boltban vagy mi ? Egy csomó olyan is van aki csak azért kel fel minden nap hajnalban, hogy elmenjen a piacra de semmit nem vesz csak aztán el tudja mondani mindenkinek, hogy ő bizony már hajnal óta talpon van...

2021. aug. 14. 20:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Mivel így vagyunk berendezkedve, kb minden ember valaki más keze alá dolgozik, szóval ezt is csak akkor lehet kivitelezni, ha egyszerre dolgoznak. Persze van 3 műszak stb, de az más kérdés, mint egy boltos vagy egy irodai munkás.
2021. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy én is inkább délután vagyok aktív
2021. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem aki a 7kor kelést traumának éli meg, az már problémás. Egy 4-5-6 óra kelésre azt mondom oké, korai lehet.

Egyszerűen át kell állítani rá az életvitelt és kész.

Egyébként #1 jól leírta.

De lehet tenni azért, hogy ne kelljen. Tanulj, hogy olyan rugalmas munkád lehessen, amiben akkor kelsz, amikor akarsz és kész.

2021. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Köszönöm az egyetértést kedves #3

Neked is teljesen igazad van. Egyébként én rugalmas munkaidőben dolgozok és így is 8 előtt bent vagyok (kicsit elvárás is, de nem szólnának,ha később mennék), mert a rendszer nincs túlterhelve, úgymond megelőzöm a többieket

2021. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%
Kipcsak FőVezír Urunk megmondta: Munkaalapú a társadalom.
2021. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

Én reggel 6-kor feküdnék, az esik jól. Szabadnapon azt szoktam.


Hagytuk a pacsirtáknak, hogy ők szabják meg a világot.

2021. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%

Csak akkor elvárás, ha megkívánja az állásod a korán kelést. Ha neked kényelmesebb, akkor vállalhatsz délutános, vagy esti műszakot is.

Mikor én állandó éjszakás voltam, reggel 7kor kerültem ágyba és legtöbbször délután 4kor keltem.

Más esetben miért lenne elvárás?

2021. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
83%
Az egész berendezkedés szar, ahogy van!
2021. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%
Én is utálok korán kelni, nem értem azokat, akik leszólnak érte. Természetesen, kekek korán akár naponta is, ha kell. És bizony kell. De mikor épp semmi dolgom aznap reggel, délelőtt, akkor szeretek tovább aludni, vagy csak heverészni az ágyban. Ettől nem vagyok lusta. Vezetem a háztartást, dolgozok, intézem amit kell.
2021. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg ez még a kétkezi munkás időkből maradt meg. Ha reggel kelsz, akkor nincs meleg, ami miatt sokkal kényelmesebb is dolgozni. Meg az, hogy az állatok is korán kelnek, az ember meg velük együtt kel. Sok száz éven át ez volt a meghatározó állapot, nem csoda, ha még mindig velünk van.
2021. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!