Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy társadalmi...

Miért olyan nagy társadalmi elvárás az, hogy az ember keljen fel "időben" stb... ?

Figyelt kérdés
Miért baj az, ha vannak akik inkább délután, este aktívabbak és egyszerűen képtelenek felkelni hajnali 7kor ? Mit veszítünk ezzel ? Nem lesz kenyér a boltban vagy mi ? Egy csomó olyan is van aki csak azért kel fel minden nap hajnalban, hogy elmenjen a piacra de semmit nem vesz csak aztán el tudja mondani mindenkinek, hogy ő bizony már hajnal óta talpon van...

2021. aug. 14. 20:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
91%
A parasztoknak most is jóvan ez így.
2023. febr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
68%

A cirkadián ritmus alapján alakult ki a "társadalmi idő", az emberi szervezetnek a nappali ébrenlét az ideális.

Az egyszerű embereknél ez úgy jelenik meg, hogy korán reggel fel kell kelni, még közmondás is van ezzel kapcsolatban. És ez nem hülyeség egyébként. Más kérdés, hogy a mai világban sokféle természetes alapú rendszer felborult és éles ellentétek alakultak ki a társadalomban. Viszont a másik oldalról is van egy agresszív hozzáállás, ők azzal szoktak dicsekedni, hogy egész éjjel fent voltak, ők aztán képtelenek lennének 10 előtt kelni, nem parasztok, hogy hajnalban ébredjenek, stb.

2023. febr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben imádtam sokáig aludni, viszont bőven éjfél után alszok csak el.


Az más kérdés, hogy a muszáj közbeszólt és van hogy fél 5kor kell kelnem. De azt gyűlölöm is... olyan vagyok mint a mosott kaka egész nap.

Még nyáron hagyján, elviselhetőbb... de télen meg ősszel az ideg lever tőle.

2023. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
84%

Rabszolga mentalitású majmok.

Régen lehetett autót/házat szerezni ha melóztál viszonylag hamar.

Ma meg ők még a múltban élnek,nem veszik észre hogy nem 3000 a fizetés és egy kiló kenyér nem 1 forint 60 fillér,hanem 250 ezer de egy kiló kenyér meg 1000 forint.

2023. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Mert évszázadokon át a napfényhez igazodott a munkaidő, így generációk óta belénk van nevelve, hogy az a dolgos, szorgalmas, jó hangya, aki a felkelő nap első sugaránál már a reggeli imát mormolja.

Mai világban szerintem is vicc, pláne, hogy ezek az emberek este 6-8-kor már szellemi munkára nem igazán foghatók be, és később, estefelé fizikailag is kókadozni kezdenek, ennek ellenére teljesen normális, hogy engem, aki mondjuk 8 előtt nem mászok ki a szobámból, ha nem muszáj, cikiznek felnőtt emberek, hogy micsoda álomszuszék vagyok (kevesebb az alvásigényem, mint a legtöbb embernek - konkrétan 6 óra - de azt hajnalban kell lealudni), bezzeg én nem cikizhetek vissza senkit, hogy "na mi van, kidőltél, este kilenckor már borul le a fejed?", mert valamiért ez utoljára az általános iskolás osztálykiránduláson ment (szerintem már akkor is ultragáz volt), de az ellenkezője a sírodig elkísér.

2023. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
75%

Cirkadián ritmus, mi?!

Azért rohadnak emberek ezrei éjszakai műsuakban.

Elég nagy szégyen a társadalomra nézve, hogy hagyja magát igáslóként kezelni.

2023. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
95%

26-os!

Nem azért rohadnak éjszakai műszakban, hanem pont annak ellenére. Ha a cirkadián ritmus nem lenne, akkor nem lenne probléma az éjszakai műszak sem.

Tehát alapvetően az emberek (vagy állatok) szervezete a saját cirkadián ritmusában működik optimálisan, ez az embereknél azt jelenti, hogy reggeltől estig aktívak.

Egyébként is a társadalom korábbi időszakában hajnalban ki kellett menni a földekre, hogy ne a legnagyobb melegben kelljen mondjuk kaszálni, este sötétedés előtt végezzenek, stb. A természethez igazodott mindenki.

2023. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
95%

Az egész társadalmi berendezkedés egy nagy erőltetett és képmutató

rendszer,amibe belekényszerítik az embert.

kelj korán, tanulj, szüljél gyereket,mert ez a normális!

Igaz hogy saját magunkat tesszük tönkre,mikor ezeknek a társadalmi

elvárásoknak akarunk megfelelni,de itt Mária országában ez a menő.

Nem lehetsz MÁS mert az üldözendő.. Igazi suttyó ország,

nem véletlenül trónolhat több mint 12 éve egy disznóvágós,

gumicsizmás barom az élén.

2023. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

27, az én bioritmusomnak fekszik az éjszakai műszak, és a délutános is. Csak hajnalra ne kellene menni soha. Éjszakás után (már nem dolgozom éjszakásban, de csak, mert nincs rá lehetőség) szépen lefeküdtem reggel hétor aludni, és délelőtt 11-12-kor magamtól ébredtem kipihenten, tettre készen. Ugyanígy, ha délutános vagyok, lefekszek hajnal 3-4 közt, reggel 7-8 közt kelek pihenten.

Bezzeg ha hajnalra kellett menni, hiába feküdtem le aludni a 4 órás keléshez már este hétkor, egyrészt nem tudtam elaludni, csak ébren vegetálni, másrészt nem is mertem elaludni, mert mi van, ha nem kelek fel az ébresztőre... Harmadrészt, még ha sikerült is elaludni (általában gyógyszerekkel) másnap olyan voltam, mint a mosott rongy, hiába aludtam relatíve sokat.

2023. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

#29

4 órákat aludni nagyon kevés, nem egészséges. Lehet, hogy most még nem érzed, de a szétcseszett bioritmus és alváshiány előbb utóbb benyújtja a számlát. Itt meg addig vagy ember, amíg jól húzod az igát aztán ha nem bírod, mehetsz.

Köpedék rendszer ez.

2023. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!