Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 26 évesen ki mit ért el...

26 évesen ki mit ért el eddig? Hogyan alakult az életetek?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 08:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%
Van egy 20 éves autóm ami zabálja az olajat meg a vizet, motort kellene cserélni benne vagy félmilla a felújítás. Albérletben tengődök, de itt is csak egy szobát bérlek. Van egy diplomám, olyan sokat nem ér, jövedelmem kicsit alacsony. Most kezdek egy másik alapszakot, aminek van jövője (mérnöki), kb. 600 ezer forint lehet a számlámon. Jelenleg nincs senkim se.
2021. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez most arról szól hogy összehasonlítsd magadat másokkal.

Nem biztos hogy jó ötlet. Szerintem.

Ó a másiknak nincs hitele így te biztos eltoltál valamit.

Aztán majd jön apuci kicsi lánya/fiacskája akinek van egy jahtocskája meg magángépecskéje a ferkával a garázsban. Akinek egy koszos zokni nem kellett a szennyesbe dobnia soha, nem hogy elmosogatni, vagy valamit dolgozni.

Magadat nézd.


Mindenki máshogy indul, mindenkinek máshogy sikerül.

Nem verseny ez.

2021. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%

Engem miért kellett totál lepontozni? Csak azért mert 24 évesen nem egy cégnél dolgozok, hanem PhD-ra felvettek? Ma már az szégyen, vagy mi van? Aki azt hiszi, hogy oda semmi eredménnyel felvesznek, az téved. Lehet máshol úgy van, de az én doktori iskolámban és egyetememen nem.

Nem értem, hogy amúgy az miért akkora tragédia ha valaki nem dolgozott alap-és mesterszak mellett. Vannak, akik nem dolgoznak mellette, vagy csak rövid ideig.

PhD mellett is lehet, akkor már nincs annyi óra, úgy egyeztetem össze a disszertációírással, ahogy szeretném. Főleg ha rugalmas munkakör.

De tényleg nem értem, az miért számít szégyennek manapság ha valaki nem dolgozott egyetem mellett. És azt sem értem, az miért szégyen ha valaki PhD-ra jelentkezik.

Azt meg nem is tudja senki, hogy miért írtam, hogy nem bánom, hogy nem dolgoztam egyetem mellett, pedig jó okom van rá, amiért nem bánom. A lepontozás azért megy. Tudjátok, többek között azért sem bánom, mert édesapám beteg volt és több műtéten esett át, sajnos el is veszítettem egy éve és örülök, hogy a nem tanulással töltött időmben sokat tudtam neki segíteni, amikor jobban szüksége volt rá, ha meg nem szorult még egy időben segítségre, akkor egyszerűen csak otthon lenni, mert így nem az volt, hogy állandóan vagy órán ülök vagy dolgozok és alig vagyok otthon és mindig anyukám van csak ott neki.

Nem érdekel más véleménye, én nem bánom, hogy nem dolgoztam egyetem mellett. Többet ér nekem az, hogy a szeretteimre is jutott időm, mint az, hogy megfeleljek elvárásoknak.

Erasmuson sem voltam és tudjátok mit? Nem bánom, mert az is csak elvett volna egy félévet az együtt töltött időből. Amikor 24 évesen veszíted el az édesapád és még így is mennyi mindent nem élhettek meg együtt, akkor egy együtt töltött félév is számít. 24 éves korom után is mehetek külföldre, akár ösztöndíjjal is (aki nem hiszi, nézzen utána), de édesapámat már semmi sem hozza vissza.

Meg amúgy nem kellene úgy tenni, mintha egy 24 éves olyan öreg lenne és kifutott volna az időből. Még dolgozhatok, még mehetek külföldre, még fejlődhetek szakmailag, még csinálhatok sok mindent.

Ja, azt kifelejtettem az előbb, hogy amúgy a szakomhoz kapcsolódó szakmai gyakorlatomat elvégeztem, ha az munkának minősül. De gondolom az se ér semmit, mert csak gyakorlat.


Úgyhogy köszi a lepontozgatást. Kicsit fura, hogy ma már az szégyen ha valaki nem dolgozik egyetem mellett, vagy csak kevés ideig és kicsit gáz, hogy azt szégyellni kell ha valakinek fontosabb a szeretteivel töltött idő, mint a munka, ha már egyszer nincs ráutalva arra a pénzre és mondjuk egy rakás ösztöndíjat kap.

2021. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

13

Az a fura, hogy lepontoztak, te meg írtál egy újabb kis regényt. Senki nem fogja elolvasni, mert senkit nem érdekel a rinyád. Nem azért lettél lepontozva, mert nem dolgoztál még, hanem mert nem releváns a válaszod, még 24 vagy.

2021. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
26%

Nem is veszed észre, milyen hülyeségeket írsz. Azt mondod, azért vagyok lepontozva, mert csak 24 éves vagyok.

A második válaszoló 25 éves lesz, ő sem 26, még 25 sem, de ő nincs lepontozva. Ő 100% hasznos választ adott.

Most akkor hogy is van ez?

Ezzel a kommenteddel csak azt bizonyítottad, hogy az érveid ellentmondanak a valós helyzetnek.

2021. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

#13 na lásd kivel van dolgod felpontoztalak 2x :D

nem 26 vagy lehet ez a gond.


Nem kell magad iránt sajnálatot ébreszteni. Mindenkinek a saját élete a nehéz. Nem tudod másét élni max irigyelni.

Nehéz éveimet nekem se irigyelte senki. Pedig leadtam volna belőle szívesen.

2021. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
13, mert amit írtál, annak a fele nem a kérdésre válasz. 24 éves vagy, felvettek PhD-ra, van 3 felsőfokú nyelvvizsgád, magánórákat adtál, ösztöndíjakat kaptál. Eddig ezt érted el. A többi amit írtál, sok sikert hozzá, de irreleváns a kérdés szempontjából.
2021. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a felpontozást. Én nem sajnálatot akartam ébreszteni, én csak megindokoltam, hogy miért nem bánom, hogy nem dolgoztam és szerettem volna, hogy látszódjon, hogy nem a morzsányi információ alapján kell ítélni.
2021. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

#13 vagyok. Oké, úgy gondoljátok, nem releváns a válaszom, mert nem vagyok 26. Ez eddig érthető, de akkor a 2. válaszoló miért 100%-ban hasznos? Őt miért nem pontozta le senki?

Vagy a 4. válaszolót, aki meg szintén 24 éves?

Ha azt nézzük, hogy ők sem 26 évesek, akkor ők sem adtak hasznos választ.

2021. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%
En azert pontoztalak le, mert ugy emlegeted vegig a PhD-t, mintha fogyatekosok lennenk es ujra emlekeztetned kene minket arra, hogy mirol irsz. Eleg lett volna 1x leirnod, hogy felvettek, mert vettuk a lapot. Ettol meg szep teljesitmeny, csak nekem ebbol az jott le, hogy kicsit irritalo szemelyiseg lehetsz, amit meg is erositettel utana ezzel a kirohanasoddal.
2021. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!