Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy emberek azért tartanak kutyát/macskát, mert a gyereket pótolják velük?

Figyelt kérdés
Én is kedveskedem velük, nem tudom őket nem szeretni és puszilgatni, de felkötném magam az első fára, ha gyerekem lenne. Másét sem engedem be a lakásba, visszataszítónak és irritálónak tartom. Miért akarják egyesek mindenbe belemagyarázni a magzatmániát? Nem hiányzik ám mindenkinek, hogy gyereke legyen. Ha hasonlítana a kisállat a gyerekre, sosem tartanék, mert büdös, hangos és tönkreteszi a tested
2021. aug. 25. 15:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Például a te példád alapján. Mivel a kötődésre, szeretetre amit egy gyerek iránt érezheznél, szükséged van, de gyereket nem akarsz, ezért pótlékként kisállatokat szeretgetsz.
2021. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Engem őszintén szólva nem érdekel ha valaki nem akar gyereket, szóval nem amiatt mondom de az elsőnek igaza van. Lehet utálod a gyerekeket de attól még ez a 'gondoskodási ösztön' meg van és rajtuk éled ki, mint ahogy nagyon sok ember. Az a különbség hogy nektek elég is a cica/kutya és ettől még nem vágytok gyerekre.
2021. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
#1 Nem éheztem gyerekre. Ezt kellene agyilag felfogni. Attól, hogy cukinak tartasz valamit, ami puha és szőrös, nem szól semmi a gyerekről
2021. aug. 25. 15:54
 4/26 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel a gyereket szülők pótolják a kutyát a gyerekkel. 😂 Biztos ez is olyan jól hangzik a momziknak, mint fordítva.


Vagy aki segítő munkakörben dolgozik, az is biztos a pulyát pótolja. Aki gyerek mellett tart állatot, az is. Minden csak a gyerek helyett létezhet nyilván

2021. aug. 25. 15:56
 5/26 anonim ***** válasza:
39%

"Nem éheztem gyerekre."

Pont ez a lényeg. Gyerekre nem, de egy gyerek által az átlagemberben kiváltott érzésekre igen. Ezért van szükséged valami pótlékra, ami nem gyerek, de amit szeretgethetsz helyette.

2021. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%
Ez az egész kutyatartás szerintem egy betegség, gondolod már el, hogy egy földön kívüli leszállna a földre és azt látja hogy az emberek kiválasztottak maguknak egy fajta állatot, akit kötélen tartva visznek ki szaratni, fürdetik, a legjobb minőségű kaját veszik neki (maguknak pedig a tescós szalámit)
2021. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%

Köszönjük megvan a napi gyerek utáló provokátor.

De hogy vissza felé is legyen valami, nekem 2 gyerekem van.

Az állat az ami koszos, büdös, hangos mert minden nyomorult kutya ugat állandóan a semmire.

Én unokahugom kutyáját b@sztam ki a házból mert büdös volt mint a dög.

2021. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
44%

6 os vagyok

Az oké hogy évszázadokkal ezelőtt vadászatra meg értelmes célokra használták a kutyát, és ekkor kialakul egyfajta kötődés a kutya iránt, de ez ami ma megy az gáz.

2021. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%

Komoly agyi problémáid vannak, főleg ezután a kijelentés után: "Másét sem engedem be a lakásba, visszataszítónak és irritálónak tartom."


Honnan ez a nagy utálat? Szüleiddel milyen a kapcsolat? Milyen volt a gyerekkorod? Sokszor az ilyenfajta utálat visszavezethető gyerekkori traumákhoz.


A gyerekszülés se teszi tönkre a tested, ha foglalkozol magaddal, mozogsz, egészségesen étkezel.


A kisállat is büdös és hangos. Szóval, erről csak ennyit.

2021. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

Ki bántott, kérdező?


Sokan tényleg úgy kezelik az állatokat (főleg a kisebb testű kutyákat), mint egy gyereket. Gügyögnek hozzá, ruhát adnak rá, megünneplik a szülinapját. Kutyaiskola, kutyakozmetika, kutyapanzió. Egy gyerek felnevelésénél olcsóbb, az biztos.

2021. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!