Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden sikeresebb, értelmesebb...

Minden sikeresebb, értelmesebb cigány rasszista?

Figyelt kérdés

Eddig életemben kétszer volt üzleti dolgom cigányokkal. Először úgy 5 éve, mikor az egyik motoromat vettem. Mikor odaértem a házhoz (egy 20 ezer fős város közepén volt), akkor derült ki, hogy egy cigány férfi hirdeti. Mondta, hogy a héten már 3 másik cigányt hajtott el, be sem engedte őket, mert velük nem fog üzletelni, mert át akarják majd úgy is verni. A másik eset meg 2 hónapja volt, mikor eladtuk a tesómmal közösen örökült házunkat. Ez egy olyan faluban lévő ház volt, ahol a lakosok fele cigány. Egy cigány férfi vette meg, aki már az utcában másik 4 házat is birtokolt. Ő hetekig könyörgött, hogy ha nem is adjuk el neki, de azt ígérjük meg, hogy cigánynak nem adjuk el, mert ő nem akar cigány szomszédot soha többé.

Mindkét eset furcsa volt nekem. Azt hittem, hogy akinek sikerül kitörni abból a "kultúrkörből", az ugyanúgy oda valósinak fogja érezni magát. De közben meg nem, az egész népcsoportot elkezdi utálni. Ez általános mindenhol? Vagy csak nekem volt véletlen mindkét tapasztalatom ilyen?



2021. szept. 5. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
"Vagy csak nekem volt véletlen mindkét tapasztalatom ilyen?" Igen.
2021. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
ebben mi a rasszizmus? sajnos ez az igazság a cigányok többsége züllött, és lehúz.
2021. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Azok a cigányok, akiknek sikerül kitörnie abból a közegből, úgy lenézni őket, mint a sicc. Miért? Főleg azért, mert az ő viselkedésük alapján ítélnek meg minden cigányt. Azt a keveset is, amelyik dolgozik és normális körülmények között él.
2021. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam ezt adom a 4 válaszát
2021. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek van egy cigány származású barátja, aki az egyik legnormálisabb ismerősöm. Rendőrként dolgozik, mesélte hogy már gyerekként is megvetette a romákat, mindig azt mondja, hogy a cigánybűnözés létezik és elég erősen utálja is őket. Bár, neki a szülei is nagyon normálisak (amennyire ismerem őket), de mélyszegénységből, a "telepről" tört ki.
2021. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A cigányság sem egy homogén massza, egyéni sorsok és életutak vannak jelen náluk is.

A "magyar" egyetemi tanár sem bratyizik a csirkegyárban dolgozókkal. Viszont mint két kultúrában közös, hogy a valódi sikereket elért nagy emberek mentorálnak/felkarolnak tehetséges, de rossz körülmények között élő tanítványokat.

Pl a Snétberger Ferenc zenei táborok.

2021. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
itt nem rasszizmusról van szó hanem a cigányság nem homogenizált... tudom ez a magyaroknak szinte elképzelhetetlen tovább megyek egymásról is azt hiszik hogy ugyan olyanok... ":D
2021. szept. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rasszizmus. Ez teljesen normális, nyilván te is le nézed azokat akik lopnak, csalnak, erőszakolnak, gyilkolnak. Ez velünk is így van az iskolámban elég sok a normálatlan cigány és nagy ívben el kerülöm őket, mert egyszerűen olyan ostobák szegények, hogy azt hiszik menő amit csinálnak de közben szégyen. Én érzem magam kellemetlenül amikor realizálom, hogy ezzel egy a vérem.
2021. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!