Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartja mindenki lehetetl...

Miért tartja mindenki lehetetlennek?

Figyelt kérdés

19(lassan20) éves dolgozó fiatal vagyok, és vannak nagyon jó vállalkozási ötleteim(nem akarom itt megosztani őket), de felületesen ugyan, de terveztem hozzájuk költségvetést is.Ez 3 millió forint körül jött ki(nem akarok 4,5-5 millió forint alatt belefogni) természetesen a felmerülő egyéb költségek miatt. Megélni alacsony összegből megtudok közben a szüleim házában(természetesen eddig is és ezután is fizetni fogok nekik ezért, beleadok rezsibe stb, mielőtt jönnének a szüleimen élősködök stb. válaszok)?


Na már most mi is a probléma. Szerintetek tényleg lehetetlen? Tényleg nem lehetséges ennyiből jól menő vállalkozást csinálni? Beszélgettem olyannal akinek sikerült, velem kb egykorú kicsit idősebb ember. Ahoz hogy a keretem teljes legyen még kell kb fél év(ez más befektetéstől is függ hogy mennyi). A lényeg az hogy nagyon sok ismerősöm/barátom azt mondja hogy ennyi pénzért szarni se engednek ki meg ilyenek. Szerintetek ez igaz?


Szerintem ez abszurd, és az is az hogy egy bizonyos pontig még a szüleim sem hittek nagyon benne. Talán náluk a fordulópont(még a fordulópont után sem hisznek annyira benne, de talán már kicsit jobban) az volt, hogy az első egy millió forintomat amit összegyűjtöttem belefektettem BTC-be 35.000 usd áron(tudom felelőtlenség stb, de kockázat nélkül nincs siker) Ez az Elon Musk-os hajcihő körül volt, felment a btc 50.000 usd-re(én itt kivettem a pénzem, jelentős profittal), kicsit szomorú voltam aztán mikor láttam hogy 60.000$ felé is eljutott a btc, de nem szabad telhetetlennek lenni, mégis csak az összes pénzemről volt szó akkor. Egyébként bizonyos emberek ekkor is "hülyének" neveztek mikor ezt megtettem, aztán mikor látták hogy mi a helyzet, inkább elkerültek . Szóval szó ami szó, mi a véleményetek erről az egészről? Kérlek titeket, hogy ne töltsétek meg a hozzászólásokat rosszindulató kommentekkel. Ellenben érdemi kritikára kiváncsi vagyok!



2021. szept. 9. 18:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből szerintem sem lehet megmondani.


Annyi biztos , hogy terméket gyártatni nem olcsó.

Az üzlethez meg árukészletet is be kell szerezni.


Annyi tanácsot tudok adni , hogy iratkozz be valami kamu képzésre , hogy legyen nappali tagozatos jogviszonyod. Akkor nem kell annyi adót meg járulékot fizetned csak üzlet helyiség bérlését például. Ez segíthet ameddig fel nem fut az üzlet.

2021. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy termék nagyon kevés.
2021. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 EgyGabor válasza:
100%

Az ötletekkel vigyézni kell. Mármint az ötlet az pár %-a csak a sikeres üzletnek / terméknek.

Elsőre azt mondanám, hogy az összeg a mai világban nagyon alacsonynak tűnik. Ennyiből (ha nincs kb. semmid) talán egy fűnyíró vállakozést tudsz indítani. Vagy egy építkezéshez kapcsolódót szerintem.

(autó, szerszámok, cég, ügyvéd, bank, 6 havi megélhetés amig elkezd jönni a pénz)

2021. szept. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!