Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon gátlásos vagyok, már...

Nagyon gátlásos vagyok, már nem birom. Hogy lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Bármi új dolog is legyen az életemben, attól én félek. Most mondog egy példát, ami már többször is előfordult.

Van egy lány, aki tetszik, Instagramon liveozik, nagyon szívesen nézném, mert érdekel nagyon, bármit is csinál abban a liveban, de én nem merem nézni, mert akkor nekik kijelzi, hogy én is nézem stb. Egyetlen egyszer mentem be, akkor rajtam kivül csak 2en voltak és ő köszönt nekem én meg annyira megijedtem, hogy gyorsan ki is léptem a livebol xd tudom vicces, de ez tényleg igy történt. Azóta nem merek nézni a livejait. Azt mondogatom magamnak ilyenkor, hogy, ahhoz a gondolathoz már hozzászoktál, hogy nem lesz barátnőd soha, ugyhogy sokkal egyszerűbb nem nézni a liveot és nem szoba allni vele, mint, hogy egy olyan szituba keverjem magam amibe meg sosem voltam.

De peldaul, ha boltbol kene valami, nem merek elmenni, mert soha nem voltam egyedul boltban. Inkabb megvarom mig anyamek mennek es mondom nekik, hogy hozzanak. Probalom magam rávenni, hogy megtegyem az ilyen dolgokat, de belülről eg, olyan szintű elutasítást érzek, ami sokkal erősebb, mint az, hogy probálom megtenni.

Tényleg olyan, mint egy gát, amit lehetetlen áttörni. Szerintem ezt lehetetlen lenne bármivel is orvosolni. Olyan erős ez az érzés, ami belülről jön, hogy nem tudok vele mit kezdeni és az idő múlásával és a minél több elszalasztott eséllyel ez már szinte teljesen normálisnak tűnik nekem, hogy ez a gát megakadályoz mindenben, ami boldoggá tehetne. Már csak itthon vagyok, nem megyek semerre, mert mostmár minden szituácio újnak számit, amilyet nem szoktam csinálni és, ha megprobálom, akkor jön a gyomorideg, a hányinger és ez a mérhetetlen szintű tiltakozás érzet. Mintha minden porcikám tiltakozna, hogy ne tedd. Szörnyű dolog ez de azt akarom, hogy vége legyen, csak nem tudom, hogy lehet ez leküzdeni.


2019. aug. 25. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez igen erős szorongás, amit egyedül tényleg nagyon nehéz leküzdeni. De egyáltalán nem lehetetlen, pszichológushoz kéne fordulni.
2019. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első írta. Benne vagy egy olyan, a realitástól távol eső gondolatspirálban, amiből egyedül nehéz lenne kihúznod magadat. Egy szakember viszont tudna segíteni szerintem. Csak arra kéne rávenned magadat, hogy elmenj.
2019. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!