Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki ott hagyta a Facebook/inst...

Aki ott hagyta a Facebook/instagramot miért tettètek, valamint jobbnak érzitek azóta az èleteteket, van valamilyen változás (akár pozitív akár negatív)?

Figyelt kérdés
2021. szept. 23. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem hagytam ott,csak nagyon keveset nézem mind a kettőt,sokkal nyugodtabb vagyok.


Nem kell folyton a hülye gyerekes,terhes vagyokos,boldog VAGYOK,megb..tak stb képeket néznem főleg nem kell live,új kocsi,új család,új mell. Mindennap felnézek de csak annyira hogy gyorsan végig pörgetem azt kész.

2021. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ista fiókom soha sem volt, nem érdekelt. Facebook nekem annyira van meg hogy végigpörgetem meg egyes híreket azon keresztül nézek meg, de igyekszem a kommenteket figyelmen kívül hagyni mert engem az tud mindig felidegesíteni. Ismerőseim képeit nem szokásom nézni, egyedül marketplaccon szoktam böngészni heti 1-2 alkalommal hátha találok valami érdemlegeset, meg egy csoportba vagyok benne ahol úgymond tapasztalatokat cserélünk egymással pár bizonyos dologban és ennyi.

Már jó pár éve leszoktam arról hogy percenként azt nézzem, meguntam már. A messenger részét használom kommunikálásra.

2021. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Átlag 2-3 hetente nézek rá. Már az se érdekel, ha valaki emleget, vagy ott akar üzenni. Nem olvasom el! :D Csak azt nézem már ami nekem kell,meg amit véletlenül meglátok.

Sokkal jobb.

2021. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve lejöttem a Facebookról, aztán amikor gyerekem lett, visszamentem, de csak a babazsibik miatt használom a profilomat. Nincs ismerősöm, nem foglalkozok félidegenek életével. A messengerem működik, ott aktívan csak 4-5 emberrel kommunikálok.

Mindenképp jobb, sok elfecsérelt időt spóroltam meg, amit addig üres görgetésekkel töltöttem. Előtte szomorú voltam a kirakatvilág miatt, amit az emberek ott felépítenek. Kirak egy közös szerelmes fotót, de előtte nap kért meg engem, hogy nem láttam semmit a szeretőjével meg vele... a gyerekeikről, hogy így imádom úgy imádom, közben a gyereket elhanyagolják a karrier miatt. Külföldi nyaralások, amikor pár héttel utána kért tőlem kölcsön, mert nem tudja befizetni a számlát... Nekem ezekből elegem lett.

2021. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Instán sosem voltam aktív, a facet viszont mostanában hagytam ott teljesen (inaktiváltam a fiókom, csak a messengert használom).


Több időm nem lett, mert helyette redditen/quorán/youtubeon meg itt szórakozok és olvasgatok. De jobban érzem magam és értelmesebb dolgokat látok, főleg a nemzetközi platformokon. Több hiteles infót, kevesebb gyűlöletet.


Az én okom, ami miatt otthagytam, az volt, hogy szinte csak hülye embereket olvasgattam egész nap. Ráadásul undorító hülye embereket, akik képesek azzal tölteni az idejüket, hogy utána keresgélnek a másiknak, aztán zaklatják, képernyőképeket készítenek akár a dolgairól, stb. Nekem ebben személyesen nem volt részem, de láttam nagyon sok ilyen posztot meg kommentet és gusztustalan volt. De kommentelgettem egy időben én is aktívabban és még azokban a témákban is csak a beszólogatás ment, amikről normális ember azt gondolná, hogy nem megosztóak, mert ki a franc gondolkodna annyira aberrált módon, hogy ellenkezzen x véleménnyel (szóval nem politika meg hasonlók voltak). És mikor egy ilyenre is csak a hőbörgés meg a személyeskedés megy meg mikor a sok troll között segíteni próbálsz, de telibe van szarva, akkor elpattan a cérna. Én voltam tagja szakmai csoportoknak, igyekeztem szakmai kérdésekben is segíteni, értelmes tanácsot adni türelemmel és mit értem el? Odajöttek random arcok néha és elkezdtek oltani, hogy én xy munkakörből xy tapasztalattal ne pofázzak hülyeséget. Mit gondolsz, honnan tudták? Rákerestek a kommentem miatt a linkedin profilomra, hogy lecsekkolják, ki és mi vagyok és mivel régen frissítettem meg egyébként sokáig nem dolgoztam a szakmában, hanem "csak" oktattam, arra alapoztak, amit ott láttak (onnan tudom, hogy a linkedin felülete jelzi, ha valaki megnézte a profilod és az utolsó 3 személyt még meg is mutatja, hogy ki volt). És ismét mondom, én nemvitatkoztam, én csak tanácsot adtam, bemásoltam egy működő megoldást vagy leírtam azt, amit a szakdolgozatomba is, ha épp olyan volt a téma, ráadásul észérvekkel, gyakran hivatkozásokkal. Csak a türelmem és az, hogy nem csatlakoztam a flegmázáshoz, néha triggerelte az embereket, meg a nemem is (a szakmában én vagyok kisebbségben). Ezért muszáj volt lecsekkolni és kényszeresen beugatni irreleváns dolgokkal kapcsolatban egy olyan válasz alatt, amit segítő szándékkal írtam, benne volt minden, ami kellett a kérdezőnek és ráadásul figyeltem is arra, hogy ne írjak hülyeséget. És semmiféle javítás vagy cáfolat vagy kiegészítés, nem. Az volt egyből a téma, hogy milyen retek helyen dolgoztam meg mennyire nem értek az adott dologhoz vagy mennyire szar ez meg az, amit tanultam. De nem csak szakmai körökben volt ez, sokszor próbáltam laikusoknak is segíteni és tudod, mikor 9 év egyetem és 3 diploma után kioktat valaki a saját szakterületeden és bszik elolvasni, amit írtál, csak kiforgatja, akkor előjön belőled az, hogy menj már a k*rva anyádba és dögölj is meg, ha már arra jársz.


Nem sok ember csinálta ezt, csak 1-2/eset. Nagyon sokan álltak mellém viszont ilyen helyzetben, sokszor rúgott ki embereket csoportokból az admin miattam. De ez nem volt elég ahhoz, hogy egy idő után ne érezzem magam kellemetlenül FB-n és ne érezzem úgy, hogy nem akarok ott semmit csinálni. Tele van az a felület szellemileg visszamaradott, hatalmas önbizalommal rendelkező fogyatékosokkal. Főleg ők az aktív kommentelők/posztolók sok helyen. És mióta bejött ez az ostoba nevetős reakció, az egész méginkább egy toxikus, gyomorforgató hely lett. Utoljára tudod, hol éreztem így magam? Általános iskolába, ahol bullyztak... Csak az a különbség, hogy ezt még annyira sem kell elviselnem.

2021. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

En csak facebook-ot használok, azt is csak erdekes cikkekert, 50 es 100 kozott lehet az ismeroseim szama. Nincs kint kep, senki nem lat semmit. Van instam is, de egyáltalán nem vonz...🤷🏼‍♀️

Inkabb Pinteresten vagyok aktiv, ott is csak outfitek, lakberendezes, novenyek stb erdekel.🤷🏼‍♀️

Lehet, csak en vagyok defektes, de engem is frusztral mas boldogsagat nezni 0-24-ben, mikozben tudom, h sokszor teljesen mas a valosag. En nem birom a kepmutatast, szal nem is latogatok ilyen platformokat.

2021. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Én azért töröltem magam mindenhinnan mert egyszerűen untam a sok kirakat embert akik ott élték az életüket, meg a sok politikai meg ilyen olyan sz@rt,ahol egyfolytában ölték egymást az emberek és csak felhúztam magam a hülyéken.

Mióta töröltem sokkal nyugodtabb vagyok, többet beszélgetek emberekkel, már aki nem a telefonják nyomja 0-24.Mindneképp pozitív változás, csak azt bánom, hogy nem töröltem magam hamarabb.

2021. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megint 7 vagyok. 5öst most olvastam el és NAGYON NAGYON EGYETÉRTEK.
2021. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Igazából én is amiatt szeretném ott hagyni mert úgy látom, hogy nagyon sok esetben csak a magamutogatás megy, egyfajta kirakat életét látni mindenhonnan, és így felesleges idő töltésnek tartom. Közben viszont az is bennem van, mi van ha lemaradok valamiről. Plusz talán megszokás is, hogy időnként végig lapozom.
2021. szept. 23. 13:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek vele (3 vagyok).

Engem is főképp ami rosszul érintett az a bullying, aminek alanya voltam (noha mindannyian felnőtt emberek vagyunk). Engem ráadásul senki nem védett meg, pedig én mindig felszólaltam mindenkiért.


Meg ami zavart még, hogy egy idő után én sem azt posztoltam, amit igazából akartam, hanem amivel tetszést vártam. Kész szerencse, hogy nem kaptam olyan sok pozitív megerősítést... :)

2021. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!