Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cukorfüggő vagyok! Mit tegyek?

Cukorfüggő vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos már többen is mondták, hogy nem normális amit csinálok. Egyszer az orvos csak mosolygott mikor ezt mondtam, mert nem vagyok túlsúlyos, így nem is nagyon akarta elhinni, hogy cukorfüggőségem van. De a nem normális kategória. Mindig is édesszájú voltam, viszont az utóbbi időben eldurvult a helyzet. Mindennap rengeteg édeset eszek, sok kalória, cukor, szénhidrát, és ezek ugye nagy mennyiségben nem egészségesek. Ha rám jön a cukorroham több tábla csoki, meg ilyenek. Ha semmi édesség nincs itthon képes vagyok magában kristálycukrot enni hogy csillapítsam a vágyam. Ma már ettem sütit, csokit is, de semmi édes itthon jelenleg, úgy érzem megőrülök. Le kéne állnom de fogalmam sincs hogy.

2021. okt. 7. 20:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Semmi édes nincs itthon jelenleg*

Elírtam.

2021. okt. 7. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez csak raktad múlik, az akaraterődön. Én is úgy szoktam le a cigiről, hogy egyik napról a másikra elhatároztam, hogy nem szívom tovább. Nincs egyre kevesebb, meg semmi, hanem el kell határozni, hogy na mostantól NEM és kész. Fejben dől el. Más nem szokhat le róla helyetted.
2021. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy laborvizsgálat.
2021. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van a Dia-wellnessnek egy édesítője:

[link]


Eritrit és stivia keveréke.

4x édesebb a cukornál, és ami a legfontosabb, nincs mellékíze.


Ebből csinálj magadnak sütiket teljes kiürlésű/lassa felszívódó liszteket, lisztkeverékeket felhasználva.


Emellett figyelj a folyadékbevitelre és arra hogy napközben kiegyensúlyozottan étkezz.

Legyen sok zöldsés, husi.


Nekem ezek segítetzek, hogy lejöjjek a finomított cukros csokikról stb.

2021. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cukornak ilyen a hatása. Kellene azért egy vizsgálat vércukorra, meg inzulin rezisztenciára.
2021. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!